Burcuna Göre Seni En Fazla Utandırabilecek Şeyi Söylüyoruz!

Zodyak’ta tüm burçların gururlu ve utangaç olduğunu söyleyemeyiz. Bazıları son derece vurdumduymaz ve rahat tavırlarıyla öne çıkar. Gururlu ve imaj kaygısı yüksek burçlar her konuyu gurur meselesi yapabilir. Olumsuz deneyimleri kafalarından kolayca silemezler. Sonuç olarak astroloji dünyasında herkesin hassas olduğu konular vardır ve bunlara ilişkin hadiseleri gurur meselesi yapabilirler.

Koç – Bir Savaşta Mağlup Olmak

Senin için gururun her şeyden önce gelir. Yapmak istediklerinden sırf bu yüzden uzaklaşırsın. Seni utandırabilecek konu çoktur esasında. Hayatında mücadeleler, savaşlar büyük yer kaplar. Tamamından da azimle çıkmak istersin. Girdiğin bir yarıştan mağlup olarak ayrılmak seni çok utandırır. Gurur meselesi yapıp günlerce konuya canını sıkabilirsin. Yenilmeye, geri plana düşmeye tahammülün yok. Aday olduğun bir yarışmada kaybetmek, yöneticilikten alınmak senin için kabul edilebilir bir final değil.

Boğa – Eşyanın Sahte Çıkması

Gösterişe bir Aslan kadar düşkün biri olmasan da pahalı ve lüks ürünlere zaafın var. Kaliteli markaların eşyalarını alıp giyinmek senin için itibar göstergesidir. Aldığın bir ürünün sahte çıkması ve birinin bunu ifşa etmesi senin için onur kırıcıdır. Hâlbuki büyük markaların ürünlerini kullandığını övgüyle dile getirirdin. Gel de düştüğün bu durumu insanlara izah et. Sen her zaman orijinal eşyalar kullandığını söylemene rağmen böyle bir durumda yalancı ve fukara duruma düşmek çok canını sıkar.

İkizler – Bilgisiz Görülmek

Bilgi toplamayı ve bunu toplum içinde pazarlamayı seviyorsun. Muhabbetin sürükleyici bir kitabı anımsatıyor. İletişim yeteneğin ve her konudaki engin bilgin, takdir edilmeyecek gibi değil. Sen de bunun farkında olup, entelektüel seviyenin farkındasın. Herhangi bir talihsizlik sonrası bilgisiz görülmek ve aptal durumuna düşmek senin için oldukça utanç verici bir durum olurdu. Aslında bildiğin konularda konuşuyorsun ancak bilgi kaynağının hatalı olması seni zor durumda bırakabilir.

Yengeç – Geçmişteki Hatalar

Başına gelen irili ufaklı olumsuz hadiseler seni kolayca incitebilir. Geçmişle büyük bir bağın ve güçlü bir hafızan var. Bu dışarıdan olumlu bir nitelik gibi gözükse de senin için bazen hüzün verici olabilir. Mesela seneler önce yaptığın yanlışların yıllar sonra karşına çıkması seni çok utandırır. Herkes hatalar yapar ancak geçmişi senin kadar kafaya takan bir burç yoktur muhtemelen. Bu hataları dillendirip kendine veya seni yanlış yönlendiren insanlara sitem ediyorsun.

Aslan – Alay Konusu Olmak

Zodyak’ın gururuna en fazla düşkün burçları arasındasın. Kendine oldukça değer veriyor, tüm benliğinle övünüyorsun. Çevrendekilerden de aynı takdiri görmek ve yüksek rütbenle aralarında parlamak istiyorsun. Her yönünle ortamın hayran kalınan kişisi olmak arzusundasın. Herkesin içinde küçük duruma düşmek senin en büyük kabusun olur. Çeşitli sebeplerden ötürü alay konusu olmak kadar utandırıcı bir şey yok senin için. Böyle bir olay sonrası uzun bir süre olayın tanıklarına görünmek istemeyeceğine eminiz.

Başak – İşlerinin Beğenilmemesi

Kendinden ziyade yaptığın işlere odaklanmayı seviyorsun. Üretken olmayı büyük meziyet görüyorsun. Mükemmeliyetçi yapından ötürü projelerinin sık sık üzerinden geçer, beğenmeyip tekrar üstünde çalışırsın. Dört dörtlük olduğunu düşündükten sonra tatmin olur, işlerini sahaya sürersin. Kusursuz olduğuna inandığın işinin hiç beğenilmemesi senin için yıkıcı olur. Üstelik bin bir emek ve zahmetle ortaya koymuşsun. Ne de olsa çevrende çalışkan ve becerikli bir imajın var.

Terazi – Eski ve Yeni Sevgilinin Pişti Olması

El alem ne der kaygın yüzünden istediğin gibi hareket edemiyorsun. Hep bir imaj hassasiyeti var üzerinde. Kötü duruma düşmeye veya çirkin görünmeye tahammülün yok. İnsan ilişkilerinde ve özel hayatında son derece dikkatli davranıyorsun. Başkalarının fikirlerini çok fazla önemseyenlerdensin. Yeni flörtünle girdiğin bir ortamda eski sevgilinle pişti olmak senin için çok utandırıcı olurdu. Hele üstüne tarafların atışması veya gergin bir atmosfer oluşması seni tedirgin ederdi.

Akrep – Sırlarının Ortaya Saçılması

Kendinle ilgili her zaman bir gizem taşıyorsun. Kimseye kolay kolay güvenmiyor ve içini açmıyorsun. Seninle ilgili ne kadar az şey bilirlerse o kadar güvende hissediyorsun. Aksi takdirde paranoyak fikirler kafanı bulandırabilir. Herkes gibi senin de saklayacak bir şeylerin, özel sırların vardır. Bunların bir şekilde ortaya saçılması seni çok üzer ve utandırır. Sonrasında ne gibi olumsuz hadiseler gelişeceğine ilişkin komple teorileri üretip moralini daha çok bozarsın.

Yay – Kırdığın Potların Yüzüne Vurulması

Burçlar dünyasının iyi niyetli ve samimi insanları olarak seviliyorsun. Bir anda yaptığın espriler ortamdakileri kırıp geçiriyor. Öte yandan açık sözlülüğün başını ağrıtabiliyor. Zaman zaman pot kırarken başkalarını zor durumda bıraktığın oluyor. Seni yeterince tanımayan insanlar bu cümleleri kasıtlı olarak söylediğini düşünebilir. Farkında olmadan devirdiğin çamların yüzüne vurulması senin için utanç verici olur. Düşüncesizlik ve kırdığın potu uzun süre fark edememe durumu seni kötü hissettirir.

Oğlak – İsminin Skandala Karışması

Saygınlığını en fazla önemseyen burç olarak gösterilebilirsin. Otokontrol ihtiyacın yüzünden deneyimlemek istediğin birçok konudan vazgeçmişliğin var. Ufacık bir hatanın itibarını yerle bir edeceğini düşünüyorsun. Attığın adımlara çok dikkat ediyor, cümlelerini tartarak ifade ediyorsun. İtibarını zedeleyen bir skandala karışmak senin için utancın daniskası olurdu. İnce ince işleyerek kazandığın saygınlığına, fark edemediğin bir hatan sonucu gölge düşmesine tahammül edemezsin. Düzeltmek için ne gerekirse yaparsın.

Kova – Savunduğun Fikrin Yanlış Çıkması

Aklının ve mantığının ne derece doğru işlediğinin farkındasın. Çevren bu niteliğine çok imreniyor ve takdir ediliyorsun. İnsanları arkandan sürüklemek gibi bir özeliğin var. Açık sözlü ve fikirlerini net bir şekilde ortaya koyan birisin. Görüşlerinde inatçısın ve yanılabileceğine ihtimal vermiyorsun. Bazen hararetli fikir tartışmalarına girebilir, kendinden emin konuşabilirsin. İddia ettiğin bir konuda savunduğun düşüncenin yanlış çıkması seni çok mahcup eder. Hele bir de karşındaki kişi kanıtlarla fikirlerini doğrulamaya çalışırsa fazlasıyla utanabilirsin.

Balık – Hayallerinle Alay Edilmesi

Son derece gelişmiş bir hayal gücün var. İç dünyanı sık sık bunlarla renklendiriyorsun. Bazen işinde bazense özel yaşamında faydasını görmüyor değilsin. Geleceğe dönük planlar yapıyor, bazen zor olanı düşlüyorsun. Rüya dünyasında o kadar geziniyorsunki gerçeğe dönüşmesi neredeyse imkansız hayaller kuruyorsun. Bunları arkadaş ortamında dillendirdiğinde alay konusu edilmesi seni çok utandırır. Mahcubiyetin yüzüne yansır ve çok kırılabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.