Burcuna Göre Seni Ne Ağlatırdı?

Astroloji dünyasında en fazla ağlayan insanlar su grubundan çıkar. Bu duygusal burçların ağlama bahaneleri diğerlerine göre biraz daha fazla. Fakat öte yandan da her insanın az çok duyguları olduğunu söyleyebiliriz. Diğer elementlerin burçları da zaman zaman gözyaşlarına hâkim olamayabilir, öyle değil mi? Peki, burcuna göre seni ne ağlatır, bu konuda bir fikrin var mı?

Koç: Girdiği Yarışı Kaybetmek

Fiziken ve ruhen Zodyak’ın en güçlü burçları arasındasın. İçinde inanılmaz bir motivasyon gücü var ve bu seni girişken ve özgüvenli kılıyor. Can sıkan konularda karşındakine kırılmaktan ziyade kızıyorsun. Duygusal olarak güçlüsün ve kolay kolay ağlamazsın açıkçası. Birçok insanın duygusal olarak incindiği konular seni etkilemez. Senin hassas yönün gururundur. Girdiğin bir yarışı kaybetmek senin için utanç verici ve gurur kırcı olur. Gözyaşlarını tabii ki başkalarının önünde değil yalnızken akıtırsın.

Boğa: İflasın Eşiğine Gelmek

Kriz anlarındaki soğukkanlı ve rahat tavrın seni huzurlu kılıyor. Tek umursadığın konforunu sağlamak ve kendini şımartabilmektir. Başkalarının içine dert ettiği, yıllarca kafasına taktığı meseleleri çoğu kez umursamıyorsun bile. Realist bakış açın dolayısıyla olaylara duygusal tepkiler vermiyorsun. Seni üzecek konular maddiyatla alakalı olabilir. İşlerinin bozulması ve iflasın eşiğine gelmek senin için büyük travmadır. Böyle bir hadise karşısında duygularına hakim olamaz, sessizce ağlarsın.

İkizler: Unutkanlık Başlangıcı

Huzursuz bir yapın olmakla birlikte kolay kolay gözyaşı döken burçlardan değilsin. Zaten zihnin o kadar dolu ki belli bir konuya derinleşemiyorsun. Aynı anda birden fazla meseleyle ilgileniyorsun. Pratik ve hızlı düşünen zekanın avantajını yaşıyorsun. Bununla gurur duyduğunun altını çizmekte fayda var. Seni ağlatacak bir hadise en fazla aklınla ilgili olabilir. Mesela unutkanlık başlangıcı ya da Alzheimer gibi bir hastalık seni hıçkırarak ağlatabilir.

Yengeç: İftiraya Uğramak

Zodyak’ın en duygusal burçları arasındasın. Problemlerden, yaşadığın kötü deneyimlerden kolayca etkileniyor ve uzun süre olayı kafana takabiliyorsun. Kırgınlıklarını dile getirmekten çekinmiyorsun.  Bazen alıngan olduğunu fark etmekle birlikte kendine hakim olamıyorsun. Seni en fazla ağlatacak gerekçe iftiraya uğramaktır. Bir insanı karalamanın kolay, aklamanın zor olduğunu düşünüyorsun. Öyle kısa süre gözyaşı dökmekle meseleyi kapatamaz, aklına geldikçe ağlarsın. Böyle durumlarda birinin omzuna yaslamak senin için rahatlatıcı olur.

Aslan: Popülerliğini Yitirmek

Ortamların konuşulan ismi olmak ruhunu okşuyor. Egonu kendinle besliyorsun. Beğenilmek, iltifat duymak senin için mutluluk sebebidir. Popülarite ve ilgi çekmek için her yolu deneyebilirsin. Duygusal bir insan olduğun söylenemez ama arada gözlerin dolduğu görülür. İncindiğin meseleler daha çok kendinle ilgili olur. Popülerliğini yitirmek, ilgi görmemek senin için ciddi ağlama sebebidir. Bu yeni durumu kabullenmek senin için çok güçtür.

Başak: Hastalığa Yakalanmak

Sağlığına en fazla dikkat eden burç olarak gösterilebilirsin. Bazen ufak tefek sağlık problemlerini bile takıntı yapıp hastanenin yolunu tutuyorsun. Duygularını ifade edemediğin için ağlama alışkanlığın pek yok. Seni sadece başını ağrıtacak bir hastalık ağlatabilir. Öyle ölümcül bir hastalık olması gerekmez. Kronik veya uzun süreli tedavi gerektiren bir rahatsızlık bile olabilir. Kuruntuların yüzünden panik atak olursan kısır bir döngüye girer daha çok gözyaşı dökebilirsin.

Terazi: Hakkının Yenmesi

Barışçıl ve nazik yapından ötürü ağlatılmayı hak etmiyorsun. Adaletsizliğe tahammülü olmayan bir burç olarak sen de böyle düşünüyorsun. Karşındakinin kaba tavırları karşısında diretemiyor görüşlerinden ve kendinden taviz veriyorsun. Her konudaki dengeli yaklaşımın seni adaletin temsilcisine dönüştürüyor. Kavgacı ve huysuz olmasan da ortada bir çifte standart varsa dayanamayıp fikrini söylüyorsun. Hakkının yenmesi ve bu durum yüzünden mağdur olman çok canını sıkar ve kendini tutamayıp ağlayabilirsin.

Akrep: İhanete Uğramak

Su grubu üyesi olarak duygusal ve zaman zaman ağlamaya eğilimi olan birisin. Ketum kişiliğinden ötürü gözyaşlarını herkesin önünde dökmeyi sevmeyenlerdensin. Sadakat konusunda hassas olup sırtından vurulmaya asla müsamaha gösteremezsin. Seni en çok öfkelendirecek ve ağlatacak olan konu aldatılmaktır. En çok sevdiklerinin ihaneti canını acıtır, ruhun deşildikçe kanayan bir yara gibi acır durur. Sen de bu buhranın etkisiyle ağlayarak deşarj olursun.

Yay: Evlenmeye Zorlanmak

Özgürlüğe ve plansız yaşama olan tutkunu ancak bir benzerin anlayabilir. İnsanın tüm hayatını bir düzene sıkıştırmak suretiyle öngörülen bir geleceği kabullenmen mümkün değil. Bir aile kurmanın başkalarında yarattığı heyecan sende aynı etkiyi yaratmaz. Evlilik ve aile olgusu senin için bağlayıcı ve esarete mahkûm olma gibi çağrışımlar içeriyor. Âşık olduğunda o hevesle evlenmek isteyebilirsin. Öte yandan kendini hazır hissetmediğin veya istemediğin bir evliliğe zorlanmak senin için ağlama gerekçesidir.

Oğlak: Başarısız Olmak

Geleceğe yatırım odaklı yaşadığın için başkalarının kafaya taktığı irili ufaklı duygusal meseleleri umursamıyorsun. Seni ilgilendiren ayağına takılan taşlar ve hedeflerine yürürken yere düşmek. Karamsar bir yönün olmakla birlikte ağlamaya pek meyilli değilsin. Sıkıntılarını emek sarf ederek çözmeye çalışıyorsun. Başarı ve çabanın meyvelerini toplamak seni rahatlatıyor. Bunun aksi durumlar senin için çok moral bozucu olur. Böyle durumlarda kendini tutamayıp içini boşaltmak isteyebilirsin.

Kova: Tükürdüğünü Yalamak

Hayatta kimseye eyvallahın olmayıp bireysel yaşıyorsun. İnatçı ve fikirlerinde direten bir yapın var. Bunun altında biraz da gururun yatıyor. Kararlarından taviz vermek sana göre değil. Kolay kolay ağlayan biri değilsin hatta sulu göz insanları itici buluyorsun. Seni ağlatacak bir konu ancak tükürdüğünü yalamak olur. Şartlar doğrultusunda sözlerinden veya kararlarından dönmek kadar küçük düşürücü bir durum olamaz senin için.

Balık: Herhangi Bir Şey

On iki burç içinde en duygusal olanısın. İrili ufaklı birçok konu gözlerini sulandırabilir. Yakın çevren bu yönünü iyi biliyor. Esasında bunun abartılı olduğunu düşünmekle birlikte kendine hâkim olamıyorsun. Bazen hüzünlü bir film veya şarkı seni hatıralarına alır götürür, kendini koy verirsin. Aşk acısı, sevdiklerinin kaybı, tartışmalar hüngür hüngür ağlatabilir seni. İşin garip tarafı ağlamayı zaman zaman güzel ve rahatlatıcı buluyorsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.