Burcuna Göre Sonbahar Senin İçin Ne İfade Ediyor?

Belki de yılın en sevilen mevsimlerinden biri de sonbahar. Yazın bunaltıcı sıcağı yok oluyor, yaprakların renkleri değişiyor, yağmur sonrası ortaya tertemiz bir hava çıkıyor. Hal böyle olunca neredeyse her burç daha bir yaşam enerjisi ile doluyor, etrafa mutluluk saçıyor! Ama tabii bazı burçlar da yazın bitmesini içten içe hiç istemiyor, bir an önce tekrar sıcak havalar gelsin diye beklemeye başlıyor! Peki senin için sonbahar ne ifade ediyor?

Koç

İlkbaharın aceleci çocuğu Koç! Zaman zaman yazın sıcağından, kışın soğuğundan şikayet edebiliyorsun ve senin için ara mevsimler hep daha ilgi çekici geliyor. Ne de olsa sen her zaman nasıl eğlenmen gerektiğini çok iyi biliyorsun! Yağmurdan şikâyet etsen bile, tek başına eve kapanmak hiç sana göre değil! Arkadaşlarınla film seansları ya da yağmur sonrası serin havada çıkıp temiz havayı içine çekerek yürüyüş yapabildiğin için fazlasıyla keyif alıyorsun!

Boğa

Sonbahar senin için doğanın en bereketli dönemi! Özellikle renk değiştiren yapraklar, yağmur sonrası temiz havanın ortaya çıkışı sana hayatın canlılığını hissettiriyor. Yaz mevsimini daha çok sevdiğini biliyoruz, ancak yazın yiyemediğin ağır yiyeceklerin sonbaharda keyfine varabiliyorsun. Özellikle arkadaşlarına hazırlayacağın sofrada onlarla saatlerce devam edebileceğiniz sohbet anları paha biçilemez!

İkizler

Zannediyorlar ki sonbaharın durgun yapısı seni hareketsiz hale getirecek, programlardan kendini geriye çekeceksin. Hiç de değil! Sen Zodyak’ın en hareketli burçlarından birisin, bu yüzden mevsim sonbahar bile olsa plan yapmaya, evde bile olsan eğlenecek bir şeyler bulmaya hazırsın! Özellikle yazın sıcaktan dolayı gezmekten sıkılıyorken, sonbahar bunun için harika bir dönem. İçindeki sosyalleşme canavarını tutabilene aşk olsun!

Yengeç

Tam bir yaz çocuğusun, ancak sonbahar demek senin için arınma zamanı demek! Dışarıdan çok sert göründüğünü söyleyenler iç dünyanda aslında ne kadar hassas ve duygusal olduğunu bilmiyorlar mı acaba? Hayatın iniş çıkışlarından çok çabuk etkileniyorsun ve bu yüzden mevsim geçişleri senin için oldukça önemli. Havaların serinlemeye başladığı zaman kahveni alıp en sevdiğin kitabına ya da favori dizine odaklanıyorsun. Ne de olsa arınma zamanı demiştik değil mi?

Aslan

Yaz mevsimi senin için her zaman en keyiflisi olsa da hızlı geçirdiğin bu mevsimin ardından evine ve kendine odaklanmaktan keyif alıyorsun! Kişisel bakımın için farklı ilgi alanlarına yönelebiliyor, yepyeni eşya alışverişleri, tadilatlar, hatta taşınma işlerini bile sonbaharda halletmeyi tercih ediyorsun. Bu yüzden daha düzenli bir hayata adapte olduğunu hissediyor, arkadaşlık ve aşk ilişkilerinde de daha yapıcı ve sahiplenici davranıyorsun.

Başak

Sağlamcı ve riski sevmeyen Başak! Sonbaharın sana göre sözlük anlamı tam anlamıyla kış için stok yapmak. Yani kışın zor şartları için sonbahardan hazırlık yapman gerekiyor. Para biriktirmeye başlıyor, en ufak ayrıntısına kadar planını yapıyor, tüm ihtimalleri hesaplıyorsun. Koskocaman bir temizlik ile işe başlıyorsun, çünkü biliyorsun ki artık her şeyden arınıp çalışman, strateji belirlemen ve yeni şeyler üretmen gerekiyor!

Terazi

Sonbaharın dengeli çocuğu Terazi! Dengeli diyoruz evet, çünkü sen dengeyi bulmakta oldukça başarılısın. İnsanlarla çok samimi olmayı seviyorsun ama bir yandan da mesafeni koruyorsun. Hayat dolu şen şakraksın, ama yerine göre ağır ve olgun olmayı çok iyi başarıyorsun. Bu yüzden aslında sonbahar tam olarak senin mevsimin! Kurumuş yaprakların keyfini çıkarmak, serin ama temiz havayı içine çekmek, arkadaşlarınla bol bol program yapmak senin için sonbaharda ayrı bir güzel!

Akrep

Küllerinden doğan Akrep! Sonbahar genel olarak kayıpların mevsimi olarak bilinir, senin de her zaman kendini koruma, hayatta kalma çabanın olduğu bir gerçek. Havaların soğumasıyla sana zarar verebilecek her şeyden kendini sakınmak istiyorsun. Dışarıda olmak yerine, evinde vakit geçirmeyi tercih ediyor, yazlıklarını kaldırıp kışlıklarını çıkarmaktan büyük bir keyif alıyorsun! Üstelik yaz sıcağında kullanamadığın şallarını da artık zevkle boynuna sarabilirsin!

Yay

Biraz sonbahar, biraz kış mevsiminden dokunuşlar alan Yay için bu iki mevsimin birbirinden çok farkı yoktur. Meraklı ve araştırmacı ruhun bu mevsimde de kabarıyor, internette vakit geçirip yepyeni bilgiler keşfetmek için fazlasıyla uygun bir dönem olduğunu düşünüyorsun! Üstelik kış için yepyeni seyahat rotaları oluşturmaya başlıyor, özellikle hava yollarının bilet kampanyaları başlayacağı için epey mutlu oluyorsun!

Oğlak

Huzur demek sonbahar demek! Her daim mantığını konuşturmak istiyorsun, ancak sıcak havalarda bunun sekteye uğrayabildiğini görüyordun. İşte şimdi kafan zehir gibi çalışacak, soğuk seni uyanık tutacak! O yüzden içinde ayrı bir mutluluk hissediyorsun. Başarman gereken hedeflerin için artık gece gündüz demeden çalışabilirsin!

Kova

Kış mevsimi insanı olmana rağmen, sonbaharda da tüm özelliklerini ortaya çıkarmayı seviyorsun! Orijinal fikirlerin insanı olduğun için değişik giyim tarzını rahatça bu mevsimde yansıtabileceğini düşünüyorsun. Çizmelerini dolabından çıkarıyor, rengarenk çoraplarını giyerken mutlu oluyorsun. Üstelik sonbaharda şehir dışı programlar yapmak, yepyeni seyahatlere çıkmak tam sana göre!

Balık

Sonbahar senin için eskiyi unutup, yepyeni bir hayata yelken açtığı bir dönem! Dibine kadar yaşadığın ayrılık acısını artık rafa kaldırabilir, yepyeni bir işe başlayabilir, hatta yeni bir eve bile taşınabilirsin. Çünkü sonbaharı çoğu zaman hayatında bir başlangıç olarak görüyorsun, bu yüzden eskilerin üzerine bir sünger çekiyor, kendini yenilemen gerektiğine inanıyorsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.