Burcuna Göre Yaratıcılığını En İyi Nerede Konuşturabilirsin?

Yaratıcılık dedik mi orada bir duralım! Her burcun kendine göre mutlaka ilgi alanının olduğu ve yaratıcılığını konuşturabildiği bir alan var. Önemli olan onu bulabilmek! Sen de bu konuda bir şeyler yapmak istiyorsan hemen okumaya başla, yaratıcılığını nerede konuşturabileceğini keşfet!

Rekabetçi ve Çalışkan Koçlar, Pinterest Panosu

Cesur, hevesli ve mücadeleci bir Koç burcuysan kolları sıva, Pinterest’te pano hazırlamaya başla! Yoğun programlı bir günde seni çok fazla yormayacak, sabah kahveni içerken, ders ya da toplantı aralarında ayıracağın vakitler ile hem kafanı rahatlatabilir hem de görsel yaratıcılığını pano yapımında kullanabilirsin. Önceden çekilmiş fotoğraflar ya da yapılmış illüstrasyonlar, kıyafetler, dekoratif ipuçları parmaklarının ucunda! Yapman gereken tek şey bir kolaj halinde onları bir araya getirmek.

Sanata Yatkın ve Zevkli Boğalar, Spotify Listesi

Sanata yatkın ve zevkli ruhun, daima en sevilen parçaları, en kaliteli sanatçıları keşfetmeni sağlıyor. Arkadaş ortamında dinlediğin müzikler merakla ve yakından takip ediliyor, yeni keşifler için her zaman sana geliniyor. O halde neden müzik listeleri oluşturmuyorsun ki? Tarzdan tarza göre çeşit çeşit listeler oluşturabilirsin. Bir bakarsın en dinlenilen listeler arasında girmiş olursun 🙂

Çok Yönlü ve Meraklı İkizler, Fotoğrafçılık

Merakın sayesinde sürekli keşfetmek istiyorsun. Bol bol gezmek, yepyeni ortamlara girmek senin en büyük hobilerinden. O halde neden bunu fotoğrafçılık ile beslemiyorsun? İşe telefonunla bol bol fotoğraf çekmekle başlayabilir, daha sonra hiç yanından ayırmayacağın bir fotoğraf makinesi elde ederek devam edebilirsin. Hem eminim bir süre sonra sen de keyif almaya başlayacaksın, ne de olsa fotoğrafçılığın bir sürü püf noktası var bunları öğrenmeye hazır mısın?

Hayal Gücü Yüksek ve Duygusal Yengeçler, Boyama

Sezgileri kuvvetli, hayal gücü yüksek ve duygusal bir karakterin var. Zaman zaman alıngan, aşırı hassas, kırılgan ve içe dönük biri olabiliyorsun. Böyle anlarda kendini boyamaya vermeye ne dersin? Özellikle son yıllarda popüler olan boyama kitaplarından alıp kendine vakit ayırabilir, duygusal bunalımını ve stresini atarak, ortaya sanatsal çok güzel çalışmalar çıkarabilirsin. Tek ihtiyacın olan şey renkli kalem!

Dikkat Çekici ve Hayat Dolu Aslanlar, Youtube

Eğlenmeyi seven, gösterişli, dikkat çekici, neşeli ve etkileyici biri için bundan daha kolay bir platform olabilir mi? Konuları ilgi alanlarından seçip tamamen doğallığı ön planda tutarak harika işler çıkarabilirsin. Moda, yemek, seyahat… Aklına ne gelirse! Tabii biraz daha cesur davranmak istersen video kanalını günlüğün yapıp dikkat çekici hayatından ilginç enstantaneler de sunabilirsin. Düşüncelerini ve gözlemlerini artık herkesle paylaşma zamanı!

Zanaatkar ve Detaycı Başaklar, El İşi

İnanılmaz pratik birisin, detaycılığın ve dikkatin sayesinde neyi nasıl yapacağını, nasıl çözeceğini anında kavrayıp hayata geçirebiliyorsun. Üstelik ruhunda koca bir zanaatkar taşıdığını söylememize gerek bile yok! El işlerine yoğunlaşabilir, mükemmeliyetçiliğini konuşturabilir, eleştirel ve zor beğenen biri olarak üretken yapın ile herkesin hayranlıkla bakacağı eserler çıkarabilirsin. O halde kolları sıvamaya başla!

Yaratıcı ve Güzellik Düşkünü Teraziler, Resim

“Klişeleşmiş sanatsal Terazi için resim mi? Ne kadar da orijinal” diye düşünüyor olabilirsin, ama senin kadar güzellik düşkünü bir burç daha yok, üstelik aramızda kalsın fazlasıyla yaratıcı bir yanın da var 🙂 ister resim yap ister soyut şekiller çiz, istersen de tuvalin üzerini içinden geldiği şekilde boya! Hem terapi gibi rahatlamanı sağlayacak hem de içindeki sanatçıyı ortaya çıkaracaksın.

Araştırmacı ve Gözlemci Akrepler, Yazarlık

İşine tutkuyla bağlandığın ve onu derinden hissederek yaptığın, aynı zamanda çok iyi bir araştırmacı ve gözlemci olduğun için harika bir yazar olabilirsin. Tüm duygularını yansıtabileceğin, binlerce web sitesi ve bir sürü dergi var. Dilersen kendi web siteni kurabilir, burada merakın olan birçok konuda yazılar yazabilirsin. Ayrıca şüpheci yapını da işin içine sokup araştırmacı ruhunla harmanlayarak yanlış bir bilgi aktarımı yapmayacağına da eminiz!

Farklı Kültürlere Meraklı ve Kaşif Yaylar, Dünya Mutfakları

Çizim yapmayı, resim yapmayı hatta yazmayı bile düşünebilirsin ama aslında dünya mutfaklarına karşı içinde gizli cevher taşıyorsun. Senin kadar gezmeyi, farklı kültürleri seven bir başka burç daha yok desek yeridir. Kaşif ve maceraperestsin, bu da seni aslında harika bir aşçı yapıyor. Gittiğin her yerde yerel tatları mutlaka deneyimlemek istiyorsun. O halde dünya mutfaklarını içeren bir yemek kitabı al ve kendini mutfağa at! Harika sonuçlar elde edeceksin.

Geleneksel Oğlaklar, Scrapbooking

Senin için her zaman fiziksel olarak dolaplarda, çekmecelerde saklanan aile albümleri çok daha anlamlı olmuştur. Ne de olsa gelenekselliği seviyorsun ve fotoğrafları teker teker bu albümlere yerleştirme sana harika bir duygu hissettiriyor. O halde kendine bir kutu ya da albüm alabilir, çıkartmalar, pullar ve fotoğraflar ile muhteşem albümler oluşturabilirsin.

Entelektüel Olan Kovalar, Kaligrafi

Entelektüel yapın sayesinde herkesten farklı bir alanda yaratıcılığını konuşturma zamanı! Neredeyse kaybolmak üzere olan bir sanat formunu, hayal gücünü kullanabilir, başkalarının sözlerini alıntılamak yerine kendi orijinal sözlerini yazmak için kullanabilirsin. Öğrenmesi oldukça kolay olan kaligrafi, senin için adeta bir terapi gibi olacak. Ayrıca bireysel takılmayı sevdiğin için kendine yepyeni bir hobi edinmek de hoşuna gidecek!

Görsel Sanatlarda Yetenekli Balıklar, Çizim

Sen zaten başlı başına yaratıcı bir burçsun! İhtiyacın olan tek şey kağıt ve kalem. Bırak seni elin yönlendirsin, sende bu kadar yetenek varken ortaya kötü bir şey çıkamaz. İster karala ister soyut şekiller çiz hiç fark etmez. Zamanla daha da güzelleşeceği kesin. Hem bakarsın bir süre sonra bunu meslek haline bile getirebilirsin 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.