Burcuna Göre Kaç Saatlik Mışıl Mışıl Bir Uykuya İhtiyacın Var?

Bilim adamlarının yaptıkları araştırmalara göre gece yeterince uykunu aldığın zaman senden daha fazla sağlıklı biri olamaz! Zihninin, bedeninin yorgunluğuna, enerjinin tükenmesine göre burcun günde kaç saat uyuman gerektiğini söylüyor!

Koç Burcunun Kaç Saatlik Uykuya İhtiyacı Var?

Sahip olduğu bitmek bilmeyen enerjisiyle ile Koç’un günleri her zaman aşırı meşgul! Konu uyku bile olsa gününün yavaşlamasından, saatlerinin boşa gitmesinden hiç hoşlanmıyorsun. Ama enerjini yenilemek için kendine, uykuda yeterli bir süre tanımalısın. Yedi saatlik bir uyku sayesinde sabah kalktığında yepyeni bir sen ile karşılaşacak, gün boyu enerjin ve neşen ile etrafa ışık saçacaksın!

Boğa Burcunun Kaç Saatlik Uykuya İhtiyacı Var?

Dünyasındaki istikrar, lüks ve sakin saltanat Boğa için olmazsa olmaz! Kendini en mutlu evde hissediyorsun, bu nedenle rahat yatağında uzun ve derin bir gece uykusu her zaman senin için yüksek öncelikli! Özellikle arkadaşlarına yemekler yapmak, dostlarınla keyifli sofralar için bu dinlenme mutlaka gerekli. Dünya ile bağını koparmamak, var olan hayatının kalitesini yükseltmek için dinlenmen, 8,5 saat uyuman gerekiyor!

İkizler Burcunun Kaç Saatlik Uykuya İhtiyacı Var?

Yalan değil, senin için tutarlılık oldukça zor! Bir projeyle ilgilenirken bir anda kitap okumaya geçiyor bazen de ertesi günkü doğum günü partisini düşünüyorsun! Hal böyle olunca gün içindeki saatler bir türlü sana yetmiyor. Geç ve az uyumaların arasında bir denge kurarak kaliteli bir şekilde dinlenebilir, enerjini koruyabilirsin. Çok yorulduğun zamanlarda dokuz, daha sakin geçirdiğin günlerde altı saat uyuyarak kendine ve arkadaşlarına dilediğin gibi vakit ayırabilirsin!

Yengeç Burcunun Kaç Saatlik Uykuya İhtiyacı Var?

Yatak, Yengeç’in dünyadaki en sevdiği yer! Yalnız kalmak ve sessizce kendi halinde yaşamak istediğinde direkt olarak yatağına gidiyor, huzurlu vakit geçiriyorsun. Kişisel bakım ritüelleriniz her zaman geceleri oluyor ve gününü nasıl bir ruh haliyle geçireceğini yataktan çıkmadan önce biliyorsun! Bu rutinini, ekstra uyku ile, hassas ruhunu yeniden şarj etmeye ayırabilirsin! Yeniden canlanman için 9,5 saat uyku yeterli!

Aslan Burcunun Kaç Saatlik Uykuya İhtiyacı Var?

Çok fazla insan az uyuduğu zaman huysuz olur, ama Aslan’ın neşeli tavırları asla huysuz olmasına sebep olamaz, az uyumuş olsa bile! Arkadaşlarınla takılmak, tiyatroya gitmek, spor yapmak derken uykuya çok az bir süre kalıyor, ama senin için hiç dert değil! Çünkü sen zaten gününü dolu dolu geçirerek enerjini besliyorsun. Hayattan keyif almak, yaratıcılığını konuşturmak için 6,5 saatlik bir uyku sana yeter de artar bile!

Başak Burcunun Kaç Saatlik Uykuya İhtiyacı Var?

Günlerini, zihnini bu kadar yorarak geçirdiği için kimse Başak’ı suçlamıyor, orada bir anlaşalım! Analitik, pratik bir zihnin var ve tam olarak ne kadar uyuman gerektiği bir sonraki gün ne kadar sıkı çalışacağına bağlı! Bu mükemmeliyetçi yönün sayesinde aslında her zaman yeteri kadar dinleniyorsun! O yüzden kimi zaman yedi, kimi zaman da dokuz saat uyuyorsun. Hem zaten sağlığına senin kadar düşkün biri yok, sen ne kadar uyuman gerektiğini çok iyi biliyorsun!

Terazi Burcunun Kaç Saatlik Uykuya İhtiyacı Var?

Hayat onun için bir denge ve Terazi’nin güzelliğini koruması için uyuması da şart! Sık sık sekiz saat uyuyamıyorsun, çünkü yoğun sosyal hayatın geceleri geç yatmana sebep oluyor, fakat sen bundan hiç de şikayetçi değilsin! Mümkün olduğunca 7,5 saat uyumalı, yumuşacık güzeller güzeli çarşaflarla kendini şımartmalısın! Emin ol onlarla uykuya dalman çok daha kolay olacak 🙂

Akrep Burcunun Kaç Saatlik Uykuya İhtiyacı Var?

“Yaptığım her şeyi en yoğun şekilde yapmalıyım” diye düşünür Akrep. Gün içerisinde çok fazla enerji harcıyor, gece uykusunu sabırsızlıkla bekliyorsun. Bu yüzden uzun gece uykuları tam sana göre! Burçlar arasında en lüks uyku saatine sahipsin! Favori pijamalarınla, 10 saatlik ekstra uzun bir gece uykusu gündüz harcadığın tüm enerjinin yeniden dolmasını, yorulan ruhunun dinlenmesini sağlayacak.

Yay Burcunun Kaç Saatlik Uykuya İhtiyacı Var?

Sıkışıklığa uğramış bir sosyal takvime sahip dünya gezgini Yay, yaşadığı Jet Lag’e bağlı olarak uyuyacağı saati belirler! Hangi saat diliminde olduğun, bir sonraki gün hangisinde olacağın ve yeni insanlarla tanışıp sosyalleşmek senin için çok daha önemli! Kendini bitkin, enerjisi tükenmiş bir şekilde hissettiğin zaman uyumayı tercih ediyorsun. Ama bir yandan da biliyorsun ki bazı otellerin yatakları çok rahat oluyor ve onlara hayır diyemiyorsun!

Oğlak Burcunun Kaç Saatlik Uykuya İhtiyacı Var?

Her gün farklı bir hedefe ulaşmak Oğlak için yepyeni bir fırsat! Önceki gece uykunu ne kadar iyi alırsan, ertesi gün o kadar başarılı oluyorsun. Sahip olduklarını geliştirmek, yepyeni başarılar elde etmek için dinlenmen gerektiğini çok iyi farkındasın. Ayrıca ne kadar geleneksel bir karakterin olduğunu herkes biliyor, bu yüzden sekiz saat uyku senin için tam anlamıyla ideal!

Kova Burcunun Kaç Saatlik Uykuya İhtiyacı Var?

Kaç saatlik bir uykuya ihtiyacı olduğunu bulmak Kova için zamanını boşa harcamak demektir. Senin için ideal uyku, yorgun olduğunda yatıp dinlenmekten geçiyor. Vakit geçirmek için uykudan fedakarlık etmek çok seven bir karaktere sahipsin! Bağımsız ve bireysel bir Kova burcuysan her gün uykuya olan ihtiyacın değişiyor. Bazen beş, bazen yedi, bazen de sekiz saat!

Balık Burcunun Kaç Saatlik Uykuya İhtiyacı Var?

Altıncı his, sezgi ve anlayış Balık’ın en büyük hediyesi! Tabii birçok zaman bu durum fazlasıyla yorucu oluyor. Her gün çok fazla zihinsel ve duygusal enerji harcıyor, etrafındaki insanların aurasını okuyor ve sanatsal ruhunu besliyorsun. O yüzden çok dinlenmelisin! Günlük olarak en az dokuz saatlik uyku, ertesi gün tümüyle kendini iyi hissetmenin tek yolu!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.