Burcuna Göre Ne İçin Her Şeyi Riske Atarsın?

Hayatta bize sunulduğu ya da kilometrelerce uzaktan bile varlığını hissettiğimizde kendimizi ona kaptırmaktan, neyimiz var neyimiz yoksa feda edeceğimiz bazı şeyler vardır. Kimisi için bu dünyadaki herkese karşı âşık olduğu o kişiyken kimisine göre de dünyada adım atılmadık tek bir nokta bırakmamaktır. Peki ya sen ne için işini gücünü, eşini dostunu bırakıp başka diyarlara yelken açarsın?

Koç

Koç insanı olarak maceranın kokusunu aldığın an her şeyini bırakıp kendini yeniliğin, tazeliğin kollarına atabilirsin. Sen bu hayata büyük şeylerin, heyecanın, maceranın peşinde koşmak için gelmişsin, bunun böyle olması gerektiği yıldızlarda yazılı. Bu yüzden de ateşli doğanın hakkını sonuna kadar vermek için evini barkını, işini gücünü bırakıp her şeyini geride bıraktıracak şey yeni başlangıçlar, yepyeni heyecanlar.

Boğa

Sevgili Boğa senin uğruna her şeyini riske atacağın şeyler aşk ve zevk. Boğa burcu olarak bu hayattaki ince ve güzel şeylere çekilme gibi bir özelliğin var. Hayat yaşanılacaksa hakkıyla yaşansın diyorsun, bu hayatı belki de hepimizden çok seviyorsun. Hayatı seven biri olarak âşık olduğun kişiye de dünyanın ne kadar güzel bir yer olduğunu göstererek, küçücük şeylerden bile zevk almasını sağlıyorsun. Bu yüzden de en değerli zevklerinizin tadını çıkarmak için her şeyi sırasına koymakta üstüne yok.

İkizler

Ve bu dünyaya eğlenmeye, ağız dolusu gülmeye, gününü gün etmeye gelmiş olan sevgili İkizler burcu. Senin bu hayatta her şeyini riske atacağın şey eğlence. Her an her yerin havasını değiştiren, dokunduğun, konuştuğun herkese neşe veren bir enerjik olma halindesin. Her an bir başka güzelliği, daha iyisini arıyorsun. Bunun sonucu olarak da iyi zaman geçirmek hatta daha iyi anlılar için her şeyini riske atabilirsin. Sonuçta bu hayata sadece bir kere geliyoruz değil mi?

Yengeç

Senin için hayat sevdiklerinle, arkadaşlarınla kurulan, sıcacık bir ev gibi. Gerçek anlamda derin bir ilişki, iki tarafın da bu hayata sanki birbiri için gelmiş olduğu yoğun bir aşk için her şeyini riske atabilirsin. Bir Yengeç olarak, bu hayatı tutkuyla yaşıyorsun. Karşındakine, hayatının merkezine koyduklarına “ben böyle aşk görmedim” dedirtiyorsun. Tabi bu sevdiğin kişiden de muazzam bir aşk ve ilgi beklemenize neden oluyor mu oluyor, ama bu başka bir konu başlığı.

Aslan

Sevgili Aslan gurur kelimesinin Zodyak alemindeki karşılığı gibisin. Şu hayatta haklı olmak ve bunu bütün dünyaya göstermek için her şeyini riske atabilirsin. Bazen sonuçları olumsuz da olsa çok gururlu ve dediğim dedik bir karaktere sahip ve burnun düşse yerden almaya tenezzül etmeyecek kadar havalı birisin. Bu yüzden de kendi kendini doğrulamak için her şeyini riske atabilecek kadar gözü karasın.

Başak

Standartlarına göre ve rahat bir hayat yaşayabilmek için her şeyini riske atabilirsin. Başak insanı olarak her işi yapmanın belli bir yolu yordamı var ve yapılacaksa böyle yapılması gerekir. Çoğu zaman seçici olsan da bu sadece hayatında her şeyin yerli yerinde olması arzusundan ve düzen aşkından ileri geliyor.

Terazi

Terazi insanı olarak bu hayatı bütün zarafeti ve şatafatıyla yaşamak için her şeyini riske atabilirsin. Dış görünüşe, bir şeyin estetik olup olmamasına çok önem veriyorsun. Senin için hayat yaşanılacaksa her anlamda haz alınarak yaşanmalı. Bu yüzden de ideal yaşam imajın için her şeyini riske atabilme potansiyeline sahipsin.

Akrep

Sevgili Akrep aşkın ve tutkunun cisimleşmiş hali olduğun herkesin malumu. Durum böyle olunca da her şeyini riske attığın şey sonunun nereye varacağı bir macera ya da kasalar dolusu bir servet değil sevdiklerin oluyor. Evrenin acımasız gerçeklerine karşı oldukça hassassın ve hayatındaki insanlar için endişeleniyorsun. Bu yüzden de yakınlarınız için yapamayacağınız şey yok.

Yay

Sevgili Yay, kendini ve başkalarını mutlu etmek için her şeyini riske atabilirsin. Senin için hayat her an keşfedilecek yeni bir macera. Bir Yay insanı olarak, hayatı koca bir gülümseme ve merak dolu bir ruhla yaşıyorsun. İnkâr edilemez enerjin ve açık yürekli doğan sana her zaman hayatında en iyisini araman için cesaret veriyor.

Oğlak

Bitmeyen planların, bir sonraki projelerin aranan insanı sevgili Oğlak. Şöhret ve büyük bir servet için her şeyini riske atabilirsin. Kim atmaz ki diyebilirsin. Ama bir Oğlak insanı olarak, doğuştan gelme bir başarı ve zenginliğe çekilme eğilimin var. Hayat senin için hep aşılması gereken zirvelerden, kazanılması gereken ödüllerden oluşuyor. Bu nedenle de ilerleme şansı elde etmek için her şeyini kolayca riske atabilirsin.

Kova

Açık ara burçlar aleminin en zeki, en entelektüel çocuğusun. Kova insanı olarak bilgelik ve bilgi arayışı yolunda her şeyini riske atabilirsin. Alışılagelmiş, artık çürümüş kalıplara, düşünce biçimlerine meydan okumaya bayılıyorsun, kendini sık sık yeni yerlere, yeni hayatlara, yeni düşüncelere çekilirken buluyorsun. Entelektüel gelişim tutkun, keşfetme arzun ile birleşince tası tarağı satıp modern bir bilge gibi kendini yollara atmana sebep olacak tek şey.

Balık

Zodyak aleminin sanatçı çocuğu Balık, sen dünyaya kendini bir şekilde ifade edebilmek ve sanat yapmak için gelmişsin. Bir Balık insanı olarak, Zodyak aleminin en romantik burçlarından birisin. Sana göre hassas ya da savunmasız durumda olmanın utanılacak bir yanı yok, hatta umurunda bile değil. Güçlü pozları takınıp, “seni yeneceğim hayat” diyebilecek biri değilsin. Senin için en önemli olan şey hayallerin ve hislerin onların peşinden gitmek için her türlü riski alabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.