Burcuna Göre Bu Yaz Hangi Kitabı Okumalısın?

Bu yaz tatilinde hangi kitabı okumalısın? Burcuna göre sana en çok uyacak kitabı senin için derledik. Şimdiden keyifli okumalar…

Koç Burcu

Cesur, aceleci ve sonuç odaklı Koç için kitap önerimiz Açlık Oyunları Serisi. Her anında bir hareket, kovalamaca, takip ve akıl oyunları olan bu kitap Koç’a kesinlikle keyif verirken, sürükleyici hikayesi, iyi yazılmış betimlemesi ve sebep sonuç ilişkisinin çok iyi anlatılması nedeniyle Koç’un hevesli ve meraklı tarafını kesinlikle tatmin edecek.

 

 

 

 

 

Boğa burcu

Para, siyaset, ekonomi konularıyla yakından ilgilenen Boğa için kitap önerimiz son dönemlerin en iyi kitaplarından Saphiens ve Homo Deus ikilisi. İlk insandan günümüze kadar olan dönemde tüm sosyo-ekonomik ve sosyo-kültürel gelişmelerden, ilk medeniyetlerin kuluşuna, paranın hayatımıza girişinden, ilk statü kavramının ortaya çıkışı ve ilerleyişine kadar detaylı ve keyifli bilgiler veren bu kitap Boğa’yı kesinlikle tatmin edecektir.

 

 

İkizler Burcu

Kararsız, hazır cevap ve dedikodu sever İkizler için kitap önerimiz Pucca’nın Günlüğü Serisi. Okurken kendinizi sesli gülmekten alıkoyamayacak, onunla beraber maceradan maceraya koşacaksınız. Her an bir delilik anı yaşayabilecek ve kıskançlıktan ya da sinirden türlü sinsi planlar yapıp sonunda yine kendisinin komik duruma düşürebilecek, çok eğlenceli, çok samimi ve deli dolu bir karakterin günlüğü bu kitap. İkizlerin meraklı, işini bilen ve nabza göre şerbet veren tarzına kesinlikle çok uyacaktır.

 

 

 

Yengeç Burcu

Duyguların en derinini yaşayabilen, hayatla bağlarını aile ve aşk ile kuran, sevdikleri için gözünü kırpmadan fedakarlık yapan Yengeç için kitap önerimiz Frida Kahlo’nun Aşk ve Acı adlı kitabı. Bir kadının tüm hayatı boyunca çektiği acılara rağmen kendinden, aşkından ve sanatından ve hatta insanlara olan inancından vazgeçmeyişinin sarsılmaz öyküsü Yengeç’in tüm benliğine işleyebilir.

 

 

 

Aslan Burcu

Gösterişi ve gücü seven, hırslı Aslan için kitap önerimiz Kızıl Yükseliş ve Altın Oğul ikilisi. Rekabetin simgesi olan Mars gezegeninde geçen bir hakimiyet savaşı, her an güç dengelerinin değiştiği, yenilmez savaşçıların ve akıl almaz oyunların olduğu bir başa geçme mücadelesi Aslan’ın sahip olduğu tüm o sarsılmaz duyguları tatmin edecektir.

 

 

 

 

 

Başak Burcu

Akıllı, meraklı ve araştırmacı Başak için kitap önerimiz Duygusal Beyin – Bağırsak. Detaycı, sağlık konularına oldukça meraklı ve de kendini geliştirmeye her zaman hazır olan Başak için, bir taraftan bağırsak sistemi ile beyin arasındaki inanılmaz bağlantıları sade bir şekilde aktarırken bir taraftan da bu sistemlerdeki sorunlar nedeniyle açığa çıkan hastalıklar ve korunma yolları konusunda oldukça kilit bilgiler veren bu kitap kesinlikle tatmin edici bir seçim olacaktır.

 

 

 

Terazi Burcu 

Uyumlu, nazik, iletişimi seven Terazi için kitap önerimiz Nil Karaibrahimgil’den Kelebeğin Hayat Sırları. Yazar yaşadığı olaylar karşısında edindiği deneyimleri öyle naif ve içten bir şekilde anlatıyorki bunun yanı sıra hayatla uyum içinde olmanın, akışa karşı değil de akışta olmanın önemini vurguluyor. Mutluluğun, keyfin ve ahengin hayatımızdaki yerinin altını çizen ve iletişimde olduğumuz insanlara karşı kaçırdığımız noktaları bize fısıldayan bu kitap Terazi’nin  sohbeti seven ve neşeli karakterini tatmin edecektir.

 

 

Akrep Burcu

Tutkulu, kıskanç ve sahiplenmeyi seven Akrep için kitap önerimiz Grinin Elli Tonu. Tutkularının peşinden giden, meselenin derinine inen, kıskançlık düzeyinin zirvede olduğu, istediği şeyi almak için her türlü savaşa hazır olan, değişimden korkmayan ve güvenmenin imkansız olduğuna inanan Akrep için bu kitap onun yaşadığı ve hissettiği tüm duyguları tatmin edecek ve belki güven duygusunu pekiştirecek.

 

 

 

Yay Burcu

Seyahat etmeyi, yeni yerler görmeyi seven, yerel ve farklı kültürlere meraklı Yay için kitap önerimiz Ahmet Ümit’ten Sultanı Öldürmek. Ünlü bir tarih profesörünün öldürülmesiyle başlayan hikaye, Osmanlı Devleti’nin bir imparatorluğa dönüştüğü zamanlarda yaşanan Fatih Sultan Mehmet’in muhteşem zaferlerini, üstün zekasını anlatmakla kalmayıp, şüpheli ölümüne de değinen ve iyi bir tarih bilgisi edinilebilecek detaylar sunan bu kitap Yay’ın keşfetme ve merak duygusunu kesinlikle besleyecektir.

 

 

 

Oğlak Burcu

Hayatta en çok önem verdikleri değerler; saygı görmek, kabullenilmek, onaylanmak olan Oğlak için kitap önerimiz Ahmet Hamdi Tanpınar’dan Saatleri Ayarlama Enstitüsü. Değişime ayak uydurma, modernleşme ve statü sahibi olma sevdalısı Halit Ayarcı ve toplumda kabul görebilmeyi arzulayan ama bu arzusu gerçekleştiğinde de buna alışamayıp rahat edemeyen karakterimiz Hayri İrdal Oğlak burcunun tüm duygularını tatmin edecektir.

 

 

Kova Burcu

Özgürlüğüne, insan haklarına, yaşama ve sevgiye inanan Kova için kitap önerimiz Azra Kohen’den Aeden adlı kitap. Güçlerini, hayatta ne zamandan beri var olduğunu bile bilmeden ve sorgulamadan kabullendiğimiz tüm sistemsel yanlışları sorgulayan ve değiştirmek için tüm enerjisini kullanan bu iki gencin öyküsü Kova’nın muhalif, savaşçı ve adaletçi tarafını destekleyecek ve ona kendisi gibi düşünen insanların varlığını hatırlatarak güç verecektir.

 

 

 

Balık Burcu

Hayatlarında bolca duygusal çalkantılar yaşayan ve zaman zaman kararsız kalan, aşık olduğunda uçsuz bucaksız duygulara kapılan Balık için kitap önerimiz Kafka’dan Milena’ya Mektuplar. Uzak mesafelere rağmen aşkı mektuplaşarak yaşayan, birbirlerine bağlılıkları giderek artan ama zaman zaman dalgalanmalar da yaşayan, sık sık planlar yapan ama vazgeçen ya da planlarını uygulamaya fırsat bulamayan Franz ve Milena’nın öyküsü öyle güzel ifade edilmiş ki Balık burcu için ideal bir kitap.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.