Burcuna Göre Sana Abayı Yaktığını Nasıl Anlarsın?

Belki de bu yılı yalnız geçirmeyeceksin, kim bilir? Çok fazla tanımadığın ya da aksine çok yakından tanıdığın biri kafanı karıştırdığında sana ilaç gibi gelecek bir içerikle karşındayım! “Acaba benden hoşlanıyor mu yoksa ben mi fazla anlam yüklüyorum?” diye emin olamadığın durumlarda bu listeye göz atıp söz konusu kişinin davranışlarını daha iyi analiz edebilmeni istedim.

Hangi burç senden hoşlandığını nasıl belli eder? Diye de merak ediyorsan, hemen uygulamamı indir, ilgilendiği kişiye ekle ve “Benim için doğru kişi mi?” segmesine bak 🙂

Koç: Sabrı sınırın altında ve tuttuğunu koparan Koç ilk adımı atmaktan yanadır, ilgisini doğrudan gösterir ve çoğu zaman düşünmeden hareket eder. Sevda yolunda cesurca koşan Koç’un akıl almaz hızını ve çabasını görmemek mümkün değildir, kendiyle yarışırcasına aceleci ve heyecanlıdır, öyle ki kısa sürede başını döndürüp seni afallatır. Alenen yürümekten çekinmeyen Koç’un sana abayı yaktığını anlaman çok kolaydır.

Boğa: Venüs’ün sabit neferi Boğa duygusal ilişkilerinde oldukça fizikseldir ve elini tutmak, saçına dokunmak, koluna girmek suretiyle seninle temas kurmaya çalışır. Pintiliğiyle nam salmasına rağmen sevdiği kişiye karşı en azından flört aşamasında cömert ve eli açık olabilir. Yakınlık derecenizi aşan hediyelerle seni şaşırtıyorsa anla ki senden hoşlanıyordur. Ağır ve temkinli ilerlemek istese de bu jestler sabırsızlığını gösterir.

İkizler: Konuşkan ve tartışmayı seven İkizler oldukça flörtözdür. İlişki hakkında konuşmaktan, şakalaşmaktan, hatta pervasız tavırlarıyla seni kızdırmaktan çekinmez. Senden hoşlanıyorsa öncelikle mental uygunluğunuzu test eder, birlikte konuşup gülebildiğinizden emin olmak ister, bu sebeple de flört ederken seninle çok uğraşır. “Arkadaşça mı yaklaşıyor yoksa ilgisi mi var?” diye kafanı karıştırması pekâlâ mümkündür.

Yengeç: Duygusal Yengeç hoşlandığı kişiye karşı son derece sevecen, şefkatli ve düşüncelidir. Sen söylemeden ihtiyaçlarını fark edip onları karşılamak için elinden geleni yapıyorsa, aranızda henüz bir şey olmamasına rağmen sana göre şekil almaya başladıysa, güvenini kazanmak için çabalıyorsa, ateş bacayı sarmış demektir, hayırlı olsun. Hayatındaki önceliklerin sıralaması değişir ve seni en üste koyar, karşılık bulamazsa alınıp köşesine çekilebilir.

Aslan: Hayatın her alanında olduğu gibi, aşkta da sahne ışıkları Aslan’ın üzerinde parlar. Seni büyülemek için tüm karizmasını kullanır, mükemmel gülüşü ve tatlı sözleriyle ayaklarını yerden keser. Son derece özgüvenli davransa da bilhassa senin eleştirilerin onu yerle bir edebileceğinden hem görünüşüyle, hem davranışlarıyla kusursuz görünmeye çalışır. En az kendi kadar hayranlık verici olduğunu sana hissettirdiğinde Aslan’ın sana abayı yaktığını anlayabilirsin.

Başak: Gösterişten hoşlanmayan bir Başak’ın ne hissettiğini anlamak biraz zaman alabilir. Son derece seçici ve dikkatli olması sebebiyle doğrudan harekete geçmeyebilir, tüm detayları kendi içinde tartabilir. Ancak senden gerçekten hoşlanıyorsa kısa sürede bir centilmen ya da hanımefendiye dönüşüp bu kadar düzgün birini kaçırmaman gerektiğini hissettirir. Sana karşı duyarlıdır, fikirlerini ve ruh hallerini itinayla takip eder, her sözünü özenle seçer.

Terazi: Aşık olunca yelkenleri suya seren Terazi duygularını saklama konusunda pek başarılı değildir. Seni takdir ettiğini gösterir, seni etkilemek için en şık ve en gösterişli kılığına bürünür, sosyal çevrenin de yardımıyla kısa sürede nelerden hoşlandığını öğrenir ve beğenini kazanmak için kendisini sana göre şekillendirmeye başlar. Eğer onu biraz tanıyorsan, hiç ilgisi olmadığı halde senin üye olduğun bir cemiyette ya da gittiğin bir etkinlikte boy gösteriyorsa, Terazi sana vurgun demektir.

Akrep: Tutkusuyla meşhur Akrep duyguları konusunda son derece ketumdur, kolay anlayamazsın. Senin hakkında her şeyi bilmek ister, stratejisini elde ettiği bilgiler üzerine kurar ve daha sen farkına varamadan, senden hoşlandığına emin olamadan ağlarına düşersin. Seni başkalarıyla paylaşmak istemez, hayatının her alanında etkisini hissedersin ve artık bu noktadan geri dönüş olmadığını sana mümkün olan her fırsatta gösterir.

Yay: Oyuncu Yay flört aşamasında onunla gelecekteki ilişkinin yalnızca ufak bir fragmanını sana yaşatır. Çocukça bir tavra bürünür, türlü türlü el şakalarıyla hem fiziksel temas kurar hem de sinirini bozup tepkilerinle eğlenir. Hafta sonlarını konser ya da kamp gibi çeşitli etkinliklerle doldurup seni kah kalabalıklara sokar kah dağa kaldırır. Seninle sevgiliden önce iyi arkadaş olmak istediği bu dönemde kolundan tutup seni peşinde sürüklerken Yay’ın başında kavak yelleri eser.

Oğlak: Disiplinli Oğlak’ın yanında rahat ve samimi davranması belki de senden hoşlandığının en somut göstergesidir. Konfor alanından çıkması, soğuk tavrından sıyrılıp her konuda onunla konuşabileceğini hissettirme gayreti bir Oğlak için müthiş bir çabadır. Yanında rahat hissetmeni istiyor, sana destek olacağını gösteriyorsa, anla ki sana abayı yakmıştır. Öte yandan hayatına ufak tefek müdahalelerle kontrolü eline almaya çalışıyorsa şüphesiz ilişkiye hazırlanıyordur.

Kova: Özgür ruhlu Kova ilişkinin kısıtlayıcı bir kurum olduğunu düşünerek bir yandan bağımsız ve bireysel tavrını korumaya çalışırken öte yandan senin yanından ayrılamıyorsa, anla ki senden hoşlanıyor ve muhtemelen biraz zamana ihtiyacı vardır. Umursamaz görünmesine karşın yeterince dikkatli olursan ilgisi seni şaşırtabilir, sosyal medyada takip ettiğin mizah sayfalarına bile hâkimdir. Seninle sıra dışı fikirlerini paylaştığında onu desteklediğini gösterirsen zamanla bağınız güçlenecektir.

Balık: Gözlerine hayran hayran bakarken bir Balık’ın duygularını anlamamak biraz zordur. İlk görüşte aşkın insanıdır Balık, öyle uzun zaman içinde büyümez duyguları, çoğu zaman birden meydana çıkar. Daha ilk tanışmanızda hayal dünyasında çoktan beyaz atına atlamış ve mücadeleye başlamıştır ya da seni etkileyeceği baloya gelebilmek için üvey annesiyle savaşmıştır. Romantik jestlerle seni şımartır, tatlı vaatlerle hayal dünyasına sürükler, kısa sürede sana bağlanır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.