Burcuna Göre Mentörlük Alman Gereken Alanı Açıklıyoruz!

Son dönemin en popüler mesleklerinden biri de mentörlüktür. Peki, aramızda mentörlük hizmeti almamış ve ya mentörlük nedir duymamış olan var mı? Varsa bu durumu onlar için şöyle açıklayalım: Tecrübeleri ile öncelikle gençlere, sonra hizmet almak isteyen herkese rehberlik eden kişiler olan mentörler, danışanlarına yol gösterir ve hedeflerine ulaşmalarını sağlarlar. Günümüzde çok kullanılan bu metodun birçok da dalı vardır. Zaman değişiyor ve etrafımızdaki her şey gelişiyorken tüm bunlara ayak uydurmak gittikçe güçleşiyor. Böyle dönemlerde hepimizin mentörlere olan ihtiyacı da artıyor. Durum böyleyken şimdi gel seninle burcuna göre alman gereken mentörlük çeşidine bakalım. Hazırsan sana en uygun mentörlüğü bulmak için yola çıkıyoruz. Başlayalım!

Agresif Koç Burçları: Öfke Kontrolü Yapabilme

Her işlerini acele şekilde halletmeye çalışan tez canlı Koç burcu insanının biraz hırslı olduğunu ve çabuk sıkılıp patladığını hepimiz biliyoruz. Bu nedenle onlar için en uygun mentörlük şekli, farkındalık ve mindfulness çalışmaları olacaktır. Bu çalışmalarla anda kalmanın önemini öğrenecek olan Koç burçları, stresli zamanlarında yapacakları çalışmalar ile öfke seviyelerini çok aşağılara çekebilirler.

Sabit Boğa Burçları: Değişime Açık Olma

Hayatında genel olarak adaptasyon sorunu yaşayan, değişen ve hızlı akan hayata aynı hızla ayak uyduramayan Boğa burcu insanı için en uygun mentörlük adaptasyona yönelik olacaktır. Boğa burcu her ne kadar uyumlu bir insan olsa da tembelliği ve uyuşuk hareket etmesi, onun olanı biteni takip etmemesine neden olabiliyor. Aynı zamanda içe dönük bir insan olduğu için değişimi pek takip edebildiği de söylenemez.

Değişken İkizler Burçları: Kariyerde Uzmanlık Belirleme

Ne istediğini bilememe konusunda zirveyi kimselere kaptırmayan değişken İkizler burçlarının mentörlük alması gereken alan kariyerlerinden başka bir yer değil. Odağı çabuk dağılan, çabuk sıkılan, sıkılmasından daha çabuk karar değiştiren İkizler burçları, üstün iletişim becerilerine, geniş sosyal çevrelerine ve ileri zekâ seviyelerine rağmen kariyerlerinde ne yöne gideceklerine bir türlü karar veremezler.

Çekingen Yengeç Burçları: Girişimcilik

Besleyen büyüten, koruyan kollayan, anaçların anacı Yengeç burçlarının almasını düşündüğümüz mentörlük alanı tabii ki girişimcilik alanı! Artık sadece ailesi ve sevdikleri ona yeten, sadece onlar için bir şeyler yapan, tüm zamanını onlara harcayan Yengeç burcu geride kalacak! Yengeç burçlarının artık ticarete atılmasının, kendisini kanıtlamasının zamanı geldi de geçiyor bile!

Lider Aslan Burçları: Potansiyelini Ortaya Çıkaracak Eğitimler

İçlerinde onlarca renk, onlarca yetenek barındıran oyuncu Aslan burçlarının kendilerini çok beğeniyor olmaları bir yana, bazıları kesinlikle içine dönüp gerçek potansiyeline bakmıyor. Aslan burçlarını egoist ve narsist bilenler için bu durum biraz şaşırtıcı olabilir. Yaratıcı becerileri olan artistik Aslan burçlarının farkına bile varmadığı hatta varlığından bile bihaber olduğu becerilerinin öne çıkması gerekiyor artık!

Takıntılı Başak Burçları: Stres Azaltma

Huzursuz Başak burçlarının kendileri için yapabilecekleri en iyi şey, stresle mücadele edebilecekleri bir yerden destek almak olacaktır. İçlerindeki stresi elbette tamamen yok etmelerini beklemiyoruz ama stres seviyeleri her konuda çok yüksek ve alarm halinde geziyorlar. Yetişmeyen işlere, ufak tefek sağlık sorunlarına, ilişkilerinde yaşadıkları pürüzlere verdikleri tepkilerle, onlar kadar çevrelerindeki insanları da germeyi başarıyorlar çünkü!

Adil Terazi Burçları: Yöneticilik

Ellerinin değdiği ve ellerine değen her işte adalet arayan Terazi burçları ellerinden geldiği kadar eşitlikçi davranmaya çalışırlar. Hayatlarının her alanında barışçıl ve diplomatiktirler. Yalnız bu kadar eşitlikçi olmak, özellikle işyerlerinde ters tepebilir. Kimi zaman çalışanlarının arkadaşı mı yoksa üstü mü belli olmayan Terazi burçlarının, yöneticilik ve iş delege etme konularında mentörlük alması gerektiğini düşünüyoruz.

Şüpheci Akrep Burcu: İş İlişkileri

Ketum Akrep burcu da, iş hayatı konusunda Terazi burcu ile hemen hemen aynı kaderi paylaşıyor. Gizemli ve plancı oluşu ile zaman zaman kendisini çok geriye çeken Akrep burcunun, iradeli ve özdisiplinli olduğunu da bildiğimiz için yeteneklerini parlatarak göz önüne çıkması gerektiğini düşünenlerdeniz. Bu nedenle de Akrep burcu takipçilerimizin iş ilişkileri konusunda mentörlük almalarının büyük ölçüde yardımcı olacağını düşünüyoruz.

Savruk Yay Burçları: Sağlıklı Olmanın Kıymeti

Sağlığını ihmal etmek konusunda birinciliği hangi burcun alacağı, açık ara bellidir. Umursamaz Yay burçları, hayatta en çok kıymet vermeleri gereken şeyi, sağlıklarını çok ciddiye almazlar. Dağınık bir kafaya sahip oldukları için konu kendileri ile ilgilenmeye gelince bir türlü gereken özeni göstermezler. Bu nedenle risk almayı fazlaca seven Yay burçlarının, bu riskleri sağlıkları konusunda almamalarını diliyor ve onlara sağlıklı olmalarının kıymetini öğretecek bir mentörlük almalarını öneriyoruz.

Plancı Oğlak Burçları: Aşk ve İlişkiler

Hedef odaklı Oğlak burcu, kendisi için sürekli bir proje arayışındadır. Genel olarak hayata kendi projesi gibiymiş gibi davranır ve yaptığı her şeyden başarı beklentisi vardır. Bu nedenle de kendisini akışa bırakmayı bilmez. Aşk ve ilişkiler konusunda alacağı mentörlük onun hem hayat kalitesini arttırır, hem de başarı beklentisiyle yaşayamadığı şeyleri yaşamaya başlar.

Aykırı Kova Burçları: İkili ilişkiler

Arkadaş canlısı olması ile bilinen Kova burçlarının, bilinmeyen bir yüzü de mesafeli olmalarıdır. Sen onunla ne kadar iyi anlaştığınızı, çok yakın arkadaş olmaya başladığınızı ya da bir ilişki yaşadığınızı zannederken bir de bakarsın ki karşına buzdan bir duvar örmüş! Özellikle friendzone diyince aklımıza Kova burçları gelir. Bir insanı ne zaman arkadaş olarak ne zaman hoşlanılan kişi olarak gördükleri anlaşılamayabilir. Bu nedenle açık fikirli Kova burçlarının tüm ilişkilerinde açık sinyaller verebilmesi için ikili ilişkiler konusunda mentörlük alması gerektiğini düşünüyoruz.

Kaderci Balık Burcu: Yaşam Kalitesi

Her fırsatta kendisini kurban ilan eden, her fırsatta kendisini feda eden, her fırsatta dramaseverliğini ortaya döken Balık burçlarının yaşam kalitelerini her anlamda yükseltmesi gerekiyor. Her olaydan kolay etkilenen, gerçeklerden kaçan, olaylar karşısında nasıl davranacağını ve sınırlarının nereye uzandığını bilmeyen hayalci Balık burçlarına önerimiz kendileriyle barışacakları ve hayat kalitelerini arttıracakları bir mentörlük almaları olacak.

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.