Burcuna Göre Kaçan Mısın Kovalayan Mı?

Yaygın bir klişe vardır ki; aşk koşulların olgunlaşması imkanlıysa oluşamaz! Belki de bu yüzden, çaresizce taraflardan biri kaçar diğeri ise kovalar! Böylece ulaşılmazlık el yordamıyla kurulur, ilişkinin tutkusu ayyuka vurur! Muhakkak bir kaçak vardır aşk ilişkisinde! Peki burçlar hangi tarafı seçer? Kaçan mı? Kovalayan mı?

Koç

Koç ömrünce neyden kaçmış ki aşktan kaçacak? Kaçmak; yüzleşememek, korkmak biraz da cesaretsiz olmaktır onun için! Bilakis Koç, anısızın kucağına düşeni, kollarını açıp bekleyeni, kendiliğinden geleni kalbine sokmak istemez, kovalamadan sevgilim demez! Elde etmeli, mücadele edip kazanmalı Koç, dört nala koşup yakalamalı, tavlamak için uğraşmalı!

Boğa

Ne kovalayanı görünce kaçar ne de zahmet edip kovalar! Sabırlıdır Boğa; gaza gelip harekete geçmez. Güven dolu bir ilişki Boğa için olmazsa olmazdır. Acele işe karışan şeytanı hayatında istemez. Usul usul takip eder, uzun uzun düşünür, taşınır, tartar! Duygularından da müstakbel sevgilisinin sadakatinden de emin olunca, ilişkisine başlar!

İkizler

Canı ister kaçar, başka sefer daha bir başkadır ruh hali düşer ardına kovalar. İkizler’in sağı soluna uymaz, ne yapacağı belli olmaz! Çok istediği naz ederse gurur yapıp sırtını dönmez, zihni susmayan İkizler oturduğu yerde beklemez. Ardından kovalayanı varsa da kaçmaya üşenmez. İkisinin de tadı ayrı, hazzı başkadır, kapı dışarı etmez!

Yengeç

Azıcık kaçar ama fazla yorup süründürmez! “Fazla naz aşık usandırır, kuş kafesten uçar!” diye korkar, ayağı nasıl olduysa parke zeminde taşa takılır, Yengeç aşkın kollarına uzanır! Kışın kapısına geleni soğukta bekletmez, yazın sıcağında koşturup terletmez. Yengeç şefkatlidir bir defa, kimselerin hırpalanmasına yüreği el vermez.

Aslan

Tabi ki kovalanır! Kolay değildir öyle Aslan’ı tavlamak, sevgilim deyip koluna takmak! Marifet ister, hız ister, güç kuvvet ister Aslan’la ilişki yaşamak! Aslan’ın izini takip edecek kadar zeki olmak, bulunduğu yerlere girmek için karizma sahibi olmak ve dikkatini çekmek için ışık saçmak gerekir. Çok arzu edilmeden, ısrarla kovalanmadan, Aslan ilişkiye olur vermez, kimseleri hazırda beklemez.

Başak

Ne kaçar ne kovalar! Öncelikle kovalayıp kimseleri heyecana sürüklemez! Kaçarken heyecan dolu bir ilişkinin içine düşmez. Âşık olmak istemiyorsa saklanır, kimselerin görüş alanına girip beyhude umutlar vermez. Düzgün, düzenli ve sakin bir ilişki ister! Bunun içinde performanstan uzak durur!

Terazi

Azıcık özendirmek, motivasyonu artırmak, cilveleşmek için kaçar! Dünyalar güzeli, ömürler yakışıklısını görsün; “Ayağımda topuklu var, sokakta yağmur yağar, aman şimdi makyajım akar!” demez, karartır gözünü kovalar! Terazi’de canı nasıl isterse öyle yapar! Hem kaçar hem de kovalar!

Akrep

Kaçarı yok yakalar! Kovalamasına kovalar ama koşuşturma çok sürmez! Akrep ilk anda sevgilisinin önüne çıkar, ördüğü ağlarla sarar! Sarış o sarış! Daha da ne ipini bırakır ne de kontrolü kaptırır elinden! Fantezi dünyası sınırsız olan Akrep, nerelerden kaçar, niçin kovalar; kimse bilmez, akıl sır ermez! Cinsel yaşamını çeşitlendirmek için akla gelmeyen kaçışmalar yaratabilir.

Yay

Ansızın başlar bacakları sırtına vura vura koşmaya! Niye delice koştuğunu, kimi kovaladığını anlayana dek epeyce yol gider! Bir anda vurulmuş, peşine düşmüş, çok geçmeden hevesi de geçmiştir! Ama ateş bacayı sarmıştır bir defa, kolay kolay hız kesmez! Baktı ki olacak gibi değil, hedef uzak, yarınlar dumanlı; “Değer mi bu kadar yorgunluğa!” deyip geriye döner!

Oğlak

“Ne kaçması, kim kovalanıyor, neden koşuyoruz?” sorularını kısa bir süre soran, uğraşacak daha mühim işlerim var deyip işine bakan Oğlak’ın o taraklarda bezi olmaz, cilvenin de nazın da fazlasını mantıklı bulmaz! Oğlak nettir; “Ver kararını geleceksen gel! Boşa vaktimi alma, zamanımı harcama” der!

Kova

İşi başını açmış, mantığı ayyuka çıkmış, ‘cool’luğundan ödün vermemiş Kova, sizce kaçar mı kovalar mı? E: Hiçbirini yapmaz! Ya biri kalkıp Kova’yı kovalamaya kalkarsa, bireysel alanına çat kapı girip, özgürlüğünü elinden alırsa? Kova bu denli büyük bir riski alamaz, arkadaşlarından biriyle flörte koyulur, konu fazla çetrefillenip çokça derinleşirse ilişkisini adını koymadan sonlandırır.

Balık

Balık kaçarken kaybolur, kovalarken bir yorgunluktur basar, neyin peşinden koştuğunu unutunca yeni bir hedefin peşine koyulur. Zaten aşıktır Balık; insan sever, doğa sever, hayvan sever, aşkı aşk gibi yaşamayı, dünyevi olandan ayırmayı becerir! Ne var yakalayamadıysa, onun aşkı ona yeter, bir dahaki sefere “Nasip, kısmet!” der.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.