Burcuna Göre Hayattaki En Büyük Kaygın Nedir?

Şu hayatta herkesi saklayacak bir sırrı, dillendirmediği dertleri vardır. Bunları açıkladıklarında başkalarına gülünç veya abartılı geleceğini düşünebilirler. Bazıları da bu kaygıları gurur meselesi yapar çünkü dışarıya farklı bir imaj yansıtabilirler. Burçlar dünyası, benliğini belli değerlerle besler. Günün birinde bu değerleri kaybedeceği kaygısı zaman zaman canlarını sıkar. İşte burçlara göre kişilerin hayattaki en büyük kaygıları:

Koç: Güçsüz Kalmak

Varoluşunu cesur kimliği ve gururu üzerine kurar. Çekindiği, tereddüt ettiği neredeyse hiçbir şey yoktur. Hedefinden onu kimse saptıramaz ve giriştiği her iş için kendini muktedir görür. Kişiliğinin güçlü motivasyonu bedenini de güçlü kılmıştır. Peki ya bir gün bu enerjiyi yitirdiğini fark ederse? Koçların en büyük kaygısı ruh ve bedeninin gücünü kaybetmesidir. Bu zayıflık hissiyle amaçları da yok olur, hâlbuki onlar amaçsız yaşayamaz.

Boğa: Zor Bir Hayat

Ruhunu, bedenini şımartmaya bayılır. Zevk dolu ve lüks bir yaşam için birçok şeyden feragat edebilir. Hırslı olmasa da sabırla ve huşu içinde adım adım hedefine ulaşır. Tatmadığı zevk kalmamalı bu üç günlük hayatta. Belki konfor içinde ve varlıklı doğmadı ama alıştığı lüksten vazgeçmesi kolay değildir. Zorluklara, ağır çalışma koşullarına gelemez. Sefalet içinde, hasta ve parasız bir yaşamdan daha ağır bir kabus olamaz Boğalar için.

İkizler: Baskı Altına Alınmak

Emir almaya çocukluğundan beri tahammül edemedi. İşleri kıvrak zekasıyla kendi başına yönetebilir oysa. Yerinde duramayan zihni ve bedeni sürekli dinamiktir. Bir yere veya birilerine bağlanmak onu zincirlemekten farksızdır. Saatlerce hareketsiz kalıp, meditasyon yapabilecek en son insanlardır. İkizler burcu için baskı görmek, hareket ve fikirlerini uygulama kabiliyetinin elinden alınması kadar büyük bir ıstırap yoktur.

Yengeç: Ailesini Kaybetmek

Onları hayata bağlayan en büyük güç, çok sevdiği ailesidir. Bu dünyaya huzurlu bir yuva kurmak için gelmiştir Yengeçler. Varoluşunu bir anlamda borçlu olduğu anne-babası ile kardeşleri için yapmayacağı fedakarlık yoktur. İlk ailesi onlar, ikinci ailesi eşi ve çocuklarıyla kurduğu yeni düzendedir. Huzur kaynağı bu insanlara karşı sonsuz bir merhamet ve koruyucu hisler barındırır. En büyük endişesi onlardan birine zarar gelmesidir. Ailesini kaybetme fikrini düşünmeye bile tahammülü yoktur.

Aslan: İlgi Görmemek 

Küçül bir çocuk gibi her zaman ilgi ve şefkate muhtaç hissederler kendilerini. Beğenilme, takdir görme arzusu Aslanların doğasında var. Zarafeti, şıklığı ve çekiciliğiyle sürekli olarak dikkat çekmek, konuşulmak ister. Egosunun tatmin edilmesi onların en büyük zevk kaynağıdır. Yakın çevresinin iltifatları ve şefkatiyle ruhunu okşamasını ister. Olur da bir gün eksi cazibesini yitirir ve ilgi görmemeye başlarsa büyük buhran yaşarlar.

Başak: Hasta Olmak

Toplumda herkesin irili ufaklı takıntıları mevcuttur. Başaklarda ise bu durum bir tık fazladır. En büyük takıntısı ise sağlık durumudur. Hastalık hastası olup düzenli olarak kontrollerini yaptırırlar. Vücudun bir yerinde herhangi bir kitle gördüğünde doktora koşar ama tahlil sonuçlarını alana kadar içi içini yer. En büyük korkusu şifasız hastalıklara yakalanmaktır. Bunun için organik ve sağlıklı beslenir, doktorların zararlı dediği yiyeceklerden uzak dururlar.

Terazi: Yaşlanmak

Zodyak’ın en güzel ve çekici insanları arasında başı çeker. Bu özellik onlar için en büyük hazinedir. Görünüşünü bakım ürünleri ve aksesuarlarla destekler. Gençliği, yakışıklılığı/güzelliği onları hayata bağlar ve egosunu okşar. Gel gör ki yaş aldıkça güzellik de azalır, söner. Kırışmış bir beden ve çirkinleşmiş bir yüz Teraziler için yıkım demektir. Popülerliğini dış görünüşüyle sağlamış kişiler için bu durum daha zordur. Yaşlanma sürecinin bir gün gerçekleşecek olması en büyük kaygısıdır.

Akrep: Yüzleşememek

İçinde fırtınaların koptuğu bir dünya vardır. Tutkular, hırslar, arzular gizlidir ruhunun derinliklerinde. Aralarında en belirgin olanı intikam hırsıdır. Ona yapılanları hazmedemeyen Akrepler, düşmanlarından hesabını sormadan rahat edemez. Uygun şartları beklemekten başka çaresi yoktur muhtemelen. Canını acıtanlarla elbet bir gün yüzleşmek ister. Onun içini kemiren kaygısı ise, intikam alamadan bu dünyadan göçmektir.

Yay: Rutin Bir Hayat

Dünya denen büyük gezegeni her yönüyle keşfetmek ister. Hayat kısa, gezilecek yerler çoktur. Her gününü bir öncekinden farklı geçirmelidir Yaylar. Tek düze, sürprizlerin olmadığı bir yaşam şekli onlara göre değildir. Sık sık evini, işini hatta yaşadığı şehri değiştirmek ister. Yeni maceralara her daim istekli olan bir göçebedir bu hayatta. En büyük kaygısı değişen koşullarla birlikte rutin bir hayat yaşamaya mahkum olmaktır.

Oğlak: Parasız Kalmak

Düzenini maddiyat üzerine kurarlar ve her anlamda kendilerini garantiye almak isterler. Okul yaşamında çalışkan ve başarılı öğrenciler olurlar. İş odaklı yaşayan Oğlaklar, iyi bir gelecek ve kariyer için ellerinden geleni yaparlar. Mesleğinin gerektirdiği alanlarda kendilerini geliştirirler. Bugünü ve geleceğini refah içinde yaşamak isterler. Bütçesini aşmadan ölçülü yaşasa da en büyük kaygısı parasız kalmak ve sefalet çekmektir.

Kova: Özgürlüğünün Kısıtlanması

Bulunduğu toplumsal çevreden bakış açısı olarak bir adım öndedir. İleri görüşlü ve açık fikirlidir. Başkalarının fikirlerine saygı duyar ve hümanist yaklaşım sergilerler. Bireysel özgürlüğü normların önüne koyar. Kovalar idealist kişiler olup, mutlu olduğu biçimde zevkine göre yaşar. Maddi kaygıları ve hırsları olduğu söylenemez. Özgürlüğünün kısıtlanmasına kesinlikle tahammül edemez.

Balık: Ruhsal Çöküntü

Duyguları yöneten gezegenin etkisiyle iç dünyası karmaşıktır. Empati yeteneğini geliştiren duygusal ve merhametli yönüyle öne çıkar. Dışardan gelecek negatif olaylardan ve olumsuz enerjiden etkilenir. Melankolik yapısı zaman zaman ziyarete gelen davetsiz konuk gibidir. Balıklar bu misafirin gelmemesi için elinden geleni yapar. En büyük kaygısı kalıcı olarak ziyaret etmesi ve ruhsal olarak çökmesine sebep olmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.