Burcuna Göre Hayatta Başarı İçin Neye İhtiyacın Var?

Herkes yaşamı boyunca başarılı olup kendini kanıtlamayı ve kazanç sağlamayı ister. Zodyak’ta bunun için her burcun belli başlı alanlarda yetenekleri vardır. Bu özelliklerden faydalanmak için doğru zamanda, doğru yerde bulunmak gerekir. Öte yandan burçların birtakım eksik yönleri işleri yokuşa sürer. Burcuna göre ihtiyacın olan eksikleri tamamlayarak hayatta başarılı olabilirsin.

Koç: Sabretmek

Motivasyonu yüksek ve girişken yapıda olman takdire şayandır ancak başarı için bunlar yeterli değildir. Çok çabuk hamlede bulunuyor ve meseleler için düşünme payı bırakmıyorsun. Stratejiden uzak ve fazla fevri yapın senin en büyük zaafındır. Bunun geçmiş zamanda yeterince zararını görmüşsündür. İş yaşamında bir süre beklemek rakiplerinin gerisinde kaldığın anlamında gelmez. Sadece biraz daha sabırlı olmayı öğrenmeli, şartlar olgunlaştığında harekete geçmeyi denemelisin.

Boğa: Hızlı Hareket Etmek

İşleri çok fazla ağırdan alırsın. Bu durum çoğu kez karşı tarafta güven kaygısı doğurur. Güvenilir bir yapıda olduğun halde tam tersi bir algı yaratabilirsin. Biraz daha hızlı olur, ne kadar atak davranırsan o derece işleri hızlı kavrarsın. Çalışma yaşamında verilen projeleri zamanında teslim etmelisin. Özel yaşamında da sorumluluklarını sahiplenmeli, daha aktif ve çalışkan olmalısın. Aksi takdirde yaşamdaki dengelerin bir süre sonra alt üst olur.

İkizler: Konsantre Olmak

Elini attığın her işte becerikli olsan da başarı için bu yeterli bir kriter değildir. Beceri tek başına, nitelikli parçalardan oluşturulmuş motoru olmayan bir cihaz gibidir. Huzursuz ve hareketli zihnini biraz rahatlatmalı, gevşemelisin öncelikle. Bu sürekli düşünme modu, konsantre olmanı güçleştirir. Meselelere derinleşmekte zorlanman başarıyı güçleştirir. Biraz meditasyon, yoga gibi iç huzuru ve konsantrasyon sağlayan mistik sporlara yönelebilirsin.

Yengeç: Objektif Davranmak

Duygusal bakış açın işleri profesyonelce yürütmeni engeller. Bu yüzden sübjektif davranıp kararları o yönde almaktasın. Bu hem insan ilişkilerinde hem de iş yaşamında rahatsızlık yaratır. İş dünyasında duygusallığa yer olmadığını bilmeli, tamamen mantık odaklı düşünmelisin. Çalışkan ve verimli karakterinle altından kalkamayacağın iş yok. Birilerini veya kendini korumak için bile olsa objektifliği elden bırakmamalısın. Adil davranıp Sezar’ın hakkını Sezar’a verirsen hedeflerini tutturursun.

Aslan: Kibirden Uzaklaşmak

Senin en büyük eksikliğin kendini diğer insanlardan soyutlayacak derecede egoist olman. Dünyanın senin etrafında dönmediğine artık kendini inandırmalısın. Kibir gözüne inmiş bir perde gibi gerçekliği algılamanı zorlaştırır. Özgüvenli olman güzel bir nitelik ancak her işi becerebileceğin düşüncesi, onlarca cephede savaşan başarısız bir askere dönüştürür seni. Yeteneklerinin farkında olup biraz daha mütevazı davranmalı, “üstün insan” olduğun düşüncesinden uzaklaşmalısın. Bu seni dışarıdan gülünç duruma düşürür.

Başak: Büyük Resme Odaklanmak

Aşırı detaylarda gezen, kusurcu kişiliğin, senin gerçek düşmanındır. Doğada hiçbir şeyin mükemmellik üzerine kurulu olmadığını bilmelisin. Gereksiz ayrıntılarla uğraşmak zaman kaybı ve takıntıdan başka bir şey getirmez sana. Hayatta hedefe doğru yürürken, yoldaki önemsiz sürprizlerle oyalanmak zaferini geciktirir. Son derece çalışkan, üretken çalışma biçiminle başarıyı elde etmen kolaydır aslında. Bunun için büyük resme odaklanmalı, kafanı bulandıracak küçük unsurları görmezden gelmelisin.

Terazi: Motivasyon Edinmek

Azim ve hırs yoksunluğun, hayatını yüzeysel ve amaçsız kılar. Çevrende seninle ilgili oluşan tembel imajını artık yok etmeli, insanları şaşırtmalısın. Yaşama sebeplerini biraz gözden geçirmek hiç de fena olmaz mesela. Uyumlu ve diplomatik ilişki biçiminle herkesin rahatça çalışabileceği bir personelsin esasında. Kendine zevklerin doğrultusunda amaçlar belirleyip biraz motivasyon kazanmalısın. Diğer türlü özel ve iş hayatında çevresine bağımlı bir insana dönüşürsün.

Akrep: Kendi Yoluna Bakmak

Kontrol delisi olmanın takıntısıyla başkalarının işine çok fazla burnunu sokarsın.  Bu denetleme amacının altında merak duygusu ve şüphe yatar. Bu, kimi zaman olumlu bir özellik olsa da bazen kaygı yaratabilir çevrende. Röntgencilik etik anlamda hoş karşılanmaz toplumda. Rakiplerinin ve düşmanlarının işlerini kontrol etmekten vazgeçmelisin. Sınırlarını ve haddini bilmeli, kendi yoluna bakmalısın. Hırsın ve azminle sadece hayatına odaklanırsan başarıyı kolay elde edersin.

Yay: Disiplin Kazanmak

Savruk ve plansız yaşamayı tercih edenlerdensin. Özgürlükçü ve kural tanımaz tavırların, seni disiplinli çalışmaktan alıkoyar. Bu başarıya giden yolda büyük bir engeldir. Özellikle kariyerinde özensiz ve aidiyet duygusundan yoksun bir şekilde çalışman terfi etmeni engeller. İhtiyacın olan unsur, biraz disiplin kazanmaktır. İstikrarlı, kararlı ve planlı hareket etmeyi öğrenmelisin. Üstlendiğin projelere sahip çıkmalı, dakik olmalı, işleri eksiksiz ve düzenli bir sunumla teslim etmelisin.

Oğlak: Empati Geliştirmek

Hırsların ve aşırı maddeci bakış açınla, bazı hissiyatları ıskalarsın. İnsanların bir makine olmadığını, ruhları olduğunu unutmamalısın. Başkalarının duygularını önemsemeksizin, sadece görev hırslıyla çalışmak seni yalnızlaştırır. Bu da kalabalıklara karışıp işbirliği geliştirmeni zorlaştırır. İş dünyasında başarıya en yakın burçsun özünde. Disiplinli ve sistematik çalışma biçiminle hedefine kararlı bir şekilde ulaşabilirsin. İhtiyacın olan şey biraz empati geliştirmeyi kendine öğretmek.

Kova: Hiyerarşiye Uymak

Kuralsızlığı kendine prensip edinmişsin. Diğerlerinin ne dediği umurunda bile değil ancak bu fazla asi tavrının, işe yarar bir tutum olmadığını bilmelisin. Çalışma yaşamında istikrarlı ve terfiye dönük bir kariyer istiyorsan sistemle bütünleşmelisin. Hiyerarşinin, iş dünyasının bir gereği olduğunu ve sürekli birilerine muhalefet etmenin yanlış olduğunu kabullenmen gerekir. Mükemmel zihnini kullanmakta üstüne yok ancak aklını kurallarla entegre bir şekilde çalıştırmalısın. Emir komuta zincirine uyum sağlamanın faydasını göreceksin.

Balık: Gerçekçi Düşünmek

Kendine hayallerden oluşan bir dünya kurmuş olsan da gerçek evrende yaşıyorsun. Bu hayat tarzı senin mantıklı düşünmeni engeller. Düşler diyarında kurguladıklarının reelde bir karşılığı olmadığını fark ettiğinde daha çok incinirsin. Hedeflerinin dört ayaküstüne oturan bir nitelik kazanması gerekir. Gerçekçi düşünmeli, duygusallığı ve tozpembe hayalleri bir kenara bırakmalısın. Bu eksikliğini tamamladığın sürece, yaratıcı zihninle hayatta başarılı olmayı sağlayabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.