Burcuna Göre Kraliyet Üyelerinin Stillerinden İlham Al!  

Her zaman klas, biraz romantik, fazlasıyla kusursuz ve şık bir stilin olsun istersen ilham alacağın kişiler kraliyet ailelerinden olmalı. Çünkü onların stilleri belirli kodlar üzerinde çerçevelenmiştir. Asla aşırı dekolteli bir elbise ile arz-ı endam edemezler. Edenler ya artık prenses değildir ya da tahta çıkış sırasında oldukça gerilerdedirler. Hatta taht ile bağlarını bile koparmış olabilirler. Genellikle prenseslerin vazgeçilmezleri arasında elbise, döpiyes, tayyör, takım elbise, uzun etek, ipek gömlek ve ceket olur. Fakat her prenses ya da kraliçe bu kıyafetleri seçerken kendi stili uyarlar.

Tüm dünyanın takip ettiği Kate Middleton üzerine bıçak gibi oturan kıyafetlerini tercih ederken genellikle elbise seçimi yapması ya da Monako Prensesi Charlene’in kumaş pantolon tercih etmesi, stillerinde onları birbirinden ayıran en önemli noktalardır. Hiçbiri bir örnek gibi giyinmiyor, modayı takip ediyor ama unvanlarını stilleri ile birleştirerek seçim yapıyorlar. İşte sen de prensesler gibi giyinmek ve her daim şık olmak istersen burcuna uygun olan prenses ve kraliçeleri seçtiğimiz bu yazıyı dikkatle incelemelisin.

Gerçek hayatta prenses unvanı almak için gerçek bir prensle evlenmek gerekiyor. Fakat prensesler gibi giyinmek için ilham almak yeterli diyorsan işte burcuna göre ilham alman gereken kraliyet kadınlarını sıraladık. Şimdi, hazırsan başlıyoruz…

Koç Burcu Kadını İçin Charlene Lynette Wittstock

Eski bir yüzücü olan mahzun Monako Prensesi Charlane kıyafet tercihini genellikle pantolon ceket, pantolon bluz ya da takım elbiselerden yana yapıyor. Elbise giydiği zamanlar ise dizinin ortasında ya da diz altına elbiseler tercih etmeye özen gösteriyor. Sporcu olduğu için oldukça uzun ve kalıplı olan ve vücut tipini bu şekilde dengeleyen Monako Prensesi genellikle cesur ama kendinden emin tercihler yapıyor. Cesur tercihlerini ise maskülen stil ile birleştiriyor. Tıpkı Koç burcu kadınları gibi. Çoğunlukla siyah, bordo ve kırmızı renklerini tercih eden prenses mecbur kalmadıkça topuklu ayakkabı giymiyor. Evet, Koç kadını tıpkı senin gibi değil mi?

Boğa Burcu İçin İsveç Prensesi Sofia

Stilini incelediğimizde ilk bakışta sakin ve dingin bir yapıya sahip olduğunu düşündüğümüz Prenses Sofia’nın giyim zevkini Boğa kadınlarına öneriyoruz. Kendisi genellikle elbise tercih ediyor. Özellikle kumaşlarına dikkat ettiğimizde tüm elbiselerinin son derece kaliteli kumaşlardan tasarlandığını görüyoruz. “Eh, prenses onlar elbette kaliteli kumaşlar tercih edecek!” diyenler olursa Meghan Markle’ın gelinliğine ve sürekli kırışan pantolon ve elbise kumaşlarına dikkatlerini çekmek isteriz. Prenses Sofia çoğunlukla ipek krep kumaş tercih ederek kaliteye ne kadar önem verdiğini vurgularken, yeşil rengi sıklıkla tercih etmesi bizim için Boğa kadınına önermek için yeterli aslında. Ayrıca dünyaya gelmiş tüm kral ve prensler arasında en yakışıklısını soğukkanlı bir şekilde kaparak prenses olması da ruhunda Boğa burcu kadını olduğunu ispatlıyor. Fakat kendisi Yay burcu kadını.

İkizler Burcu Kadını İçin Kraliçe Rania

Çok yönlü İkizler kadını için; stilinde farklılaşmaktan korkmayan, kırmızı ile maviyi bir arada kullanabilen, saten kumaşı kırıştırmadan taşımayı başaran, sade bir ceket ve pantolon ile de çok şık olabilen Ürdün Kraliçesi Rania’yı öneriyoruz. Çünkü Kraliçe Rania da tıpkı İkizler burcu kadınları gibi değişime açık ve moda olan her rengi üzerinde layığı ile taşımayı başarıyor. Tabii canı isterse… Desenleri ve renkleri karıştırmaktan asla çekinmiyor. Stilinde çeşitliliği elden bırakmayan kraliçe çabuk sıkıldığı için onu bir gün elbise ile başka bir gün ise takım elbise resmiyetinde görmek mümkün. Çünkü o Başak burcu olmasına rağmen stili kesinlikle ben İkizler burcuyum diyor.

Yengeç Burcu Kadını İçin Lady Di

Diana Spencer, Lady Di ya da Diana hangi isim ile hitap etmek istersen et o dünyaya gelmiş geçmiş en iyi giyinen prenses unvanına sahip. 80’lerin en çirkin döneminde bile şık olmayı başaran ve 90’lardaki stili ile de şaha kalkan bir kadından bahsediyoruz. Lady Diana, her iki dönemde de tüm kadınların ilham perisi oldu ve olmaya da devam ediyor. Diana’nın stili çok güzel olsa da minimal seçimlerin daha çok rağbet gördüğü bugünlerde Diana’nın stilini en güzel taşıyacak olan burç, geleneksel Yengeç burcu olacağı için biz de Diana’nın stilini vintage kıyafetlere tapan tüm Yengeç kadınlarına öneriyoruz.

Aslan Burcu Kadını İçin Grace Kelly

Monako’nun gelmiş geçmiş en zarif Prensesi Grace Kelly stili ile öyle gösterişli ve görkemliydi ki Aslan burcu olmamasına rağmen ben Aslan burcu kadınıyım demiş olsa kimsenin hayrete düşmeyeceği bir stile sahipti. Her Aslan burcu kadını gibi Grace de kürke ve ihtişamlı takılara bayılıyordu. Kabarık etekli elbise ve etekler ile vazgeçilmeziydi her daim. Genellikle kırmızı, bordo, siyah ve beyaz renklerini bir arada kullanan Grace Kelly özel davetlerde ise altın rengi tasarımları ile göz kamaştırırdı. Tıpkı Aslan burcu kadınları gibi. Ayrıca Monako Prensesinin stili o kadar muhteşemdi ki dünyaca ünlü Hérmes markası, Grace Kelly Time dergisine kapak olduktan sonra o çantasına onun adını vermiştir.

Başak Burcu Kadını İçin Letizia Ortiz

İspanya Kralı’nın eşi Letizia sakin ve sade stili ile öyle etkileyici duruyor ki onun bu gösterişsiz stilinde aslında fazlasıyla ihtişam bulunuyor. Her giydiğini zevkle taşıyan kraliçe zarafetin dersini verir nitelikte bir stil belirliyor. Genellikle iki tonun dışına çıkmayan ve midi ya da kısa elbise tercih eden Letizia pantolon giydiğinde ise tercihini mutlaka ceket ve ipek gömlek ikilisinden yana kullanıyor. Takım elbise giymeyen kraliçe koyu renkler yerine soft renkleri tercih ederek gerçek bir Başak burcu gibi giyiniyor. Çünkü o gerçekten Başak burcu.

Terazi Burcu Kadını İçin Kate Middleton

Cambridge Düşesi Catherine nam-ı diğer Kate, Oğlak burcu olmasına rağmen onu Terazi kadınlarına öneriyoruz. Her ne kadar sıklıkla aynı kıyafetleri seçerek tekrar tekrar giyiyor olsa bile –ki buradan da Oğlak burcu olduğu anlaşılıyor- o zarafeti, her daim şık olması, (kendini henüz rüküş seçebilen yok) uyumlu ve zevkli seçimleri tam da Terazi burcu kadınlarına göre. Özellikle kıyafetlerini seçerken üzerine bıçak gibi oturacak ve kusursuz bir duruş sergileyecek seçimleri onun dış görünüşünü fazla önemsemesinden kaynaklanıyor. Eh, tüm bu özelliklerin hepsi Terazi burcu kadınlarında da olduğu için eğer sen de prensesler kadar şık giyinmek istiyor ve Terazi burcu isen ilham alman gereken kişi Kate Middleton…

Akrep Burcu Kadını İçin Meghan Markle

Prensesler içinde seveni ve sevmeyeni neredeyse eşit olan tek kraliyet üyesi Meghan Markle’ın hamile kalmadan önceki ya da bebeği henüz belli olmayan zamanlardaki stilini ele alacağız. Koyu renk sevdası, deri tercihi, mavi transparan eteği ve küçük siyah elbisesi ile bize, gizem yaratmaya bayılan Akrep kadınlarını anımsatıyor. Hangi kıyafeti giyerse giysin ince bileklerini mutlaka ortaya çıkaran Sussex Düşesi kraliyet üyesi de olsam seksi bir noktayı her defasında stilime uyarlarım dercesine tarzını ortaya koyuyor. Gerçekte Aslan burcu kadını olmasına rağmen ki yaptığı her harekette bunu fazlasıyla belli eden Meghan, kendine belirlediği tarzı ile Akrep kadınlarına hitap ediyor.

Yay Burcu Kadını İçin Prenses Beatrice

York Prensesi eğer kral olması yakın bir aday ile evlenmediği sürece tahta oldukça uzak olmasına rağmen kraliyet kurallarını bozmadan ama resmi giyinmek zorunda da olmadığı için daha özgür takılan bir prenses. Üstelik yukarıda saydığımız tüm kraliçe ve prensesler arasında doğuştan kraliyet kanı taşıyan tek prenses. Resmi davetlerde de genellikle elbise -ki genellikle de Chanel- tercih eden Prenses Beatrice enerjik seçimler yapıyor. Karakteri oldukça coşkulu ve eğlenceli duran prenses mecbur olmadığı için sıklıkla düz ayakkabı ya da çok kısa topuklu ayakkabı giyiyor. Elbiselerinin desenleri ile öne çıkan Beatrice’i kraliyet üyelerinin stilinden ilham almak isteyen Yay kadınları olursa diye öneriyoruz.

Oğlak Burcu Kadını İçin Prenses Madeleine

Gerçek prenseslerden bahsetmeye başladıktan sonra İsveç Prensesi Madeleine’den söz etmemek olmaz. Kendisi tam bir Oğlak burcu kadınları gibi şık ve geleneksel giyinmeyi asla elden bırakmıyor. Taht sırasında Beatrice kadar gerilerde olmasa da o da arkalarda kaldığı için özgür giyinebilir. Fakat Madeleine, daha fazla protokole katıldığı için resmi giyinmeyi elden bırakmıyor. Oldukça ağır başlı olan İsveç Prensesi siyah elbiselere, döpiyeslere, koyu renkli pantolon ve ceketlere ve beyaz renge bayılıyor. Stilini genellikle bu renklerden oluşturan Madeleine’i biz de Oğlak burcu kadınlarına öneriyoruz.

Kova Burcu İçin Charlotte Casiraghi

Sıra dışı Kova burcu kadınlarına; dünyanın en güzel kadınları arasında yer alan Grace Kelly’nin torunu en az kendi kadar güzel olan Prenses Caroline’in kızı olan Prenses Charlotte Casiraghi’yi öneriyoruz. Çünkü prenses her zaman elegan ama farklı giyinmeyi başarıyor. Desenlerle oynamaktan asla çekinmeyen prenses kıyafetlerinin her detayı ile özgür ruhlu olduğunu ispatlıyor. Eğer sen de Kova burcu kadınıysan Prenses Charlotte’un renkli stilinden ilham alabilirsin.

Balık Burcu Kadını İçin Mary Elizabeth Donaldson

Her ne kadar tüm dünya Kate Middleton’ı stil ikonu seçse de kraliyet ailelerinden bizim ikonumuz kesinlikle Danimarka Prensesi Mary Elizabeth Donaldson. Öyle romantik ve şık giyiniyor ki her giydiğini incelediğimizde içimizi bir huzur kaplıyor. Çoğunlukla mavi ve tonlarını tercih eden prenses, soft renkleri ve çiçekleri kullanmaktan asla çekinmiyor. Tıpkı romantik ve duygusal Balık burcu kadınları gibi. Eğer sen de Balık burcu kadınıysan; Prenses Mary’nin stilinden ilham alırken, naif görünümü bütünüyle yakalamak için makyaj ve saç modellerini de uyarlamanı tavsiye ediyoruz.

Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.