Burcuna Göre Kulüplerde Çalan Hit Şarkılar

Hayatımızda yaz şarkısı diye bir kavram oluşmuşken, şarkıcılar yazları kulüplerde çalınacak bir şarkı yapabilmek için birbirleriyle yarışa girmişken konuyu ele almamak haksızlık olurdu. Nihayetinde yaz geldi, geçiyor. Gece kulüplerinde eğlenmek, eller havaya yapıp derdi tasayı unutmak 12 burcun da hakkı! Bu yaz kulüplerde en çok çalınan şarkılarından hangisi burcuna daha uygun senin için yazdık…

 

Koç – Cevapsız Çınlama / Aleyna Tilki

Koç için eğlenmek de öfkesini atmanın bir yolu. Kimisi maça gider bağırır, kimi kulüplerde ellerini havaya kaldırır ve haykırır: “Köprüleri yakalı, kaldırıp kenara atalı, yüzünü unutalı uzun zaman oluyor”. Ne de olsa Koç bu, “ağzında ne varsa dilinde hepsi, sağduyusu herkesten önce arazi” ve her durumda kazanır, bu belli.

Kalbimde kırılmadık yer mi bıraktı?
Yaptığıyla söylediği nedense farklı
Mazlumun ahı aheste alınır
Bırakın kazandım zannetsin zavallı

 

Boğa – İki Cihan / Belma Şahin

Sabırlı Boğa, insana 3, 5 hatta 100 şans bile verebilir ama onun sabır taşını çatlatırsan her şey değişir. Sevdi mi tam seven Boğa, sildi mi de bir kalemde siliyor işte. Sonra kulüplerde “Dünyalarım dursa, iki cihan bir olsa, sana dönen yollarım yok” diye nispet yapıyor.

Ne varsa aklında benim hakkımda
Hiç kusura bakma bıraktım ardımda
Dünyalarım dursa iki cihan bir olsa
Sana dönen yollarım yok

 

İkizler – Kulüp / Demet Akalın

Sanma ki İkizler kişisi ardından yas tutar, döşeklere düşer. Laf cambazlığı, hazırcevaplığı ile insanı dumura uğratır, kulüplerde en atarlı şarkılarla efkâr dağıtır, nispet yapar. Şu an kulüpte keyfi de gayet yerinde, kusura bakma eski sevgili ama seni duymuyor.

Şu anda kulüpte keyfim yerinde
Arasan da seni duymuyorum
Sanma çekilirim bir kenara
Pistin ortasında oynuyorum

 

Yengeç – Kuzum / Bengü

Yengeç dediğin her zaman sevgi dolu, her zaman minnoş. Şefkatli kolları, merhametli yüreği her zaman her yerde kendini gösteriyor. Haliyle kulüpte eller havaya yaparken bile şarkıların en tatlısını, en sevecenini buluyor. Kıyamaz ki o kuzusuna…

Yaralı bir kuş konmuş kapıma
Kolu kanadı kırılmış üşümüş biraz
Eriyor kalbim inadına
Bi de naz bi de naz
Nasıl tatlı utanmaz
Ah kuzum kıyamam ben sana

 

Aslan – Bakıcaz Artık / Hande Yener

Aslan istemezse yaprak düşmezmiş, aslan istemezse her aşk bitermiş, bu böyle biline! Aslan, seni oturttuğu yerden indirmesini de bilir, restine resti de çeker, sana dersini verir. Aynıysa adresi, değişmediyse hala, bir mektup yolla, belki lütfeder de bir cevap verir, ee bakıcaz artık!

Kalp kırılır korkma yapıştırıcısı da zaman
Ve taht alır adını üstüne oturandan

Seninki sandalye özeten
Fazla da yayılma istersen
Bi git! (Bakıcaz)
Bi git! (Bakıcaz)

 

Başak – Sen Maşallah / Güven Yüreği

Ah Başak ah, kulüptesin, bari bu gece biraz eğlen ama nerede? Çünkü Başak olmak her an her yerde her durumda başkaları için endişelenebilmeyi gerektirir. Ağırbaşlı Başak’ın ortamlarda hop orada hop burada bir sevgilisi varsa bir tarafı onu eleştirirken diğer tarafı onun için endişelenir, ne yapsın?

Bir günah bırakmadın bana
Sen maşallah hepsini topla
Her yerdesin bi orda bi burda
Hızlı büyüdün ortamda
Ama iyi mi kötü mü bilemiyorum
Senin adına endişe ediyorum

 

Terazi – Çok Çok / Edis

Biri yaz aşkı mı dedi? Terazi için aşksız yaz, kambersiz düğün gibidir. Neşeli, deli dolu, keyifli aşkların peşindedir kendisi her zaman. Yaz gecelerinde kulüpte eğlenirken de sevgili adayına mesajını yollar; al beni yanına, yakışırız ama çok çok.

Olsun kapris yok
Bir de bu yanaktan bam bam bam
Geri aldık baştan
Yine yine yerlere ser beni mindere

Yanına yanına al beni yanına
Yakışırız ama çok çok

 

Akrep – Bangır Bangır / Gülşen

Cesur Yürek’te William Wallace “Özgürlük” diye bağırıyordu ya, bir Akrep de son nefesinde “İntikam” diye bağırabilir. Böyle bir performansın kulüplerde de intikam yemini eden şarkılarla coşmasından daha doğal ne olabilir ki? Karşındaki Akrepse “teslim ol, etrafın sarılı”!

Yavrum kaldır kollarını.
Teslim ol etrafın sarılı.
Sabret af çıksın sana.
Ben öptürcem bu evin yollarını.

 

Yay – Manifesto / Sezen Aksu

Sıcakkanlı ve neşeli Yay, bir türü anlayamıyor ki, “niye herkes bu kadar ciddi?”, oysa “haydi kop gel, parti parti”. Eğlence gurusu, mutluluk deposu Yay’ımız keşke herkese bir anlatabilse “yaşasın hayat, budur manifesto”.

Lol Lol
Hadi kop gel parti parti
Lol Lol
Dize getir aşk kalbi kalbi
Lol Lol ? ?
Hadi bu neyin harbi harbi
Yaşasın hayat
Budur manifesto!

 

Oğlak – Canavar / Derya Uluğ

Sevdiğini besleyip büyüten, yükseklere çıksın diye ayağının altına merdivenler diken Oğlak’ın bin bir emekle adam ettiği kişi bir canavara dönüşmüş, ne yapsın, karalar bağlayıp derdine mi yansın? Elime sağlık der, kulüpten mesajını yollar; ensem ona dönük oraya konuşsun!

Şimdi beni beğenmez olmuş.
Bana yüz çevirip gururlu musun?
Bırak bakmasın isterse sussun.
Ensem ona dönük oraya konuşsun…

 

Kova – Olay / Ayşe Hatun Önal

Üç kere beş kere dinledik, bu şarkıya bir türlü tam olarak akıl erdiremedik ama dedik ki bu şarkıyı anlasa anlasa bir Kova anlar. Kalıpların dışında olmanın kitabını yazan Kova, yaşadıklarını zaman zaman biz fanilere anlatmakta zorlanıyor ne de olsa.

Yaşadığımı sakın sorma
Ne duvara ne yazılır ne de kağıda
Dokuna dokuna zora dokunur
Deliye akıllı sarılmaz ya

 

Balık – Yolla / Tarkan

Nedir bu Balık’ların çektiği, arkası gelmiyor dertlerinin, biri biterken diğeri başlıyor. Mevzu bahis teslimiyet olunca ilk akla gelen burç olan Balık, kaderin her türlüsünü kabullenip yoluna devam ediyor. Hatta bununla da kalmayıp “yolla kaderim yolla, acıları bana yolla” diyerek kaderine gülüyor.

Yolla yolla kaderim yolla
Acıları bana yolla
Ne de olsa
Dert babasıyım ya ben

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.