Burcuna Göre Nasıl Bir Youtuber Olursun?

Fenomen veya Youtuber olmak için belli nitelikler şart değil. Bunlar sadece öne çıkmayı sağlar. Astroloji dünyasında her burç, üstün yeteneklerle donanmıştır. Bu potansiyelleri kullanarak çeşitli alanlarda başarılı olabilirler. Sosyal medya kanalları da bunlardan biridir. Kabiliyetlerini ve ilgi alanlarını öne çıkararak Youtuber olabilir.

Koç – Gündem Yorumcusu

En konuşkan ve girişken burçlardan biri olarak aktif bir Youtuber olma potansiyelin var. Gündemdeki konuları analiz edebileceğin bir kanal açabilirsin. Belli bir branşa bağlı kalmaksızın spor, ülke gündemi, siyaset, dünyadan ilginç haberler gibi bilgili olduğun konularda birtakım kişisel analizler yaparsın. Yorum programı formatında yürüteceğin kanalına abone çekmek için popüler konuları masaya yatırabilirsin. Zaman zaman bazı belgelerle görüşlerini güçlendirebilirsin.

Boğa – Ev Dekorasyoncusu

Estetik kabiliyetini değerlendireceğin bir kanal açabilirsin. Dekorasyona karşı yeteneğin var. İç mimarlık, çeyiz önerileri, dekorasyon önerileri üzerine bir kanalda çok başarılı olursun. Mesela mutfak, banyo nasıl yenilenir konulu uygulamalı videolar çekebilirsin. Yeni evlilere çeyizleri için kullanışları ürünler tavsiye edebilir, evleri dekore edip bantları kanala yükleyebilirsin. Takipçilerinle samimi bir diyalog geliştirirsin. Olumlu yorumlardan motive olur, olumsuz yorumlara ve sorulara soğukkanlılıkla yanıt verirsin.

İkizler – Magazin Programcısı

Sosyal medya kanallarında en fazla vakit geçiren burçlar arasındasın. Bilgiyi çok değerli görüyor, düzenli olarak profilinde paylaşım yapıyorsun. Kendini en iyi gösterebileceğin alan haber odaklı bir kanal olur. Youtube’ta magazin kanalı açıp merak uyandırıcı başlıklarla videolar paylaşabilirsin. Kimin, nerede, ne yaptığını deşifre edebilir, bazen ünlülerle ilgili derleme dosyalar hazırlayabilirsin. Okuyucuların ünlülerle ilgili yorumlarına emojili ve esprili cevaplar verebilir, sorularını yanıtlayabilirsin.

Yengeç – Süsleme Tasarımcısı

Ev yaşamına ilişkin hobilere ilgin ve yeteneğin var. Youtube’ta geri dönüşüm üzerine bir kanal açabilirsin. Ev eşyalarını atmadan önce onların farklı amaçlar için kullanılabileceğini öğretebilirsin insanlara. Bu objeler üzerinde geri dönüşüm amaçlı zanaatsal değişikler yapabilir veya onları boyayıp süsleyebilirsin. Bu tasarım ürünleri kamera karşısında hazırlayıp, takipçilerine kurs niteliğinde öğretici bilgiler vermiş olursun.  Olumsuz yorumlara biraz bozulabilir, güzel yorumlardan mutlu olursun.

Aslan – Moda Bloggerı

Youtuber olamaya en elverişli burçlar arasındasın. Kamera karşısında son derece rahat ve özgüvenlisin. Konuşkan ve eğlenceli tavırlarınla pozitif bir enerji saçıyorsun. Moda üzerine bir kanal açıp çok yönlü paylaşımlar yapabilirsin. Kendini ön plana çıkaracağın bu platformda butiklerle anlaşıp kıyafetleri üzerinde deneyebilirsin. Modayla ilgili kombin tavsiyeleri verebilir, yeni trend giysileri paylaşabilirsin. Takipçilerinle sıkı bir iletişim içinde olur, onlardan gelen pozitif yorumlarla özgüvenini katlarsın.

Başak – Pilates Eğitmeni

Sağlıklı besleniyor ve mümkün olduğunca egzersiz yapıyorsun. Organik beslenme ve pilates üzerine senden daha iyi bir Youtuber düşünemiyoruz. Öncelikle bu konulara ilişkin araştırmalar yapmalı, pilates için ders almalısın. Sertifikanı aldıktan sonra ders amaçlı videolar çekip çok sayıda abone edinebilirsin. Sağlıklı beslenmeyle ve diyetle alakalı zaman zaman doktorları kanalına misafir edebilirsin. En güvenilir organik pazarlarla ilgili bilgi de verebilirsin. Takipçilerinle mesafeli ama seviyeli ve yönlendirici bir diyaloğu tercih edersin.

Terazi – Makyaj Uzmanı

Estetik bakış açından ötürü makyaja ve güzellik konularına yeteneğin var. Özel yaşamında uyguladığın makyaj tekniklerini başkalarıyla paylaşıp para kazanabilirsin. Kanalının her videosunda makyajın farklı tekniklerini gösterebilirsin. Bu paylaşımlarda düğünlere, iş görüşmelerine, partilere, günlük yaşama özgü makyaj stillerini kendi yüzünde uygularsın. Kusurları kapatmaya yönelik makyaj hileleri takipçilerinin ilgisini çekecektir. Ayrıca cilt için hangi kozmetik ürünlerinin ideal olduğu veya markalarla ilgili öneriler sunabilirsin.

Akrep – Burç Yorumcusu

Youtube videoları da tv kanalları gibi internet reytingini yükseltme amaçlı açılır. Ne kadar dikkat çekici paylaşımlar yapılırsa o derece abone toplanır ve videolar izlenir. Sen de bunun bilincinde olarak ilgi alanına giren mistik konular üzerine bir kanal açabilirsin. Mesela astroloji tam da sana hitap ediyor. Burçlar üzerine genel bilgilendirme sunabilir, günlük/aylık burç yorumları da yapabilirsin. Ünlülerin doğum haritasını analiz edebilir, gelecekte ne gibi durumlarla karşılaşacaklarını gezegen konumlarına göre tahmin edebilirsin.

Yay – Mizah Fenomeni

İnterneti ve sosyal medyayı eğlence mecrası olarak görüyorsun. Hareketli, esprili ve insanlarla etkileşimi sıcak bir yapın var. Seni en fazla yansıtacak kanal türü mizahi videolar hazırlayabileceğin formatta olur. Elinde mikrofonla sokaktakilere şakalar yapabilir, komik röportajlar içeren videolar çekebilirsin. Bunlar için bir adet de kameramana ihtiyacın olacak. Kanalın tutarsa çok sayıda izleyiciye ulaşabilir, ünlü bir fenomene dönüşebilirsin. Video yorumlarına ve sorulara esprili yanıtlar verirsin.

Oğlak – Eğitim Danışmanı

Kendini her anlamda sürekli geliştiren birisin. Ağırbaşlı ve soğuk karakterine karşın Youtube’ta tarzına uygun bir kanal açabilirsin. Öğrenciler bilgi ve yönlendirilme ihtiyacıyla sık sık internete başvuruyor. Senden iyi bir eğitim danışmanı olabilir. Kendini belli branşlarda yetiştirdikten sonra çeşitli konularda ders videoları çekebilirsin. Bunun dışında üniversite tercihi yapacak öğrencileri mesleklerle ilgili bilgilendirebilir, kararsızları yeteneklerine göre yönlendirebilirsin. Gelecek çok sayıda yoruma da bilgilendirici yanıtlar verebilirsin.

Kova – Teknoloji Sunucusu

İlgili olduğun alanlarda bir kanal açarsan başarılı olursun. Teknolojiye eğilimli ve bu alandaki gelişmeleri en sık takip eden burçlardan birisin. Son yılların yükselişe geçen mesleklerinden biri olan sosyal medya ve dijital pazarlama kategorisinde şansını deneyebilirsin. Instagram’daki yeni trendleri paylaşıp bu mecranın bağımlılarını etkileyebilirsin. Sosyal medya reklamlarının incelikleri, e-ticaret sitelerinin dijital gereksinimleri üzerine öğretici videolar çekebilirsin. Faydalı bilgiler paylaşırsan bu sektörde çalışan çok sayıda kişi kanalını takip edecektir.

Balık – Müzisyen

Youtube’ta en çok tıklama alan kategoriler arasında müzik bulunuyor. İlgi alanı ne olursa olsun çok sayıda kişi klipler izliyor. Bu alanda yeteneğin varsa kendi kanalını açmanın zamanı gelmiş olabilir. Herhangi bir enstrüman çalıyorsan demo videolar çekip kanalına yükleyebilirsin. Birazcık teknik düzenlemelerle şarkılarının daha net ve güzel duyulmasını sağlamalısın. Ses rengin ve müziğin beğenilirse geleceğin ses sanatçılarından biri olabilirsin. Videolarınla ilgili eleştirileri dikkatlice okuyup eksiklerini tamamlayabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir