Burcuna Göre Sır Tutma Konusunda Ne Kadar İyisin?

Şu hayatta hepimizin irili ufaklı bir sürü sırrı var. Bazısı bütün dünya duysa da çok umursamayacağımız sırlarken bazısını kendi kendimize bile itiraf etmekten çekiniriz. Bir yerde bu sırrın ağırlığını artık tek başımıza taşıyamayacağımıza karar verip bir arkadaşımıza içimizi dökeriz. Peki, sırrınızı kime açtığınızın farkında mısınız? Sevgili arkadaşımız sırrınızı kendinden bile saklayan biri mi, yoksa biz kapıdan çıkar çıkmaz gazeteye ilan verecek biri mi? Gelin hep beraber görelim!

Koç: %20

Coşkulu ve çocuksu yanıyla ön plana çıkan Koç burcu ne yazık ki sır tutma konusunda sınıfta kalan burçlardan. Ancak bunu kötülüğünden yapmaz. Mantığından ziyade dürtüleriyle hareket edişi, son dakika kararları ve aceleci tavırları ile birleştiğinde ona verdiğiniz bilgiyi korumakta ciddi anlamda zorlanır ve kendini birdenbire sırrınızı başkasına anlatırken bulabilir. Bu durumda en iyisi sırrınızı kendinize saklamanız. Bizden söylemesi.

Boğa: %90

Boğa burcu sakin ve temkinli olduğu kadar güvenilirliği ile de göz doldurur. Boğa burcuyla konuştuğunuz günlük, sıradan meseleler bile onda bir devlet sırrı gibi saklanır. Sizle arası bozulsa bile sırrınızı gidip kötülük olsun diye orada burada anlatmaz, hiç merak etmeyin. Gücünü sabrından alan Boğa burcuna sırrınızı gözünüz kapalı emanet edebilirsiniz, içiniz rahat olsun.

İkizler: %1

Bir burç sır saklama konusunda ancak bu kadar kötü olabilir. Ne zaman ne söyleyeceği kestirilemeyen İkizler burcu kötülük düşünmez, art niyetli olarak sırrınızı ortaya dökmez ama ortam müsait olduğunda sırf eğlence olsun diye sırrınızı pat diye anlatabilir. Dedikodu yapmaktan gerçek anlamda haz alan bu burcun canını sıktıysanız, siz de kirli çamaşırları ortaya dökülecekler sırasına girdi bile. Siz siz olun İkizler burcuna sır vermeyin. Ne gerek var? Kimseye anlatamayın, içinize dert olsun daha iyi.

Yengeç: %99

O yüzde 1’in nerden kırıldığını anlamasak da Yengeç burcu sır tutmada sınıfının en iyilerinden biri. Başkalarının sırrını kendi sırrıymış gibi saklamakta usta olan bu burcun paçalarından bile güven akar. O kadar ki yeni tanıştığı biri bile ona en mahrem sırrını açmaktan kendini alamaz. Bir derdiniz mi var? Kimseye anlatamıyor musunuz? O zaman Yengeç insanına gidin, sırrınızı saklamakla kalmaz, bir de güzel tavsiyeler verir. Oh, daha ne isteyesiniz ki?

Aslan: %90

Evet, gelelim güneşin mağrur çocuklarına. En iyi arkadaşlık dalında altın madalya üstüne altın madalya kazanan Aslan burcunun en önemli özelliklerinden biri de güvenilir oluşudur. İnsanlar onla sırrını paylaşmak için ta uzak yollardan kalkıp gelir, hani öyle güven verir karşındakine. Ama şöyle bir durum var ki sır tutma konusunda sınıfı geçmesine rağmen bazen çok yakın olduğun bazı kişilere anlatmaktan da kendini alamaz. Yine de kendini iyi tutar. Bizden bir aferini kaptı.

Başak: %78

Olayları en ince ayrıntısına kadar ölçüp biçme özelliğinin vücut bulmuş hali olan Başak sır saklama konusunda geçer not alan burçlardan. Siz ona doğrudan söylemeseniz bile o fıldır fıldır dönen gözleriyle bir şeylerden şüphelenmeye başlamıştır bile. Sırrınızı öyle ortam ortam gezip anlatmaz. Ama sivri diline hâkim olamayıp arada bazı imalarda bulanabilir, dalgasını geçebilir. Ama o kadar kusur kadı kızında da olur. Yapacak bir şey yok.

Terazi: %10

Orandan da anlayacağınız üzere kendisi sır tutma konusunda sınıfın tembellerinden. Bu burcu adaletin ve dengenin temsilcisi olarak tanıyoruz zaten. O da dedikodu olsun diye değil kimse zarar görmesin diye gidip her şeyi anlatıyor. Tamam iyi yapıyor ama etrafta onun için pek de güvenilir biri değil gibi söylentiler dolaşıyor. Bizden duymuş olmayın ama…

Akrep: %100

Bu burç adeta “bana sırrını ver, bana sırrını ver” dercesine hepimizi sırrını anlatmaya teşvik edecek kadar güvenilir. Kendisine ne kadar yakın olursanız olun ağzından tek kelime alamazsınız. Geçen gün Necla’nın Oğuz hakkında ne söylediğini Akrep burcundan öğrenemeyeceksiniz. Siz en iyisi İkizler burcuna gidin.

Yay: %10

Yine sır tutma konusunda kendini pek de zorlamayan bir burçla karşı karşıyayız. Kendisine patavatsız demek istemeyiz ama bazen gerçekten öyle davranabiliyor. O da yine ağzında baklayı ıslatamayan diğer burçlar gibi iyi niyetli sadece öyle arkadaşlar arasında birinin adı geçmiştir, o da nerden duyduğunu belki de hatırlamadığı bu bilgiyi öyle laf olsun diye anlatmıştır. Aman ne olacak, maksat ortam şenlensin değil mi?

Oğlak: %78

Geldik sorumluluk sahibi ve olgun yapısıyla kalplerimizi kazanıp sırlarımızı açtığımız Oğlak burcuna. Kendisine sırrınızı gönül rahatlığıyla anlatabilirsiniz. Kimseye anlatmayacağına biz garanti verebiliriz. Size kendisine sır verme konusunda tek uyarımız, yüksek standartlara sahip, her şeyi herkesten daha iyi bildiğine inanan bu burç anlattığınız sır üzerinden sizi biraz acımasızca yargılayabilir ama kimseye söylemez, o başka.

Kova: %60

İsterse bal gibi de sır saklayan Kovalar sırrınızı öyle çarşaf çarşaf gazetelere yazmaz ama bazı yakın arkadaşlarına anlatabilir. Bu onun tamamen arkadaş canlısı oluşu, ortamın havasını hareketlendirme arzusundan kaynaklanır. Ha biraz da sabırsızdır, bazen kendini tutamaz, bir bakmışsın sırrın başkalarının sırrı olmuş ama olsun o yine de çok iyi bir arkadaş.

Balık: %80

Anlayışlı ve fedakâr bir burç olarak bilinen Balık burcu sır tutma konusunda da çok başarılı. Balık burcuna verdiğiniz sırrın emin ellerde olduğuna şüpheniz olmasın. Balık burcuyla sırrınızı paylaşmanın bonusu ise sizin verdiğiniz sırra karşılık kendisininkini açacak kadar paylaşımcı olmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir