Burcuna Göre Seni Bunalıma Sokan Şey Ne?

Şunu biliyoruz ki hayat her zaman güllük gülistanlık değil. Bırakın haftaları, ayları, gün içinde bile bir duygu durumundan diğerine savrulup duruyoruz. Bir bakmışsınız ki daha dün gökkuşağının mavili morlu dünyasının yıldızıyken bugün taşrada geçen, hayatın neredeyse akmadığı izlenimi uyandıran bir filmin başrol oyuncusu olmuşsunuz. Hayat renksiz, tatsız bir yemek gibi. Nasıl ki her burcun neşesini yerine getiren şey başkaysa o neşeyi bir anda alıp, çok uzaklara götüren şey de başka.

Koç

Hareketin ve coşkunun başladığı yerde olmak isteyen Koçlar için şu hayatta başlarına gelebilecek en kötü şey durağanlıktır. Koçlar her an yeni bir maceraya atılmaya, yeni şeyler keşfetmeye bayılırlar. Her gün 9-5 çalışan ve her günü diğerinin aynısı olan bir Koç için hayat artık bitmek bilmeyen bir macera değil, bitse de gitsek dediği sıkıcı bir seminerdir ancak.

Boğa

Hayatlarında değişimden çok istikrarın hüküm sürmesini tercih eden Boğalar yarınları hep garanti altında olsun ister. Bugünü yaşayalım, yarını yarın gelince düşünürüz diyenlere anlamsız gözlerle bakan Boğa burcu, ne kadar zengin ya da fakir olursa olsun fark etmez, para ve uzun vadeli finansal güvenlikleri söz konusu olunca kara kara düşünmekten kendilerini alamaz. Bir de istikrarı sağlayamayıp, dibe batıyorlarsa bunalımın karanlık kollarına düşmeleri kaçınılmaz olacaktır.

İkizler

Tıpkı Koçlar gibi sürekli aynı şeyi yapmak ve aynı yerde uzun süre kalmak bir İkizleri dipsiz bir kuyuya atmaya yeter de artar bile. İkizler burcu insanı her zaman bir şeyler denemeli, hatta bir işi yaparken başka bir işi daha yapmalı, konfor bölgesinin dışına çıkmak zorundadır. Eğer bunun için kendisini zorlamaz ve hayatın ona verdiği kadarıyla yetinirse, bu durum yeterince iyi olmadıklarını düşünmelerine neden olacak ve hiçbir şeyden zevk almamaya başlayacaktır.

Yengeç

Boğalar gibi Yengeçlerin de en büyük korkusu güvencesizliktir hem maddi hem de manevi anlamda. Bu koskoca dünyada kendilerini güvende hissedecekleri bir yere ihtiyaç duyarlar. Aynı güveni aşk hayatlarında karşısındakine sonuna kadar sunduğu gibi, karşısındakinden de aynı güven hissini almak isterler. Sevdiğini kaybetme korkusu bir Yengeci bütün gece ayakta tutar, “yar yine bana haram geceler” diye evin içinde söylenerek gezmesine sebep olur.

Aslan

Aslanların şu hayattaki en büyük endişelerinden biri başkalarının kendisi hakkında ne düşündüğüdür. İlgiyi çok severler, bu yüzden onu elde edemeyince bozulur ve görmezden gelindiklerini düşündüklerinde fazladan incinmiş hissederler. Fakat bu ilgi tam tersi yönde de olabilir ne yazık ki, kendisine aşık Aslan burcu tek bir olumsuz eleştiri karşısında bile yargısız infaz ediliyormuş gibi hisseder ve bu hisle bunalım dünyasına balıklama dalış yapar.

Başak

Başak burcunu bunalıma sokacak bir şey varsa o da kendisidir. Bu burcun en önemli özelliklerinden biri hayatındaki her şeyi tekrar ve tekrar düşünerek kendisini bunalıma sokma konusunda usta oluşudur. Başak sadece olayları her açıdan düşünmekle kalmaz bir de bu olaylara muhtemel en kötü senaryoyu yazar. Bir şeylerin yanlış gitmeye başladığını kestirmede iyi olmasına rağmen kafası sürekli gelecekte olduğu için hem anı kaçırır hem de çoğunlukla karamsar yapısı yüzünden bunalıma girer.

Terazi

Denge arayışındaki Terazilerin en büyük sorunu ikilemde kalmaları, kararsız durumları. Mekan ya da kişi fark etmez, her konuda son dakika karar değiştirebilir, karşısındaki insanı kırmamak için kendisinden taviz verebilir. Başkalarının ne düşündüğünü fazla umursar, bu da onu kendi hayatını yaşamaktan alıkoyar. Üstüne yalnız kalma korkusu da eklenince tüm bunlar Terazi burcunu bunalıma sokar.

Akrep

Hiçbir şey Akrep burcunu ölüm ve her şeyin bir gün sona ereceği düşüncesi kadar bunalıma sokamaz. Hayatını korkusuzca yaşamaktan, risk almaktan ve bu riskin getirdiği heyecanla can bulur Akrep burcu. Uçlarda yaşadıkları için bu durumun illa ki bir gün biteceğinin bilincindedirler, her güzel şeyin bir gün son bulacağı düşüncesi bir yandan onları bunalıma sokarken bir yandan da hayattan alabileceği ne varsa alabilmek adına daha cesur olmaya iter.

Yay

Söz konusu Yaylar olduğunda en büyük korkuları FOMO yani namı diğer yaşanan gelişmeleri kaçırma korkusudur. Bir Yay her şeyi denemek ve her yerde olmak ister. Her zaman en iyisini arayan ve hayatı dolu dizgin yaşayan Yaylar içinde bulundukları anın hakkını verdiklerini düşündükleri sürece uykusuzlukmuş, yorgunlukmuş bunların bir önemi yoktur. İşte tam da bu yüzden bir şeyleri kaçırıyormuş hissi bile bir Yayı fena halde üzer.

Oğlak

Başarısızlıktan nefret eden bu burç için hayat elde edilmesi gereken başarılarla, bitmek bilmeyen projelerle doludur. Oğlak burcu üyelerini bunalıma sokacak tek şey ise başarısızlık ihtimalidir. Oyunu kuralına göre oynadığında ve yeterince çalıştığında altından kalmayacağı bir şey olmadığını düşünen Oğlak bütün bunlara rağmen hala başaramıyorsa vay haline. Hele bir de sahip olduğu potansiyeli sonuna kadar kullanamadığını düşünürse bunalımlardan bunalım beğen.

Kova

Bir Kovayı en çok strese sokan şey şu koca dünyada olup biten adaletsizliklerdir. Küresel, çevresel, sosyal demeden bütün gelişmeleri dikkatle takip eden Kovalar, bu dünyaya adalet sağlamak gibi bir misyonla geldiklerine inanırlar. Sürekli gezegende neyin yanlış gittiğini anlamaya çabalar, küçücük bir fark yaratacak yollar bulmaya çalışır. Ama dünyayı değiştirmek kolay değildir, çok üzer insanı.

Balık

Zodyak aleminin en duygusal burcu olan Balıklar için sevdiklerinin desteği bir başka önemlidir. Eğer o desteği yeterince alamadıklarını düşünürlerse ekstra hassas olabilirler. Değer verdiği insanlardan uzak yaşamak, onları her zamankinden fazla özlemelerine sebep olmakla kalmaz, kronik bunalımlarının vazgeçilmez bir parçası haline gelir. Melankolisinin bir üst seviyeye çıkmasının ana sebeplerindendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir