Burcuna Göre Sevgilin Neyine Hayran!

Kimisi kaşına gözüne, boyuna endamına bakar sever, kimisi bir hayalin peşinden gider, kimisi bir bakışta vurulur, kimisi uzun sohbetlerin sonunda, sorsanız herkesin bir sebebi vardır sevmek için, bakalım burçlar sevgililerini neden seçer?

Koç Burcu Sevgilisinin Neyine Hayran Olur?     

Koç ateşi gözünde, yüreği her atılmak için gece nöbetinde bir sevgili ister yanına! Sakinlik isterken kimileri Koç haşin, çekişmeli, kavganın dövüşün eksik olmadığı mücadele dolu bir ilişkide enerjisi dışında yaşamayı sever! Sorsan neden ben diye; sinirlenince çok güzel oluyorsun demekten alamaz kendini! Öfke sevilir mi? Koç sever!

Boğa Burcu Sevgilisinin Neyine Hayran Olur?     

Güzellik, endam, görünümde şıklık ve zarafet herkes için önemlidir ancak Boğa’nın tercih sebebidir. Ama dünyalar güzeli de olsa, hayallerinden çıkıp hayatının orta yerine nazikçe de konsa, huzuru yoksa Boğa’nın tükenmeyen denen sabrı da tükenir, bitmez denen sevginin de sonu gelir! Sevgilisinin en çok neyini sevdiğini soran olursa, huzur esintisinden ötesini gözü görmez!

İkizler Burcu Sevgilisinin Neyine Hayran Olur?     

İkizler’in beğenisi tamamen zihinseldir, dünyalar çirkinine gider vurulur demek istemiyoruz elbette ama zekâsı görünür, sohbeti etkileyici değilse o ilişki çok sürmez! Aklına aşığım der gezer, sözcüklerine vurulur ağzının içine düşer! İkizler severse kaşı gözü değil tatlı dili, şirin sözü için sever! Kafası harıl harıl çalışsın, bilgisinin ucu bucağı görünmesin ister!

Yengeç Burcu Sevgilisinin Neyine Hayran Olur?     

Yengeç’in birini sevmesi için hiçbir ön koşulu, düşlerinde yarattığı bir profili yoktur! “Gözü renkli değilse olmaz, boyu 1.80’in üstündeyse içimi ısıtmaz, sarışın değilse kalbimi çalamaz” demez! Aslında nasıl sevildiği ve ne kadar anlayışlı olduğu önemlidir Yengeç için! Sevgilisinin nesini sevdiği sorusuna net bir yanıtı yoktur. Tek bildiği onu çok sevdiğidir!

Aslan Burcu Sevgilisinin Neyine Hayran Olur?     

Aslan tabi ki kendini dünyanın en önemlisi, en değerlisi ve en şahanesi gibi hissettirene kaptırır gönlünü! Kendini kocaman bir aşkın ve fedakarlığın içinde bulursa, kalbini sonuna dek mutlulukla açar! Sevgilini neden seviyorsun sorusuna “Çünkü beni çok seviyor! Ve durmaksızın ilgi gösteriyor!” diyemese de karizmasına hayran olduğunu söyleyebilir ya da soruyla karşılık vererek; “Sizce de çok yakışmıyor muyuz?” diyebilir.

Başak Burcu Sevgilisinin Neyine Hayran Olur?     

Başak’ın birini sevmemek, eleştirmek, beğenmemek için ne kadar sebebi varsa sevmek için de bir dolu elle tutulur sebebi vardır! Üzerine uzunca düşünmüş, detayları sırtına yüklenip çalışma odasına doğru bir güzel taşınmış, eksilerini artılarını önüne koymuş, maksimum müdahaleyle elde edeceği sonucun eskizini yapmış ve bir ilişkiye başlamaya karar vermiştir. Hiç sormayınız neden diye, Başak’ın bir bildiği vardır!

Terazi Burcu Sevgilisinin Neyine Hayran Olur?     

 

Terazi dünyaya iki kişilik bir yaşantıda sevgilisinin diğer yarısı olmak için gelmiştir. Tek başına karar almakta zorlanan, yalnız kalmaktan öcülerden çok korkan, sevgilisinin kolundan bir an olsun çıkmadan dip dibe bir ömür geçirmek fikrine çoktan alışmış olan Terazi neden mi sevgilisini seviyor? Çünkü birbirlerini tamamlayıp bir bütün ediyorlar! Unutulmamalıdır ki sevgilisi olmayan Terazi hep biraz eksik, daima yarımdır!

Akrep Burcu Sevgilisinin Neyine Hayran Olur?     

Akrep gerçekten mi seviyor yoksa ten uyumuna kapılmış haberi olmadan sürüklenip gidiyor, geceleri panayıra dönüyor diye gözü iyiden iyiye boyanıyor mu, önce bu sorunun cevabı alınmalı! Yürekten bağlandıysa sevgilisine, derin duygularla delicesine seviyorsa işte o zaman başka. Sorun Akrep’e neyini sevmiş diye! Böyle sevgi ne efsanelerde bulunur ne destanlarda! Damarımda kanım mı desin, sol yanım mı desin, bir yudum suyum, nefesim mi desin; ne dese az gelir! Akrep sevince, büsbütün aşka tutulunca gözü dünyaya kör olur!

Yay Burcu Sevgilisinin Neyine Hayran Olur?     

Yay’ın cevabı hayat enerjisinden, göz bebeğindeki gülücükten, dur durak bilmeyen neşesinden, keyfinden okunur. Birlikte nasıl kuşlar gibi oradan oraya uçuştuklarını, gezmelere, yemelere, içmelere, maceralara doyamadıklarını gören gözler bir daha bakar, ardından iç çeker! Nerede böyle uyumlu bir ilişki? Yay sevgilisini en yakın arkadaşı olabilecek kişilerden seçer! Birlikte dünyanın altını üstüne getirebileceği birini sever!

Oğlak Burcu Sevgilisinin Neyine Hayran Olur?     

Oğlak bir bakışla kalbini kaptırmaz, önünü ardını iyice öğrenip, tahtanın kuru olduğunu tespit edene dek sevgilim var demez! yeterince bilgi edinmek, herkesin referansını almak için flört dönemini biraz uzattığı görülür! Başarılı, saygın, kendi disiplinli yaşantısına yakışır biriyle olmak ister Oğlak! Peki neden onu seçtiği sorusuna cevabı nettir; “Çünkü biz birbirimize layığız.” Oğlak’ın hayatında belirsizliklere yer yoktur.

Kova Burcu Sevgilisinin Neyine Hayran Olur?     

Kova tabi ki yeryüzünün en acayip kimsesinin, tam da acayip oluşundan etkilenecek, marjinal yaşamına buyur ettiği sevgilisiyle kimselerin alakalı olmadığı konularda farklı deneyimler yaşamaya doyamayacaktır. Hümanisttir Kova ya insanlığını sever sevgilisinin ya kimselerde fark etmediği o garip özelliğini! Alternatif düşünce yapısıyla, sıradan olmaya karşı güçlü bir çekim hisseder Kova!

Balık Burcu Sevgilisinin Neyine Hayran Olur?     

Balık’ın neden sevdiğini anlayan, sebebini anladıysa da var olan sevgilide bahsi geçen bu özelliklerin karşılığını bulan beri gelsin! Bakışlarının derinliğine diyebilir mesela ve o derinliği kendisinden başka kimseler günlerce baksa keşfedemez! Tüm sevgisi oldukça kişiseldir ve kendini en çok anlayan insana aşık olması da bu yüzden kaçınılmazdır. Genellikle hisleri anlaşılmayan, duyguları görmezden gelinen Balık kendi dilini konuşan biriyle karşılaşırsa elbette pervasızca aşık olur!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.