Burcuna Göre Yatak Odanı Nasıl Düzenlemelisin?

Yattığımız oda bizim için çok önemlidir ve neredeyse herkes zaman zaman bulunduğu yerden sıkılıp mevcut durumu değiştirmek için odasını yeniden düzenleme çabasına girer. Peki odanızı düzenlemeden önce yıldızların sizin için neleri önerdiğini hiç düşündünüz mü? Düşünmediyseniz hemen söyleyelim, ona göre hazırlık yapın!

Koç Burcu Yatak Odasını Nasıl Düzenlemeli?

Sıradan problemlere yeni tarzlarla yaklaşmayı seven, her zaman yenilik peşinde olan birisin. Aynı zamanda kendini motive etmeyi çok iyi biliyorsun. Bu yüzden yatak odanda da seni her zaman motive edecek tablolar, önemli insanlardan alıntılar ve sana her zaman ilham kaynağı olacak objeler bulundurmalısın. Ayrıca fazla hareketli ve enerjik olduğun için odanın çeşitli yerlerinde mumlar ve dekoratif ışıklar kullanırsan hem daha kolay uyuyabilir hem de daha dingin olabilirsin.

Boğa Burcu Yatak Odasını Nasıl Düzenlemeli?

Doğaya olan sevgini odana taşırken, aslında çok para harcamana gerek yok! Artık pek çok yerde bulabileceğin sevimli birkaç saksı kaktüsle hem odanın içindeki radyasyonu azaltabilir hem de bütçene uygun bir dekorasyon yapmış olursun. Odanın geri kalanı içinse güzel ağaç bir masa, vintage görünümlü bir kilim ve eşyalarla uyacak bir ayaklı lamba işini görecek. Eğer bunları bulamıyorsan eski eşyalarını değiştirip yepyeni eşyalar yaratabilirsin!

İkizler Burcu Yatak Odasını Nasıl Düzenlemeli?

Senin için kurallar çiğnenmek için var! Sana göre önemli olan çeşitlilik ve farklılık ve bunu yatak odana yansıtman hiç zor değil! Tavanı boya, halıları duvara as, ne yaparsan yap eğleneceğin kesin. Ama unutmaman gereken tek nokta odanda eşyalarını depolayabileceğin bir alanın olması. Çünkü kabul edelim ani kararlarla bir sürü gereksiz eşya alabilir sonrasından bunlardan kolayca sıkılabilirsin. Bu yüzden çok çekmeceli bir masa ya da dolap işini görecektir.

Yengeç Burcu Yatak Odasını Nasıl Düzenlemeli?

Evde zaman geçirebilmek için arkadaşlarına beyaz yalanlar söyleyen bir Yengeç olarak evindeki olmazsa olmaz olan eşyalardan biri de yumuş yumuş rahat bir koltuk olmalı! Kedin ya da köpeğinle sarmaş dolaş oturup dizi ya da film izleyebileceğin güzel bir koltuk, üstüne atacağın anne örgüsü bir şal ile odanın havasını anında değiştirebilir. Ayrıca etrafı güzel kokulu mumlarla dekore etmeyi unutma. Geçmişten gelen ve atmaya bir türlü kıyamadığım eşyalarını ise camın önünde ya da duvarlara monte edebileceğin raflarda kullanabilir, bu sayede eski bir kutunun içine hapsetmemiş olursun. Ama unutma, sürekli toz alman gerekecek!

Aslan Burcu Yatak Odasını Nasıl Düzenlemeli?

Kabul et kıyafetlerini ve onlarla hava atmayı seviyorsun. Diğer insanların ne kadar şık olduğunu söylemesi yüzünü her daim güldürüyor. Bu yüzden odanda son zamanlarda oldukça popüler olan açık kıyafet askılıklarından bulundurmalısın. Bu sayede odana gelen herkes kıyafetlerinin en azından bir kısmını görmüş olacak. Ayrıca kıyafetlerinde kullandığın cesur renkleri yatak odanda da kullanmayı sakın ihmal etme. Turuncu, kırmızı, lacivert gibi renkleri nevresimlerinde ya da duvarında kullanmaktan çekinme. Etrafa serpiştireceğin birkaç gold dekor ile odanın havasının nasıl bir anda değiştiğine şaşıracaksın.

Başak Burcu Yatak Odasını Nasıl Düzenlemeli?

Mükemmeliyetçi olduğun için odanda kullandığın renkleri basit ve minimal tutman çok önemli. Ama ne yaparsan yap harika olacağı kesin çünkü oldukça detaycısın. Duvarına asacağın fotoğraf çerçeveleri ile odanın havasını değiştirebilirsin, dikkat et fazla boğucu olmasın. Ayrıca gardırobunu da kıyafet renklerine göre ayarlayıp kıyafetlerini gruplandırırsan ileride yaşanacak karmaşıklık yüzünden stres olmazsın. Ne yaparsan yap her şeyin yerli yerinde ve düzenli olduğundan emin ol.

Terazi Burcu Yatak Odasını Nasıl Düzenlemeli?

Sosyal hayatında aradığın dengeyi evinde de görmeyi arzu ettiğin için kontrast renklerde kullanacağın birkaç dekor ile aradığın ahengi ve dengeyi odanda da sürdürebilirsin. Zarif ve estetik bakış açını basit ama düzenli görünecek birkaç nevresim takımı ile yakalayabilir, duvarlarında kullanacağın sıra dışı desenlerde birkaç görsel ile hem modern bir görüntüye ulaşabilir hem de ilham alabilirsin.

Akrep Burcu Yatak Odasını Nasıl Düzenlemeli?

İstediğin zaman insanları gerçekten çok iyi tanıyabilme özelliğine sahip olmana rağmen onlara güvenebileceğinden emin olana kadar onlardan uzak kalmayı tercih ediyorsun. Güvenli alanlarda olmak sana kendini daha iyi hissettiriyor. Bu yüzden yatağını bir duvar kenarına yerleştirip iki tarafına asacağın perdelerle kendine ait bir alan yaratabilirsin. Derinlikli olanı seven ve duygularını çok yoğun yaşayan birisin, bu yüzden bunu odana yansıtmaktan çekinme. Eğer duvarlarını siyaha boyamak istiyorsan boya gitsin!

Yay Burcu Yatak Odasını Nasıl Düzenlemeli?

Enerjik ve özgürlüğüne düşkün ruhun yüzünden odan, muhtemelen mevsimlerden daha hızlı değişecek. Bu yüzden ne yaparsan yap eşyalarının kolay taşınabilir ve değiştirilebilir olduğundan emin ol. Seyahat etmeye düşkünlüğün yüzünden kapalı alanlarda klostrofobik hissedebilirsin, perdelerini transparana yakın şekilde olan tüllerden seçersen sokak ile arandaki engeli kaldırabilirsin. Böylece odanın içine dolacak güneş ışığı ile enerjini ikiye hatta üçe katlayacaksın!

Oğlak Burcu Yatak Odasını Nasıl Düzenlemeli?

Ağırbaşlı duruşunu odana da yansıtmak istiyorsan antika objeler kullanmalısın. Ama buna büyük bir bütçe ayırmak istemezsen de antika görünümlü dekoratif eşyalar da işini görecektir. Çalışma masanın olduğu yerde kendine ait bir alan yaratmayı unutma. Bunu yakınına koyacağın bir kitaplıkla yapabilir, çalışırken bölünmek zorunda kalmazsın. Her zaman planlı hareket etmeyi sevdiğin için masanın üstüne bir mantar pano asabilir, günlük işlerini yazdığın kağıtları her zaman göz önünde bulundurabilirsin.

Kova Burcu Yatak Odasını Nasıl Düzenlemeli?

Eşin benzerin yok, bu yüzden odan da aynı senin gibi olmalı! Eğer dışarda seni sinirlendiren bir şeyler hakkında fikrini açıkça söylemekle meşgul değilsen muhtemelen kitap okuyorsundur. Bu yüzden seni sen yapan kitapları odanın etrafında sergilemekten kaçınma. Bu sayede odana gelen insanlar sana ters gelecek bir şey söylemeden önce nasıl biri olduğunu anlayabilirler. Buna ek olarak teknolojiye olan düşkünlüğün nedeniyle yatağının kenarına koyacağın modern görünümlü bir hoparlör ile kendi başına geçirdiğin bireysel zamanları kaliteli hale getirebilirsin.

Balık Burcu Yatak Odasını Nasıl Düzenlemeli?

Duygusal ve fedakâr olduğun için çoğu zaman insanların dertlerini dinliyorsun. Bazen bunlardan kaçmak istemen kadar doğal bir şey yok. Bu yüzden odanı bir kaçış alanı olarak dekore edebilir aradığın huzuru odanda bulabilirsin. Bunun için bitkilerden ve yumuş yumuş yastık ve örtülerden yardım alabilirsin. Bazen kafan bulutlara fazla yakın olsa da odanda yaratıcılığını desteleyecek dekoratif eşyalar kullanmak hoşuna fazlasıyla gidecek

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.