Burcuna Göre Nasıl Bir Dövme Yaptırmalısın?

Ömrümüzün sonuna kadar bizimle kalacağını varsayarsak dövme yaptırmak gerçekten zor bir karar. Ne kadar büyüklükte olacak, nerede olacak ve en önemlisi ne olacak? Binlerce seçeneğin içinde kaybolup gitmenizi istemedik ve sizin için ideal dövmeyi anlattık.

Koç

Spontane kelimesinin sözlükteki karşılığı gibisin adeta. Hayatın her iki ucunda da korkmadan yürüyebiliyorsun. Senin için mükemmel dövme kesinlikle hiç düşünülmeden, o anda karar verdiğin bir şey olmalı. Sen dövme yapmaya kalkmadan önce günlerce araştırma yapacak, herkesin fikrini soracak biri değilsin. Bu yüzden yine çılgınlığının üzerinde olduğu bir gün sırf yenilik olsun diye bir dövmeciye girecek ve gözüne ilk çarpan, seni anlatan o dövmeyi yaptıracaksın. Ama bize sorarsan sürekli ileri doğru atılan ruhunu temsil etmesi adına ok dövmesi iyi bir fikir olabilir.

Boğa

Bir Boğa olarak değişim aşığı olmadığın için ömrünün sonuna kadar seni bırakmaya neredeyse hiç niyeti olmayan dövmeler senin için çok çekici diyebiliriz. Dövme kalıcı bir şey ve romantik bir varlık olduğun için sonsuza kadar seninle kalan bir şey fikri sana fazlasıyla hitap ediyor. Tabi aşk demişken kalıcılık demişken senin için en iyi dövmenin ilişkini ele veren bir şey olduğunu düşünüyoruz. Ömrünün sonuna kadar beraber yaşamak istediğin kişinin yani ruh eşinin adı olabilir. Beraberce çok sevdiğiniz, ikiniz için anlamı olan bir sembol de neden olmasın diyoruz.

İkizler

Ele avuca sığmayan hallerini, gelgitli ruh durumun seni çekici yapan şey. Bazen sıcaksın bazen soğuk, bazen çok seviyorsun bazen umurunda bile değil. Bazı insanlar bu halini rahatsız edici buluyor ama bizce seni ilginç ve çok yönlü yapan şey tam da bu özelliğin. Sevgili İkizler senin ihtiyacın olan dövme kişiliğinin her iki yönünü de ifade eden bir şey olmalı. Hem geceyi hem gündüzü aynı bünyede barındırma başarından dolayı güneş ve ay olabilir. Hatta belki eksi artı sembolü bile olabilir. Ama ne olursa olsun seni yansıtan birbirine zıt simgeler olmalı.

Yengeç

Sevgili duygu dolu Yengeç. Aile bağların fazlasıyla güçlü olduğu için senin için ideal dövme aileni temsil eden bir şeyler olabilir. Mesela aile üyelerinizi temsil eden bir kuş sürüsü. Ailemle o kadar da yakın değilim diyorsan da diğer ailenle yani yakın arkadaşlarınla ilgili bir şeyler seçebilirsin. En yakın arkadaşınla ömrünüzün sonuna kadar size eşlik edecek birbiriyle tıpatıp aynı ya da birbirini tamamlayan dostluk dövmesi dediğimiz tür tam da sana göre.

Aslan

Adeta durduğun yerden güç ve özgüven saçıyorsun. Kendini göstermene ve ifade etmene yaradıkları için de dövmeleri ayrıca seviyorsun. Enerjik ve cömert bir doğaya sahip olduğun için dövmen de bunu göstermeli. Sen kulağının arkasına minicik bir sembol ya da kelime yazmayı isteyecek biri değilsin. Senin kesinlikle görünür ve cesur bir dövmeye ihtiyacın var. En sevdiğin ressamın tablosu, bütün kolunu saran fazlasıyla göze görünür geometrik desenler. Ne olursa olsun otantik, büyük ve ilgi çekici bir şeyler olmalı.

Başak

Hassas, içe dönük yapınla ilginin merkezinde olmayı sevmeyen birisin. Hatta öyle ki spot ışıkları olur da üzerine üzerine yanıp sönerse bundan kurtulmak için elinden geleni yaparsın. Öyle büyük, çarpıcı, bana bakın diyen dövmeler kesinlikle sana göre değil. Alçakgönüllü doğana uygun olarak vücudunun pek görünmeyen bir yerinde sade ve hoş bir dövme yapabilirsin. Çalışkan ve titiz karakterini yansıtan minik bir arı dövmesi ya da minimalist bir dağ dövmesi senin için ideal olabilir.

Terazi

İnsanlığa derin bir sevgi besleyen sosyal bir kelebeksin adeta. Karizmatik ve etkileyici kişiliğini istediğin şeyi patronluk taslamadan elde etmek için kullanıyorsun. Terazi burcu olarak kendini ancak sevgilin ve arkadaşlarınla tamamlanmış gibi hissediyorsun. Hatta hayatında sevgilinin olmadığı dönem hiç yok gibi bir şey. Bu yüzden belki sevgilinle olan ilişkini anlatan özel bir simge seçebilirsin. Yok başka bir şey istiyorum diyorsan o zaman da sanat aşkını ifade edebileceğin müzik notaları, tüy kalemler ya da minimalist bir tablo senin için ideal dövme olabilir.

Akrep

Zodyak aleminin en tutkulu üyesisin. Derin ve gizemli doğan seni ister istemez mistik ve spritüel dövmelere çekecektir. Gizemli olduğu kadar Zodyak aleminin yine en seksisi olduğun için bizce dövmeyi öyle çok görünen bir yerinde değil de daha saklı bir noktada tercih etmelisin. Okülte olan ilgin dolayısıyla kadim medeniyetlerin sembolleri ya da cesur doğanı yansıtan açılmış bir gül senin için ideal dövmelerden olabilir.

Yay

Eğlence seven, özgürlüğüne aşırı düşkün biri olarak kalıplara sığmaya çalışmaktan nefret ediyorsun bu sebepten de dövme yaptırıp yaptırma konusunda pek emin olamıyorsun. Sonsuza dek kavramının değil her an değişen yeniliklerin insanı olduğun için de sürekli vücudunda taşıyacağın bir şey seni düşündürüyor ve bir türlü karar veremiyorsun. Bizce senin için ideal olan dövme özgür ve gezgin ruhunu yansıtan bir pusula, dünya haritası ya da yıldız sistemi gibi bir şey olabilir.

Oğlak

Oğlak burcu olarak fazlasıyla geleneksel olduğun için nasıl bir dövme yapacağına karar vermen biraz zaman alabilir. Bir Oğlak olarak kafanı illa ki dövmeye yaptırmaya taktıysan bu büyük ihtimalle hoş çizgili klasik bir şey ya da mekanik bir şey olmalı. Çünkü organizasyon senin hayatında büyük bir önem taşıyor ve hayatını kendi kurallarına göre yaşamaktan hoşlanıyorsun. Bu sebeple tutarlılık seven sen için geometrik dövmeler ideal olabilir.

Kova

Özgürlüğüne düşkünlüğüyle bilinen bir başka burçsun ve genelde başka telden çalıyorsun. Marjinal bir karaktere sahip olduğun için seni diğerlerinden ayıran ve şaşırtıcı bir şey seçmelisin. Beyaz mürekkeple yapılan bir dövme senin için oldukça ideal ya da tamamen dışarıda olan bir şey bir galaksi. Aynı zamanda güçlü bir ahlak duygusuna sahipsin ve doğru bildiğin şeyi yapıyorsun. Sosyal adalet vurgusu yapan bir dövme de sana çok güzel gider.

Balık

Merhametli, artistik ve gizemli bir doğaya sahipsin. İşte bu yüzden de spritüel doğanı yansıtan mistik dövmelere çekiliyorsun. Öyle geniş bir hayal gücün ve sanata yatkın bir karakterin var ki seçeceğin dövme kesinlikle bunu göstermeli. Karakter olarak bir okyanus kadar derin ve gizemli olduğun için küçük bir dalga sembolü, egzotik bir kuş senin için ideal dövme olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.