Burcuna Göre Stalk Seanslarında Aklında Tutman Gereken Kurallar!

Gözünü açar açmaz WhatsApp’ten son görülme tarihine bakanlar, Instagram’dan kişinin GBT’sini çıkaranlar, bir avcı gibi check-in yapılan mekanları kollayanlar… Evet, onlar stalkerlar! Kimileri eski sevgilisini merak edip peşine düşüyor, kimileri eski sevgilisinin eski sevgilisine kadar arşivlere inmeyi kendine görev ediniyor, kimileri ise potansiyel flörtleri gizli bir soruşturmadan geçiriyor. Herkes herkes hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyor. Kendilerini küçük duruma düşürmeden ne kadar başarılı olabiliyorlar, orası tartışmalı. Sonuçta herkes bu işin profesyoneli değil. Stalk seanslarından alnının akıyla çıkmak isteyen burçların yeni yazımıza göz atması hayatlarını kurtarabilir.

Koç: Stalk Sırasında Sakinliğini Korumalı  

Koçların fıtratında serinkanlılık ve çelik gibi sinirlerin olmadığı malum. Stalk ise ne olursa olsun sakinliğini koruyabilme işi. Instagram’da anlık bir heyecanla fotoğrafa çift tıkladığında ya da Twitter’da yanlışlıkla bir tweet’i favladığında her şey başlamadan biter. İşte her şey bu kadar tehlikeli. Böyle basit hataların kendisini ele vermesini istemiyorsa stalk için dokunmatik cep telefonu yerine masaüstü bilgisayar kullanması yol kazalarının önüne geçmesini sağlayabilir.

Boğa: Stalkun Tam Zamanlı Bir İş Olduğunu Unutmamalı

Kendini yaptığı işe adamak ve sakince hedefine odaklanmak stalkerlık müessesesinin olmazsa olmazlarından. Ne mutlu hepsinden Boğalarda bolca var. Ağır ve dikkatli bir şekilde sosyal medya profillerini inceleyip hatmedebilir, kişinin en yakınlarının bile bilmediği sırlara erişebilir. Tek sorun rahatlığa yenik düşüp, bir yerden sonra araştırmayı bırakma huyları. Oysa başarılı bir stalker olmanın altın kuralı ve stalkun asla bitmeyecek bir serüven olduğunu bilmek. Takip ettiği kişinin hesabındaki gelişmeleri bildirim olarak almak, söz konusu zayıf noktasını telafi etmesini sağlayabilir.

İkizler: Fake Hesaplarında Kimliğini Saklamalı

Stalklanan tüm hesaplar public olsa keşke ama nerede… Neyse ki gizli profillerin içine sızmak için fake hesaplar var. İkizlerin stalk sevdasına hizmet eden fake hesap ordusundan ise ne uçanın ne de kaçanın kurtulabilmesi mümkün değil. Kişilerin ilgi alanlarına yönelik tematik hesaplardan tut, çekici kadın ya da yakışıklı erkeklere kadar tonla sahte hesabı var. Böylesi büyük bir güce sahipken kendini ele vermek ise stalkerlığın namına yakışmaz. Bu yüzden ona düşen fake hesap ordusunda kimliğini belli etmeden, bir bukalemun edasıyla gizlenebilmek.

Yengeç: Elde Ettiği Bilgileri Sessizce Sindirmeli

Başarılı bir stalker olmak için gerekli kişilik özelliklerinden biri gerçekçiliği ve objektifliği elden bırakmamak. İşte Yengeçler için en büyük handikaplardan biri. Eğri oturup, doğru konuşalım. Stalkun amacı gizlice takip edip bilgi toplamakken anlık duygulara yenilip kendini ele vereceklerse bunca uğraşın ne anlamı var? Tek seferlik değil bir ömürlük veri elde etmek isteyen Yengeçler, ulaştığı en şok edici bilgileri bile sessizce sindirmeyi bilmeli. Aksi takdirde bir çuval inciri berbat etmeleri işten bile değil.

Aslan: Arka Yollardan Dolaşmanın Önemini Kavramalı

Günlük hayatlarında Aslanlar, dosdoğru insanlar. Birinin arkasından gizli kapaklı işler çevirmek, kendini küçük düşürme potansiyeli olan işlere bulaşmak falan oldum olası ısınamadığı şeyler. Stalkun ise doğası bu. Kişi yeri geldiğinde gururunu ya da kendi doğrularını bir kenara bırakıp, sinsice arka yollardan dolaşmayı bilmeli. Başka türlü ulaşamayacağı değerli bilgiler elde etmenin ufak bir bedeli.

Başak: Stalku Saplantı Haline Getirmekten Sakınmalı

Stalk öyle bir çukur ki, içine bir kez düştün mü bir daha kurtulabilmek mümkün değil. Eşsiz bilgi denizinde yüzerken kişi derin sulara açılmadan durmayı bilmeli. Araştırmacı kimliğiyle stalkladığı kişiye dair ne var ne yoksa öğrenmeyi kendine görev edinen Başakların ise bu anlamda kendilerini dizginlemeye ihtiyacı var. Flörtünün şeceresini çıkarırken bir anda flörtünün eski sevgilisinin teyzesinin eltisiyle sohbeti ilerletmesi şaşırtıcı olmaz, bizden söylemesi.

Terazi: Gizlilik Duvarlarına Çarptığında Vazgeçmemeli

Herkese açık hesaplar, parmakla sayılabilecek kadar az stalkera nasip oluyor. Gizli hesaplarla karşı karşıya kalanlar ise ya vazgeçiyor ya da yaratıcı yollar deniyor. Boyunu aştığını düşündüğü engeller karşısında pes etmeye meyilli Terazilerin bu anlamada elini güçlendirecek taktiklere ihtiyacı var. Takip ettiği kişinin hesabına fake hesaplar aracılığıyla sızmak gibi. Sahte bir butik hesabı da olabilir bu gezi blogu da. Çekinmeye gerek yok, denemesi bedava.

Akrep: Yan Uygulamaların Desteğini Almalı

Stalk sanatının piri Akreplere önerilerde bulunmak haddimize değil. Naçizane birkaç öneriye kulak vermeleri ise işlerini biraz olsun hafifletmeye yarayabilir. Profiline kimler gizli gizli bakıp çıkıyor, kimler aynı cep numarasıyla farklı hesaplar açıp takip isteği yolluyor, kimlerin fake hesabının takip edilenlerinde takibe takip temalı hesaplar yer alıyor… Hepsinin ipliğini pazara çıkaran bir sürü yeni uygulama var. Birkaçına göz atmaları, saatlerini alacak işleri dakikalar içerisinde halletmelerine imkan verebilir.

Yay: Her Adımı Düşünerek Atmalı, Arama Geçmişini Silmeli

Yayların iyimserlikleri ve bir şeyi takmayan halleri, günlük yaşamlarında mutluluk getirebilir. Stalk sırasındaysa asla! Mümkünse en kötü ihtimali düşünüp, ona göre hareket etmeli. Anlık gafletlere kapılıp kendini ele verecek stroylere bakmanın, daha da beteri stroylerdeki oylamalarda fikir beyan etmenin her şeyi berbat edeceğini aklında tutması gibi. Bir de her stalk sonrası arama geçmişini silmeli. Dikkat çekmek istemiyorsa da yeni ve sıradan aramalar yapıp, şüphe bulutlarını dağıtmalı.

Oğlak: Her Mecranın Kendine Has Kuralları Olduğunu Bilmeli

Stalk sırasında asla ama asla unutulmaması gereken kurallardan biri, her sosyal medya uygulamasının kendine göre kuralları olduğu. Google aramalarında LinkedIn hesabına verilen bir bağlantı kişiyi anında ele verebilir. Tedbirini alıp, yaş tahtaya basmaktan sakınan Oğlaklar bu anlamda nerede neyle karşılaşabileceğini stalka başlamadan iyice öğrenmeli. Başka hesaplar aracılığıyla arama yapmaksa yakalanma riskini büyük ölçüde ortadan kaldırabilir.

Kova: Yakın Arkadaşları Yanında Tutmalı

Stalk için yaratılan burçlardan Kovaların dahi kolay kolay ulaşamadığı profiller var. Biosuna “Hi stalker” yazıp, sadece şahsen tanıdığı isimlerin takip isteğini kabul eden kimseler gibi. Fake hesaplara karnı toksa, gerçek kişiler imdadına yetişebilir. Tabii bu gerçek kişiler, kişinin takipçileri arasında yer alan yakın arkadaşları olmalı. Bu noktadan sonra arkadaş canlısı yanları, kullanabilecekleri en etkili stalk araçları.

Balık: Elde Edilen Her Bilgiyi Aklının Bir Köşesine Not Etmeli

Stalker için en ufak bilgi kırıntısının bile büyük değeri var. Ayrıntıları gözden kaçırmaya meyilli Balıkların ise bu anlamda çok daha dikkatli olması gerek. Alakasız görünse bile unutmamak üzere bir köşeye not etmeli. Bir bakarsın anlam veremediği bir bilgi zihninde dönüp dururken, yeni bir paylaşımla taşlar yerine oturabilir. Dememiz o ki zamanı gelince parçaları birleştirebilmek adına her bilgi bir şekilde bir yere kaydedilmeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.