Burcuna Göre Starbucks’ta Ne Sipariş Etmelisin

İlk defa gidecekler için Starbucks, bilinmeyenlerle dolu bir macera. Sıra sana geldiğinde ilk etapta ne söyleyeceğini bilemiyorsun mesela. Risk almamak için bir filtre kahve diyorsun bu sefer de tall mu grande mi venti mi soruları çıkıyor karşına. Aslında hiç gerek yok utanıp sıkılmana. Herkes kahve eksperi olacak değil ya. Tek düşünmen gereken hangi kahvenin senin damak tadına uygun olacağı. Karar veremiyor musun, merak etme burcun tercihini biliyor nasılsa.

Koç: Filtre Kahve

Koçların Starbucks’a girerken iki temel beklentisi var. Uzun uzadıya bekletilmeden kahvesi çabucak verilsin, içtiği kahve onu gün boyu götürecek türde bir enerji versin. Onu mest edecek tercih bu yüzden filtre kahve olabilir. Böylece siparişini verdiği an hiç bekletilmeden kahvesini alıp, kendisini ferah bir masaya atabilir. Aldığı bir yudumla kısa sürede kendine gelir, daha kahvesi bitmeden kalkıp yeni maceralar peşine düşebilir.

Boğa: White Chocolate Mocha

Ağzının tadını iyi bilen Boğalar, verecekleri siparişlerinde her zaman tatlı bir şeyler arzular. İlk yudumda şekerin tadını iliklerine kadar hissetmek ister, farklı aromalar da varsa mutlaka ikincisini sipariş eder. Şeker, beyaz çikolata, kahve ve sütün birleşimi white chocolate mocha bu yüzden onların yapabileceği en iyi seçimlerden birini ifade eder. Hatta sadece içecek kesmezse siparişine bir de kurabiye eklemeleri onları fazlasıyla mutlu eder.

İkizler: Strawberries & Cream Frappucino

İkizler Starbucks’a girdiğinde menüye şöyle bir göz atar, en yeni çıkan ürün neyse o seçenekte karar kılar. Tam siparişini verecekken yok yok der, aklından çıkaramadığı türde bir içecek ister. Aradıkları farklılığı ve tatlılığı bir potada eriten strawberries & cream frappucino sanıyoruz ki beğenilerini kazanmaya en büyük aday. Kalorisi biraz yüksek olsa da meyve ve kremanın eşsiz birleşimi gönüllerini çelebilir.

Yengeç: Türk Kahvesi

Yengeçler, alışık oldukları geleneksel lezzetlere gönülden ne kadar bağlıysa adını bile bilmediği kahve türlerine de bir o kadar uzak. Starbucks’ta onları memnun edebilecek belki de tek içecek, Türk kahvesi bu yüzden. Öyle karton bardak falan zaten hikaye. Bir tepside fincanını, lokumunu, yanında suyunu aldı mı istedikleri her şey tamamlanır. Güzel bir köşede tadını çıkara çıkara kahvesini yudumlar, sonunda ise mutlaka falını birilerine yollar.

Aslan: Pumpkin Spice Latte

Aslanlar nereye giderlerse gitsinler, kendilerine spot ışıklarını üzerinde toplayan en gözde ürünleri satın alır. Starbucks’a girdiklerinde de aynı tavrı takınır, sadece herkesin “Aa ben de ondan istiyorum ya” diyebileceği türde bir kahve alır. Kış aylarının vazgeçilmezi pumpkin spice latte, lezzetiyle mutlaka onları şaşırtır. O tatlılığı ve farklı aroması zor beğenen Aslanların bile takdirini kazanmayı başarır.

Başak: Yeşil Çay

Başaklar, ister yemek olsun ister içecek, tüketeceği şeyin içinde ne olduğunu bilmek ister. Sağlıklı olmayan ya da içini bayan lezzetlerden de her zaman imtina eder. Starbucks’ta koyu ya da şekerli bir kahve içmek yerine yeşil çay sipariş etmek, bu yüzden onları memnun edebilir. Şekersiz ve taze demlenen güzel bir çayla çok daha sağlıklı ve zinde hissedecektir.

Terazi: Cappuccino

Kendisine yaraşan en iyi ürünü seçebilmek için genelde ecel terleri döken Teraziler, benzer bir tavrı Starbucks’ta da sergiler. Sıra ona gelene dek düşünür durur, acaba hangi kahve onların damak tadına gider? Genelde ise hem çok sert olmasın hem de kahve tadını yansıtsın diye aklından geçer. Cappuccinodaki espresso, süt ve süt köpüğü aromalarının dengesi muhtemelen onların zevkine uygun bir seçimi ifade eder.

Akrep: Espresso

Gözü kara Akrepler, hayatlarının her alanında sınırları zorlar. Starbucks’a girdiğinde gözü menüde en sert içecekleri arar. Ne yumuşak içim ne de sütlü bir şeyler, onların zevki olabilir. Gerçi uzun uzun düşünmeye gerek yok, onların sevebileceği tek içecek muhtemelen espresso olabilir. İddialı tercihler listesinde yer alan kahve türü, yoğun kafein desteğiyle Akrepleri gün boyu süren koşturmaları içerisinde ayakta tutabilir.

Yay: Caramel Macchiato

Daima pürneşe gezen Yayların yemekten ya da içmekten laf açıldı mı gözlerinin içi parlar. İlk defa tadacağı ya da yeni çıkan bir lezzet varsa hele, deneyene kadar heyecandan kalbi bir başka atar. Starbucks’a girdiğinde ise gözüne kestirebileceği bir içecek varsa o da caramel macchiato olabilir. Hatta tatmadan kokusuyla kendinden geçebilir. Eminiz ki daha ilk yudumda doğru tercihi yaptığına kolayca kanaat getirir.

Oğlak: Latte

Oğlaklar, kolay kolay kendi bildiği yoldan şaşmaz. Alışkanlıkları bir kenarda dururken hiç bilmediği farklı alternatiflere bulaşmaz. Elinde Mac’i Starbucks’a girdiğinde klasik ve yalın bir tercih yapmaktan başka bir şeyi aklına bile getirmez. Dememiz o ki latteden başka bir içecek, onları memnun etmez. Hem tadı hem de fiyatı ile latte sanıyoruz, Oğlakların en hoşuna gidecek seçenek.

Kova: Americano

Kovaların popüler olanın ya da yakın çevresince önerilen şeylerin peşinden koşmak gibi bir derdi yoktur hiçbir zaman. Kendi beğenisine hitap edecek türde bir şey yeter de artar onlara. Starbucks’a sık sık uğrayan kitle arasında yer almasalar da yolları düştüğünde çok da düşünmezler ne sipariş etsem diye. Sert ve sıcak türde bir kahve işlerini görür sonuçta. Bize kalırsa istedikleri her şey güzel yapılmış bir americano’da.

Balık: Chai Tea Latte

Balıklar, genelde öyle keskin kuralları olan aşırı seçici kimseler değiller. Kafalarına yatmasa bile bir şekilde uyum sağlamayı bilirler. Starbucks’ta da ağzıma sürmem dediği bir kahve yoktur genelde. Ama tercih yapması gerekiyorsa sert kahve türleri yerine sütlü tatlara yönelebilirler. Özellikle havaların iyiden iyiye soğumaya başladığı bugünlerde chai tea latte ile aradıkları o yumuşak ve tatlı lezzeti bir arada bulabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.