Burcuna Göre Nasıl Bir Yönetici Olacaksın?

“Yönetici” kavramı büyük sorumlulukların olduğu, kimimizi aşırı heveslendiren, kimimize de bir o kadar uzak olan bir pozisyon. Kendini iyi tanıyor, ancak iş hayatında nasıl biri olduğunu uzaktan göremiyor olabilirsin! Burcuna göre ileride nasıl bir yönetici olacağını merak ediyorsan hemen okumaya başlamalısın.

Koç

Zodyak’ın otoriter burcu olan Koç, iş hayatına ilk atıldığı andan itibaren her zaman kendini bir yönetici olarak görür. Açık sözlü, talepkar ve hırslı olduğun için çalışanların da işte senin kadar hevesli olmasını bekleyeceksin. Sürekli yenilikler yapan, ilham verici bir lider olacaksın. Bu nedenle, altında çalışacak olan insanları liderliğini takip etmeleri için motive etmek hiç de zor olmayacak! Hak ederek bir yönetici olsan da ekibinin görüş ve fikirlerini dinlemeyi unutma!

Boğa

Alacağın her kararın gerçekçi ve güvenilir olacağı kesin! Ekibinin sunduğu fikirlerden ilham alsan ve motive olsan da yine de rasyonelliğini elden bırakmayacak, bilgisayarda hazırladığın tabloları sürekli olarak güncelleyerek performansını maksimumda tutmayı hedefleyeceksin. Ayrıca her zaman sonuçlara odaklanacak, ekibini senin bir parçan olarak görecek ve sahipleneceksin!

İkizler

Senin gibi eğlenceli bir yönetici varken, ekibindeki kimse hiçbir durum için yalana başvurmak zorunda kalmayacak! Çoğu zaman seni “ideal yönetici” olarak tanımlayacaklar ve ekibinin çalışma isteğini hep maksimumda tutan bir yönetici olacaksın. Ayrıca “yönetici” kavramı sana çok uzak geliyor olabilir, ancak iletişim yönü bu kadar kuvvetli ve herkesin düşüncelerini dinleyen birisi olarak çok başarılı olacağın kesin!

Yengeç

Çoğu kararı duygularına göre alacak bir yönetici olacaksın! Eğer ekibinle uyum içinde çalışırsan kuralları hiç takmayacak, kalbinden geçen düşüncelere göre ilerleyeceksin. Ayrıca çaktırmadan insanları çok güzel ikna edebiliyorsun, bu yüzden zaten çoğu kişi seninle aynı fikirde olma eğiliminde 🙂 Bir de ekibinde paylaşabileceğin küçük bir tavsiye; keyifsiz olduğunu gördükleri anda kimse senin ruh halinin değişmesini beklemesin!

Aslan

Zodyak’ın en lider ruhlu burcu olsan da, ekibindeki herkesin kendi başarısını fark etmesini sağlayacak, yöneticiliğini bu şekilde ortaya koyacaksın! Üstelik iyi bir yönetici olmanın formülünün buradan geçtiğine inanacaksın! Ne olursa olursun ekibinden herhangi birinin, takımının bir parçası olmaktan pişman olmamasını isteyeceksin. Ortaya koyduğun çalışmalarla gurur duyacaksın ve ekibinin yüksek beklentilerini karşılayacaksın. Ayrıca ekibindeki herkes çok mutlu, çünkü herkesi değerli hissettiren açık ve arkadaş canlısı bir takıma sahip olacaksınız!

Başak

Mükemmeliyetçilik, DNA’nın bir parçası ve iş hayatında da hislerinle değil, mantığını konuşturarak gerçek ve rakamlara dayalı kararlar vereceksin. Ekibine görev verirken nasıl yapılacağını anlatacak kadar detaycı ama bir o kadar da içinde neşeli ve esprili bir karakter barındıran biri olacaksın. Tek istediğin hatasız, mükemmel ve sisteme uygun çalışmak!  Ayrıca iş dışında da ekibinle iyi ilişkiler içinde olacaksın, ancak şirkette olanın şirkette, dışarıda yaşadıklarınızın dışarıda kalmasını isteyeceksin.

Terazi

Herkesin arkadaş olduğu, mutlaka fikirlerinin dinlendiği bir ekibe sahip olacaksın! Onlar tarafından sevilmek için yoğun bir arzu hissedeceksin ancak bu isteği dengede tutmalısın ki sana duyulması gereken saygıyı kaybetmeyesin. Ekibin her zaman için çok iyi işler yapmak isteyecek, çünkü seni gerçekten çok seviyor ve saygı duyuyor olacaklar. Bir karar vermeden önce herkese eşit davranmalı, tüm fikirleri dikkatli bir şekilde düşünmelisin.

Akrep

İşine kendini adadığın için ekibinden her zaman yüksek performans bekleyeceksin! Zaman zaman katı bir tutum sergileyebileceğin gibi disiplini de elden bırakmak istemeyeceksin. Ayrıca ekibine inanılmaz derecede sadık olacaksın ve yetkilendirilmeleri, herkesin adaletli bir şekilde değerlendirilmesi için her şey yapacaksın. Ekibinin doğrudan yönetim tarzını takdir ettiğini göreceksin, ancak esnek ve bağışlayıcı bir tutum, bu grubu daha da motive etmeni sağlayacak!

Yay

Yönetici olmak senin için epey zor bir pozisyon! Yapamayacağından dolayı değil, ancak sen aklına gelen anlık kararların sayesinde verimli çalışıyorsun, bu yüzden  ekibinden gelecek fikirleri değerlendirmek bu yönde senin için zorlayıcı olabilir. Ancak, yenilikçi yaklaşımın, yaratıcılığa ilham verdiği için ekibin bu yöntemden fazlasıyla keyif alacak! Ayrıca ekibinin genel çalışma performansından memnun olsan bile başkalarının bir proje ya da sorunla nasıl başa çıktığını keşfetmekten çok hoşlanacaksın.

Oğlak

Yönetici rolünü inanılmaz derecede ciddiye alacak, kontrolü elden hiçbir zaman bırakmak istemeyeceksin. Karar mekanizmasının kendin olmasını istediğin için kararları kendi başına alarak hareket edecek, başkalarından çoğu zaman etkilenmeyeceksin. Etkilendiğin durumlarda mutlaka kendi çözümünü üretecek, tek başına dimdik ayakta kalmayı başaran disiplinli bir yönetici olacaksın!

Kova

Kendini çoğu zaman bireysel ve bağımsız olarak gören Kova, neredeyse hiçbir zaman yönetim arzusuyla yanıp tutuşmaz! Herkesin eşit ve aynı seviyede yaşadığı bir dünyanın hayalini kuruyorsun. Bu yüzden iş hayatında herkese adil ve cömert davranmaya çalışacak, eğlenceli iç dünyan ile en çok konuşulan kişilerden biri olacaksın! İsyankâr çizgin ve dünyaya damga vurmak isteyen içindeki arzu, iş hayatında da ortaya çıkacak ve yeni fikirlere her zaman açık olacaksın!

Balık

Rahat ve ulaşılabilir bir yönetim stiline sahip olacaksın ve ekibin senin için neredeyse her şeyi yapıyor olacak! Başlangıçta kendini kararsız ve demotive hissedebilirsin, ancak aslında inanılmaz bir iş sezgisine sahip olacaksın. Her zaman için yeni fikirlere açık ve bu tavrın sayesinde dinamik ve ilham verici bir çalışma ortamına sahip bir yönetici olacaksın. Sadece ekibinin senin rahat doğanın içinde kaybolup gitmesine izin verme ve güçlü kal!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.