Burcuna Göre Nasıl Pisi Pisine Öleceğini Açıklıyoruz

Haberlerde mutlaka denk gelmişizdir, adamın biri çok alakasız, mantıkla açıklamanın mümkün olmadığı bir şekilde öbür dünyaya göç etmiştir. Bu haberleri okurken her ne kadar “yok artık” desek de hayat gerçekten sürprizlerle dolu ve bir gün o haberlerde başrol olmamamız için neredeyse hiçbir sebebimiz yok. Ama siz gene de işi kaderciliğe kadar vardırıp, dikkati elden bırakmayın. İşte burçların nasıl pisi pisine öleceği!

Koç

“Hızlı yaşa genç öl” mottosuna sembol olarak seçilebilecek Koç öbür dünyaya göçtüğünde bunu o kadar hızlı yapacaktır ki neyin nasıl olduğunu anlamanız biraz zaman alacaktır. Bu vahim durum bir jet-skiyle, motosikletle hız yaparken ya da çok ateşli bir sevişmenin tam ortasında gerçekleşebilir, ama her ne şekilde olursa olsun adeta bir güç gösterisi, yeteneklerini sonuna kadar sergiledikleri bir kutlama gibi görüneceğine şüpheniz olmasın. Tıpkı yaşadıkları gibi öleceklerdir; coşkulu ve dikkatsiz bir şekilde.

Boğa

Boğalar paralarını sokağa atmaktan nefret eder ama illa para harcayacaksa alacağı şeyler ince zevkini yansıtan şık ve kaliteli parçalar olmalıdır. Sevgili Boğa birkaç günlük düşünüp taşınma, fiyat karşılaştırması ve planlamadan sonra yeni açılacak ve mükemmel indirimlerin olacağı o mağazanın önünde kamp kurmaya karar verir. Tam kapılar açıldı ve kalabalık içeri akın etmeye başladı derken aceleci kalabalığı aşıp içeri gireceğim diyen Boğa çok yanlış bir hamle ve çılgın kalabalığın itişi kakışı yüzünden kendini yerde bulur. Söylememize gerek yok ama aynı çılgın kalabalık tamamen çekildiğinde her şey için çok geçti.

İkizler

İkizler insanın ölümü de büyük ihtimalle yaşarken çok işine yarayan, hayranlık toplamasını sağlayan aynı anda birçok işi yapma yeteneğinden kaynaklanacak. Bir yandan bir şeyler atıştırırken aynı zamanda telefonla konuşan İkizler için hayat hala çok güzel olabilirdi tabi o sırada bir de araba sürüyor olmasaydı. Telefonda arkadaşından son dedikoduları alıp, büyük bir heyecanla sonra ne oldu diye beklerken sağdan gelen dev tırı göremeyecek ve acı bir şekilde aramızdan ayrılacak. Yani başına ne gelirse gelsin dikkatsizliğinden gelecek.

Yengeç

Şurası bir gerçek ki Yengeç insanı kendine yetebilen ve belli konularda başarılı, yetenekli biri, tıpkı diğer pek çok insan gibi. Ama Yengeç insanın kabul etmek istemediği şey “ben yaparım” mantığıyla yeteneği olmayan konularda da bir şeyler yapmak istemesi. Tamircilerin bir şekilde daha fazla para koparırım mantığında olan insanlar olduğunu düşündüğü için çatıdaki o deliği kendisi tamir etmek isteyecek ya da terapi çok pahalı olduğu için kendine göre bir takım modunu değiştirecek ilaçlar alacak. Bu hayattayken daha güzel şeyler için harcarım diye tasarruf ettiği paralar ne yazık ki cenaze törenine gidecek sevgili Yengeç.

Aslan

Son zamanlarda çok sık rastladığımız selfie çekerken ölen insanların neredeyse yüzde doksanın bir Aslan olduğunu söylesek çok abartmış olmayız inanın bize. Kendisini oldukça beğenen ve bunu dünyaya göstermek isteyen sevgili Aslan arkadaşlarının bütün uyarılarına rağmen o zehirli yılanla ya da o çok yüksek binanın tepesinde “bana bir şey olmaz” diyerek mükemmel bir poz yakalamaya çalışırken bütün asaleti ve pırıltısıyla aramızdan ayrılacak. Ha diyelim ki arkadaşlarını dinledi ve böyle şeyler yapmaktan vazgeçti bu seferde bir dükkânın camına vuran olağanüstü yansıması dikkatini dağıtacak ve farkında olmadan hızla gelen otobüsün önünde bulacak kendisini.

Başak

Bu dünyada işkolik teriminin hakkını biri verecekse o kişi ancak bir Başak olabilir. Sahne arkasında kalmayı tercih eden çalışkan, yardımsever sevgili Başak başını kaşıyacak vakitleri olmasa bile bir yerde yardıma ihtiyaç varsa orada olacaktır. Bazı iş arkadaşları bir nedenle işten ayrılınca o şirketin geleceği için bütün hafta günde 16 saat çalışmak için gönüllü olacak. Ama bu durumu biraz abartıp öğle yemeğine çıkmayacak, gelen yardım tekliflerini reddedecek ve iyi yapılmış bir iş uğruna kendilerini tarih sahnesinden sileceklerdir. Bir sabah iş arkadaşları yanına geldiğinde Başak insanın o işi bitirdiğini ama bir daha kalkmayacak şekilde ebedi uykuya daldığını görecekler.

Terazi

Bu hayatta Terazi insanına yapılacak en kötü şey onları bir karar vermeye zorlamaktır, Terazimiz bunu kabalık olarak görecek ve zaten uzun süren karar verme süreci daha da uzayacaktır. Çok güzel bir konser ve birkaç biradan sonra, evinin yolunu tutan Terazi izlendiğini hisseder ve arkasını döndüğünde eli silahlı bir soyguncu “ya canın ya paran” diyerek Terazi bu hayatta en sevmediği şeye karar vermeye zorlar. Terazinin derdi parasına kıyamamak değildir, o sadece bir şeyleri kafasında tartıp duruyordur. Sonucu tahmin etmişsinizdir, yaşarken de yüzünü güldürmeyen kararsızlığı, onu bizden alan şey oldu.

Akrep

Akrep insanı bütün mecralarda tartışmalara yol açacak gizemli bir ölümle aramızdan ayrılacak. İnsanlar daima nasıl olduğunu merak edecek ve sır perdesi yıllarca aralanmayacak. Sevgilisiyle çıktığı yat gezisinde ayağı kayıp, kafasını vurmak suretiyle boğularak öldüğü, ama sevgilisinin de pek sağlam pabuç olmadığı söylentileri dolanacak ortalıkta yıllarca. Ya da çok kalabalık bir partide nasıl olduysa balkondan düşüp ölecek. Hatta belki intihar edip cinayet süsü verecek. Söz konusu Akrep olunca inanın biz bile tahmin edemiyoruz ne olduğunu.

Yay

İnternet ortamının özgürlüğünü ve anonimliğini büyük bir coşkuyla ve biraz da abartarak karşılayan Yay ilk fırsatta çok önemli birtakım konularla ilgili çeşitli yayınlar yapmaya başlayacak. Çeşitli forumlarda dolaşacak, kafasından ne geçiyorsa yazacak, kendisiyle tartışmaya cüret edenlere meydan okuyarak ve arkadaşlarının uyarılarına kulağını kapatarak ne yapıyorsa onu yapmaya devam edecek. Ama keşke sevgili Yay IP adresi ve karanlık ağ denen bazı terimleri daha iyi anlayabilseydi, şimdi hala aramızda olurdu.

Oğlak

Uzun ve sıkı bir çalışma gününün ardından evine gelen Oğlak insanın bu hayatta en sevdiği şey ev halkıyla yine ne kadar bilgili olduğunu paylaşmak ve kendilerinin nerede nasıl yanlışlar yaptığını anlatmaktır. Tamam kabul ediyoruz çocukları Oğlak insanın bu acımasız dürüstlüğüne ve fazla yüksek standartlarına alışmış olmalıydı. Ama alışmamışlardı işte, yaptıkları her şeyin yanlış olduğu düşüncesine daha fazla dayanamadılar ve onu yavaş yavaş zehirlemeye karar verdiler. Yaptıkları şeyi kesinlikle desteklemiyoruz ama keşke her şeyi bilen Oğlak bunun geldiğini de görebilseydi.

Kova

Kova insanı sevdikleri insanların yanında olmaktan hoşlanır ama bağımsızlıklarına da aşırı derecede düşkündür. Bir arkadaşıyla balta girmemiş bir ormanda yürüyüş yapma fikri hakkında biraz lafladıktan sonra Kova kendini maceranın kollarına atarak, ormanın yolunu tutar. Ormanın taze havasını içine çeke çeke, doğanın kendisini kucakladığı hissede hissede yoluna devam eden Kovanın telefonun bataryası tabi ki bir yerde biter. Sonra ne mi oldu? Kovamız bir ağaca sarılı halde bu dünyadan göçüp gitmiş halde bulundu. Ölümünün ardından yapılan araştırmalarda yürüyüş sırasında kendisiyle karşılaşan birinin yardım teklifine ”kimsenin yardımına ihtiyacım yok” diyerek yoluna devam ettiğini öğrendik. Ah Kova ah.

Balık

Güzel bir günde sinemaya gidip, o hiç eskimeyen filmi izlemeye karar veren Balık o günün hayatının son günü olduğunu nereden bilebilirdi ki? Film eskidir, sinema salonu ise filmden bile eskidir, ama Balık zaten burasının bu otantikliğini sever. Filmimizin açılış sahnesi sırasında eski mısır patlatma makinesinde başlayan yangın zemindeki oldukça eski halıya sıçrar. Dumanlar yavaş yavaş her yeri kaplar ve alevler giderek büyürken, Balık heyecanla kendi kendine “işte sen sevdiğim sahne şimdi geliyor” diye sevinir halde aramızdan ayrılır.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.