Burcuna Göre Nasıl Bir Eski Sevgilisin?

Tuna Kiremitçi’nin zamanında söylediği gibi; hepimiz birilerinin eski sevgilisiyiz. Destansı aşklar da yaşansa, aşk uğruna büyük yeminler de edilse gün geliyor sensiz yaşayamam diyenler bile ayrı yollardan yürümeyi seçiyor. Sonrası ise muamma. El pençe divan bir şekilde soluğu eski sevgilisinin yanında alan da var, “Seni rüyamda gördüm, iyi misin” diye mesaj atıp işe yaramasından medet uman da. Hoş, zamanında değer kıymet bilmedikten sonra geri dönseler bile ne fayda? Hepsi bir yana asıl mesele senin nasıl bir eski sevgili rolü üstlendiğin. Aşk hayatına dair kimliğin için Venüs burcuna bakman, ilişkilerin konusunda sana sağlam fikirler verebilir.

Venüs burcunu öğrenmek için tıkla!

Kaybedenlerin Bin Pişman Olduğu Koç

Bir Koçun sevgisine nail olmak öyle herkese nasip olmaz. Aşkları konusunda kararlarını verdikten sonra hiçbir engele boyun eğmeyen, ömürlük aşklar yaşamak isteyen, aşkı uğruna en büyük savaşlara da gözü kapalı girebilen deli aşıklardan kendileri. Ellerinden kaçıranlar derdine yansın! Çoğu zaman yanıyorlar da. Tek taraflı ayrılığı seçenler bile ilişkinin ardından hayatlarında ne denli büyük bir boşluk kaldığını çok geç olmadan fark ediyor. Ancak Koçların nazarında son pişmanlık fayda etmiyor.

Herkese İnat Mutlu Olan Boğa

Zodyak’ın en romantik aşıkları çoğu kez Boğaların arasından çıkıyor. Hayatının aşkını bulduğuna kanaat getirdiğinde kendini tamamıyla sevgilisine adıyor, bir dediğini iki etmiyor. Aşkına böylesine bağlanmışken ayrılık şokunu atlatabilmeleri haliyle pek kolay olmuyor. Buna rağmen acılarını içlerine atıp, gözyaşı dökmemek için kendilerini sıktıklarını söylemek gerek. Mutlu kalmak için inat ederken kafasını başka bir şeye verebilmek için ayrılık sonrası kendini doğaya, kurslara atan eski sevgili tipine dönüşüyor.

Ayrılıp Barışan, Barışıp Ayrılan İkizler

İkizlerin ilişkilerinin ne zaman başladığına ya da ne zaman bittiğine dair kesin yorumlar yapabilmek güç. Bir anda başlayan hızlı ilişkilerinde mutluluk kahkahaları atarken bir zaman sonra gözyaşlarıyla yakınlarına dert yanabiliyor. Eski günleri yad etmek için bir araya geldiği arkadaşlarına eski sevgisini kötülerken ertesi gün yine kolunda sevgilisiyle görülebiliyor. Her ayrılık sonrasında sevgilisiyle tekrar bir araya gelmesi ve ardından tekrar ipleri koparması fazlasıyla olası.

Mumla Aranan Yengeç

Her ayrılık sonrası Yengeçler kendine kızar. Neden kendimi bu kadar kaptırdım, neden herkesi onun için karşıma aldım ya da neden kadir kıymet bilmez birine gereğinden fazla taviz verdim diye. “Ben artık yapamıyorum, uzun soluklu ilişkiler beni yoruyor…” diye ıssız adama bağlayarak ayrılan eskileri ise ayrılık sonrası “Ben ne yaptım” diye pişmanlık naraları atabilir. Çünkü bir Yengeç arkasında her zaman yeri doldurulamayacak bir boşluk bırakır. “Seni rüyamda gördüm ya” mesajıyla başlayan ucuz geri dönme girişimleri de bunun bir sonucu aslında.

Zaten Hiç Sevmemiştim Diyen Aslan

Burnundan kıl aldırmayan Aslanlar, ayrılık konuşmasının sonunu dinlemeden “Bu ne cüret?” diyerek karşısındakini kapı dışarı eder. Öfkesinin karşısında sevgilisine de yalnızca ceketinin önünü ilikleyip geri geri çıkmak düşer. Ayrılığa hazırlıksız yakalandığını ya da yıkılacağını sananlara ise cevabını her zamankinden çok daha iyi bir görünüme kavuşarak verir. Hatta bir adım ileri gidip eskisinden çok daha iyi birine şans verip, kısa sürede yeni bir sevgili edinebilir. Yadırgayanlara cevabı ise belli, zaten eski sevgilisini hiç sevmemiştir.

Geçmişini Resetleyen Başak

Başakların insanları silme hızına hiç kimse yaklaşamaz. Deli divane bir aşık olsa bile fark etmez, shift+delete yapıp geri dönüşüm kutusuna yollamadan çıkarıverir hayatından. Bir gün yolları eski sevgilisiyle kesişse bile fark etmez, karşısındaki kırk yıllık yabancıymış gibi davranır. Ayrılık isteyen taraf bile şaşırır, bu kadar kolay mı diye. İki dünya bir araya gelse geri dönmeyecek eski sevgili türlerinden biri olduğunu böylece kanıtlar.

Arkadaş Kalan Terazi

En kavgalı ayrılıkların ardından bile bir türlü hayattan çıkarılamayan eski sevgililer kontenjanını neredeyse yalnızca Teraziler doldurur. Sanki tartışmalar hiç yapılmamış, anlaşmazlıklar hiç yaşanmamış gibi orta bir yol bulup iletişimi kaldığı yerden sürdürmeye hazırdır. Sadece samimiyet seviyesi sevgililikten arkadaşlığa gerileyebilir. Yeni bir ilişkiye hazır olduğunda da zaten yedek kulübesinde sırasını bekleyen flörtlerinden birine şans verir.

Ayrılığın Ardından Düğün Davetiyesi Yollayan Akrep

Akreplerin tutkuyla bağlı oldukları ilişkileri bittiğinde gözlerinin dönebileceğini söyleye söyleye dilimizde tüy bitti. Yine söylüyoruz, bir Akrebin kalbini kırmaya hazırlananlar, kendilerini gelecek ağır bir darbeye karşı kollamalılar. Ayrıldıktan sonra artık canımı ne acıtabilir ki diye düşünenler, dumanı üstünde ayrılıkların ardından kapılarının önüne gelen düğün davetiyesiyle beyninden vurulmuşa dönebilir. Akreplerin niyeti de kalp acısının bedelini misliyle ödetmektir.

Ayrılık Acısı Saatlerle Ölçülen Yay

Demet Akalın bir şarkısında diyor ya “Zaten bir anda sevmiştim, çok geçmez unuturum” diye. Yayların ayrılık sonrası halleri de bire bir aynı. Çok geçmeden geçmişe dair ne var ne yok unutur, ayrılığın ardından merak edip arayan eski sevgilisini bile üzülme diye kendisi avutur. Hayat karşılarına kim bilir daha kimleri çıkaracak, kaldı ki kendisini istemeyen birinin ardından karalar bağlamaya ne gerek var?

“Oh Be!” Diyen Oğlak

Hayatının bir döneminde Oğlaklarla birlikte olmuş herkes iyi bilir ki ne birliktelikleri ne de ayrılıkları sorunlu geçebilir. Bu anlamda ideal eski sevgililerden biri olduğu söylenebilir. Ayrılık çanları çaldığında hiç uzatmaz, ders vermek gibi işlere de bulaşmaz. Aksine üstünden büyük bir yük kalkmışçasına hafiflemiş bir şekilde kendi yolundan ilerlemesi kuvvetle muhtemel. İşte şimdi kendisine layık bir seçim yapma zamanı gelmiştir.

Özgürlük Bayrağını Göndere Çeken Kova

Kovaların ayrılıkları genelde kısa ve acısız. Yara bandını bir anda çeker gibi davranır. Her şeye kısa süreliğine göğüs gerer, ardından da yoluna bir şey olmamış gibi devam eder. Eski sevgilisi acaba beni özler mi, geri dönüş ihtimali olur mu diye düşünmez bile. Böyle bir şeye kat’a izin vermez. Yaşanan yaşanmış, biten bitmiştir. Yalnızlık yeminleri etmişken, eski ya da yeni fark etmeksizin kapısına gelenleri kışkışlayabilir.

Sosyal Medyayı Karamsar Postlara Boğan Balık

Duygularının dizginlerini bir türlü ellerinde tutamayan Balıklar, her ayrılığın ardından tepe taklak olabilir. Nefreti de üzüntüyü de özlemi de her an içlerinde hissederken yer yer karamsarlıklara teslim olabilir. WhatsApp durumundan Instagram postlarına kadar her mecra da duygusal tepkilerinden payını alır. Bu kadar çık bir şekilde duygularını gösterirken aklında hep eskisinin geri dönmesi için açık bir kapı bırakmış olması vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.