Burcuna Göre Nasıl Bir Dövme Yaptırmalısın?

Son birkaç yıldır ülkemizi de etkisi altına alan dövme furyasına katılmayan kaç kişi kaldık? Peki sokakta gördüğümüz her üç kişiden birinde dövme olduğu için artık eskisi gibi ilginç gelmeyen dövmelerin aslında dövmeyi taşıyan insan hakkında çok fazla şeyi açığa çıkardığını hiç düşündünüz mü? Ya da dövme yaptırmak isteyip ne yaptırmanız gerektiğine karar veremediğiniz için uzun süredir beklediniz ve en sevdiğiniz dövme sanatçısının randevularının dolmasını gözünüz yaşlı izlemek zorunda mı kaldınız? Üzülmeyin çünkü bu yazıyı okuduktan sonra nasıl bir dövme yaptırmanız gerektiğini artık biliyor olacaksınız!

Koç

Canlı, korkusuz ve hareketli ruhun için yaptıracağın dövmede oklardan yararlanmayı ya da sadece okların olduğu bir dövme yaptırmayı düşünebilirsin. Çünkü okların da tıpkı senin gibi güçlü ve hareketli bir yönü vardır. Ayrıca ok desenleri dolaysız iletişim tarzını da tamamlar.

Boğa

Hayatı iyi yaşamayı seviyorsun ve bu yüzden zaman zaman lüksüne düşkün olabiliyorsun ama bu senin suçun değil çünkü sen iyi yaşamayı hak ediyorsun! Palmiye ağacı şeklinde yaptıracağın bir dövme sana hem ödülü ve hayattan aldığın zevki çağrıştıracak hem de yorulduğun anlarda hak ettiğin bol güneşli ve sahilli tatili sana hep hatırlatacak.

İkizler

İster hayal aleminde istersen de gerçek dünyandan her an uçuşa geçmeye ve bir şeyler yapmaya hazırsın. Hareketlerindeki ani değişim ve hız seni adeta kanatlı bir canlı haline getiriyor. Bu yüzden kuşlar, kanatlar ve tüyler ruhunun hafifliğini ve her an gitmeye hazır spontane duruşunu temsil eden dövmeler olabilir.

Yengeç

Sen tedavi edilemez bir ev aşığısın, aile ve gelenekler senin için oldukça önemli şeyler. Dingin, düzenli ve huzurlu bir hayatının olmasından oldukça zevk alıyorsun. Bu yüzden çapa, kalp atışı ya da sevdiğin bir insanın adı ya da doğum tarihi gibi dövmeler tam sana ve ruhuna göre dövmeler olabilir.

Aslan

Kimse seni içine kapanık ya da utangaç olarak tanımlayamaz çünkü lider olmak ruhunda var ve ortamlarda ışıldamayı, dikkat çekmeyi çok seviyorsun. Bu yüzden görkemli bir taç ya da iddialı bir aslan dövmesi tam sana yakışacak cinsten çizgiler. Ne de olsa adı üstünde, sen bir Aslan kadınısın.

Başak

Yaptıracağın dövmen de senin kadar detaylı ve yine senin kadar düzenli olmalı. Kafanın içinde sürekli bir şeyler olduğu ve her zaman bir şeyleri düşünüp çözmeye çalıştığın için dikkatlice seçilmiş ve titizlikle yazılmış, senin için önemli olan bir alıntı, vücuduna işleteceğin harika bir dövme seçeneği olacak.

Terazi

Seni bir yerde yalnız başına bir şeyler yaparken görebilecek miyiz? Muhtemelen hayır çünkü en yakın arkadaşın olmadan bir şeyler yapmak sana oldukça anlamsız geliyor. Bu yüzden dövme yaptırırken de bu anı kiminle paylaşacağın, senin nasıl bir dövme yaptıracağından daha önemli. İster en yakın arkadaşın ister ailen istersen de ruh eşin olsun, birbiriyle eşleşen bir çift dövme seni fazlasıyla mutlu edecek.

Akrep

Hayatta yaptığın çoğu şeyde duygularının yoğunluğundan ve tutkularından yardım alıyorsun. Yani duygularını yoğun yaşamayacaksan yaptığın hiçbir şeyin senin için bir anlamı yok. Bu yüzden yaptıracağın bir gül dövmesi, çok şeyi katmanlı yapısı nedeniyle hayattaki tüm tutkularını temsil edebilir güçte olacak. Siyah ya da gölgeli bir gül dövmesi zaman zaman karamsarlaşan ruhunu da yansıtabilir.

Yay

Göçebe ve maceraperest ruhunu dövmene de yansıtmalısın, çünkü bugüne bugün özgürlüğe düşkün ve coşkulu kişiliğini herkese empoze eden sensin. Bu yüzden vücuduna yaptıracağın bir dünya haritası ya da senin için çok önemli olan bir yerin koordinat dövmesi hem çok güzel hem de oldukça anlamlı olabilir. Hatta yaptıracağın boş bir dünya haritası dövmesi yaptırıp, daha sonra bu dövmeye gittiğin yerleri işaretlediğin küçük dövmeler ekletebilirsin.

Oğlak

Fazlasıyla ağır başlı olduğun için hayatın başarılı olmak ve hedeflerine ulaşmak içim azimle çalışmaktan ibaret. Yazı şeklinde dövmeleri seviyorsun ama senin için çok fazla mesaj veren dövmeler değil, sana kim olduğunu hatırlatacak kısa ve öz kelimeler daha mantıklı geliyor. Bu yüzden görmekte zorlanmayacağın ve her gördüğünde sana hayattaki amacını hatırlatacak bir kelimeyi dövme olarak yaptırmak seni fazlasıyla mutlu edecektir.

Kova

İçindeki insancıl ve eşitlikçi ruh bu dünyayı her zaman daha iyi ve yaşanılabilir bir yer olarak görmek istiyor. Sahip olduğun bu bakış açısı nedeniyle dünya üzerindeki her insanın ne kadar bireysel olsak da birbirine bağlı olduğuna inanıyorsun. Tüm bunlara ek olarak özgür ruhunu da hesaba katınca sana en uygun olan dövme istediğin boyutta ve renklerde bir mandala olacaktır.

Balık

Oldukça narin ve hassassın. Bu yüzden zaman zaman hayal gücünle yarattığın dünyaya sığınıyorsun. Naif ve romantik yanını da işin içine katınca, tatlış ruhunu ortaya çıkaracak kelebek ya da unicorn gibi hem sevimli hem de büyülü dövmeler tam sana göre olacak. Bu tür dövmeleri yaptırırken renkli seçeneklere de göz atmayı unutma!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.