Burcuna Göre Sinir Bozucu Özelliğini Öğren, Sorunu Çöz!

Hiç kimse dört dörtlük değil, dolayısıyla hepimizin sinir bozucu özellikleri var. Üstelik bunlar direkt olarak burçlarla bağlantılı, o yüzden çözmen de aslında çok kolay 🙂 Burcuna göre sinir bozucu özelliği öğren, kendini geliştirerek yenilen!

Koç

Kimi zaman trafikte, kimi zaman kararsızlık yaşadığında, kimi zaman da hiç bulunmak istemediğin bir ortamda hissettiğin öfkeyi kontrol edemiyorsun! Peki ya bu öfkeyle ne elde edebiliyorsun? Hiçbir şey! Senin kadar sosyal, sohbet canlısı bir insan sırf bu zaman zaman yaşadığı öfkeler yüzünden insanları kendinden uzaklaştırabiliyor. Üstelik tüm o siniri hissettiğin zaman ki içsel yorgunluğun da cabası! O halde öfkelendiğini hissettiğin zaman derin derin nefes almaya başla, emin ol iyi gelecek!

Boğa

Evet, bu sene kilo vereceğine söz vermiş olabilirsin ama o pastayı yemezsen içinde kalacak, hatta bir yerin şişecek! Üstelik bu tatlı harcamalarını kısıp para harcamayacağına da kendi kendine söz verdin. Yoksa hem parasızlıktan hem de kilodan dolayı alışverişe çıkman imkânsız hale gelecek! Silkelen ve verdiğin sözleri eş geçmek yerine lütfen tutmaya başla! Aklını çelen bir durum olduğunda birkaç dakika bekle ve ondan sonra karar ver!

İkizler

Çeşitliliği seviyorsun biliyoruz ama bazen o kadar kararsız, huzursuz ve sıkkın biri oluyorsun ki, arkadaşların bile işte İkizler damarı tuttu diyor! Senin gibi sohbeti seven, sıcak ve arkadaş canlısı biri bile zaman zaman çevresindekileri etrafından uzaklaştırabiliyor ya, helal valla! Kahve siparişi verirken bile ay onu mu içsem, krema olsun mu, yumuşak içimli mi olsun, sıcak mı soğuk mu derken illallah ettiriyorsun!

Yengeç

Zodyak aleminde senin kadar alıngan ve hassas biri daha yok! Tam anlamıyla buluttan nem kapıyor, ufacık tefecik bir laf duyduğun zaman bile olay oluyor. Üstelik çoğu zaman boşu boşuna alınganlık yapıyor hem kendini hem de çevrendekileri üzüyorsun. Bu şekilde davranarak dostlarını da kaybedeceksin. Lütfen o an içinden gelmese bile arkadaşlarını dinle, onların senin dostun olduğunu unutma!

Aslan

İlgiyi seviyorsun, üstelik fazlasıyla dikkat çeken birisin, eğlencelisin arkadaşlar hayat dolu olmana bayılıyor, ama bazen dünyanın senin etrafında döndüğünü düşünüyorsun. Üzgünüz Aslan, ama böyle anlarda arkadaşların bile bazen çok bunalabiliyor. Seni çok sevdikleri için bir şey söyleyemiyor olabilirler, fakat sürekli poh pohlanmak istemen zaman zaman dostlarını bile bunaltıyor.

Başak

Diyelim ki en yakın arkadaşlarınla aylar öncesinden bir plan yaptınız, biletler alındı oteller ayarlandı, hatta gideceğiniz restoranlara rezervasyon bile yaptırdın. Resmen aylardır bu seyahati bekliyorsun, ancak gitmeden iki gün önce sanki böyle hafiften, inceden bir boğazın ağrıyor gibi. İşte o anda sanki 40 derece ateşle yatıyormuşsun da birazdan havale geçirecekmişsin gibi ortalığı ayağa kaldırmalar, hastaneler, serumlar, antibiyotikler… Ne gerek var? Bırak biraz, rahat ol. En kötü ihtimalle hasta olursan yanında ilaç götürürsün, tüm tatil boyunca portakal suyu, mandalina, aklına gelen tüm meyveleri yersin ve toparlanırsın 🙂

Terazi

Sevgilin, en yakın arkadaşların, kedin, köpeğin… Hep hayatında biri olsun, hiçbir zaman yalnız kalma. Ölesiye korkuyorsun resmen bundan! Ya yalnız kalırsan ya kimse seni aramazsa ya dünyanın sonu gelirse ve sen tek başına kalırsan ne olacak o zaman? Silkelen ve kendine gel. Sen Zodyak’ın en güzel insanısın, hiç yakışıyor mu sana? Kendine güvenin tam olsun, dimdik ayaklarının üzerinde dur!

Akrep

Hayat sana koca bir darbe vurdu değil mi? Ne kadar anlatırsan anlat, kimsenin anlayamayacağı kadar acı, travma ve kalp kırıklığı yaşadın, bu yüzden arkadaşlık ve ilişkiler konusunda çok fazla sıkıntının olduğunu düşünüyorsun. Aslında seni çok iyi anlıyorlar, sana her zaman destek olmaya hazır dostların var. Senin de artık bazı insanları affedip hayatına devam etmen gerekiyor. Tekrar güvenmek istemeyebilirsin, zaten o kişilere güvenmek zorunda da değilsin, ama artık affet, geç, git!

Yay

Risk almaktan korkmaman çok güzel, sürekli denemeler yapıyorsun, ama sence de biraz fazla risk almıyor musun? Evet incinebilirsin, başarısız olabilirsin, sonucunda kötü şeyler olabilir, bunların hepsi seni olgunlaştırır ve sana yepyeni şeyler katar, fakat bile bile lades dediğin çok anlar oluyor! Kısacası biraz dikkatsizsin ve biraz daha temkinli davranıp göz göre göre başarısızlığa ya da hayal kırıklığına uğramayabilirsin.

Oğlak

Hayatta hırslı olmak, kariyer odaklı ilerlemek çok güzel ama her şeyin fazlası zarar! Hırslı davranışların, başarılı olma arzun seni acımasızlığa ve duygusuzluğa itiyor ve zaman zaman çevrendeki insanlar seni tanıyamıyor. Bu kadar iş odaklı, saygınlığı önemseyen biri olarak devam edersen çevrendekiler gerçekten onu sevmediklerini, umursamadıklarını düşünmeye başlayacak, bizden söylemesi.

Kova

Kendinin en büyük düşmanı sensin desek yalan olmaz! Fazlasıyla arkadaş canlısı bir yapın var, ama bir yandan da o kadar özgür ruhlu ve bireyselsin ki çoğu zaman çevrendekiler seni tuhaf ve soğuk biri olarak görebiliyor. Hareketlerini kestiremiyorlar, çok samimi davrandıklarında abuk tepkiler almaktan çekiniyorlar. Sana değiş demiyoruz, ama açık sözlülüğünü konuştursan hiç fena olmaz doğrusu!

Balık

Herkese o kadar sadıksın ki hak etmeyen insanlara bile naif davranıyorsun. Affetmemen gereken kişilere hiçbir şey olmamış gibi yaklaşıyorsun. İyi niyetli olduğun kesin ama acı çeken kişi de sensin! İçten içe bu insanların kim olduklarını biliyorsun, o yüzden herkese hak ettiği gibi davran, seni üzmelerine izin verme!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.