Burcuna Göre Hangi Yönünle Onun Kalbini Çalmaya Çalışıyorsun?

Herkesin aşk hayatında karşı tarafı etkilemeye çalıştığı dönemler olur. Öte yandan sevgili adaylarının karakterleri farklı olabileceği için doğallık her zaman işe yaramayabilir. Böyle durumlarda burçlar dünyası yeteneklerini ve olumlu özelliklerini öne çıkararak partnerini etkilemeye çalışabilir. Bakış açıları farklıysa ekstra bir efor harcarlar. İşte Zodyak’ta burçların karşı tarafın gönlünü fethetmek için uyguladığı formüller.

Daha detaylı öğrenmek için Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilirsin.

Koç

Sen tabii ki cesur bir insan olarak, hoşlandığın kişiyi kahramanlık öykülerinle etkilemeye çalışıyorsun. Geçenlerde bulunduğun mekanda, tatsızlık çıkaran bir gruba haddini bildirdiğinden bahsedersin mesela. Sert bakışların ve vurucu sözlerinle onları süt dökmüş kediye çevirdiğini koltuklarını kabartarak anlatırsın. Liderlik vasfına gönderme yaparak, insanlar üzerinde ne derece etkili bir kişilik olduğunu alttan alta ima edersin. İkna kabiliyetinle herkese nüfuz ettiğini, sözü geçen bir insan olduğunu dillendirirsin.

Boğa

Lükse ve kaliteye olan düşkünlüğünü muhtemelen yakın çevrende bilmeyen yok. Ona da belli edersen senden çok etkileneceğini düşünüyorsun. “Nitelikli insan nitelikli ürünleri tercih eder” diyorsun ne de olsa. Hoşlandığın kişiyle bir araya geldiğinizde lüks ve havalı botlarınla dikkatini çekmeye çalışırsın. Kolundaki çantanın üzerindeki markasını bir şekilde göstermeye uğraşırsın. Alışverişten konu açıldığında dünyaca ünlü markaların koleksiyonunu tercih ettiğini vurgularsın.

İkizler

Bilgiye olan açlığın ve araştırmacılığın sana entelektüel bir kimlik kazandırmış. Bundan daha etkileyici bir yön olamazdı. Felsefeden sanata, hayvan anatomisinden tarihe üzerine yorum ve yapamayacağın hiçbir konu yok neredeyse. Gündemdeki konuları bilgilerin çerçevesinde harmanlarsın. Onun gözlerindeki hayranlık ifadesini gördün mü gaza gelip sohbeti derinleştirirsin. Siyasi konulara da uzak değilsin. Ülke ve dünya politikasını analiz edip, geçmişteki yaklaşımlarla bağlantısını izah edersin.

Yengeç

Bu kadar hamarat bir burç, flörtünü evle ilgili yetenekleriyle etkilemeye çalışır. Öncelikle onu evine davet edersin. Mutfağa girip birbirinden lezzetli Akdeniz yemekleri pişirebilirsin. Yaratıcılığınla renkli ve şekilli kurabiyeler hazırlarsın. En sevdiği tatlıyı telefonda sorup onu da menüye eklersin. Konuğun geldiğinde ilk önce kaliteli bir şarap açacaksın. Sonrasında tadı damağında kalacak yemekleri servis edip, yüzündeki memnuniyet ifadesini görünce rahatlayacaksın. Bu marifetlerinle iyi bir eş adayı olduğunu da ima ediyorsun.

Aslan 

Pohpohlanmaya olan takıntınla, kendinin ne kadar özel biri olduğunu kanıtlamaya çalışırsın. Geçenlerde katıldığın bir törende gözlerin üzerinde olduğunu, kıyafetinin çok beğenildiğini dillendirirsin. Sık sık ilan-ı aşk edenlere karşı ne kadar kayıtsız kaldığını çünkü sadece bir gönlün olduğunu ifade edebilirsin. Geçmişten bahsederken okulun en popüleri olduğunu, muhteşem fiziğinle herkesi gölgede bıraktığını anlatman içten bile değil. Bu kadar övgüden sonra sana kayıtsız kalmasa gerek.

Başak

Düzenli ve titiz yaşam tarzınla sevgili adayının kalbini kazanmaya çalışacaksın. Eğer onu evinde ağırlayacaksan zeminleri aşındırırcasına silip süpüreceksin. Mutfak tezgahı ve ocak kusursuz temizliğinle yeni gibi duracak. Dağınık eşyaları sıfırlayacaksın. Odalarına güzel kokular sıkacak, mükemmel bir mekan havası yaratacaksın. O da senin muhtemelen ne kadar düzenli ve birlikte yaşaması konforlu bir insan olduğunu düşünecek. Çalışkanlığın parmak ısırtacak.

Terazi

Doğuştan gelen çekiciliğine ve süksene güveniyorsun. Hoşlandığın adayınla bir araya gelmeden önce sıkı bir bakıma girebilirsin. Saçlar için gerekirse kuaföre gidecek, manikür-pedikür işlemlerini atlamayacaksın. En gıcır kıyafetlerini dolaptan çıkarıp, fiziğinin güzelliğini ortaya koyacak kombinler oluşturacaksın. Seksi parfümünü de sıktın mı caziben karşısında direnmesine imkan yok. Etkileyici ve flörtöz bakışlarınla sevdanın son vuruşunu yapacaksın.

Akrep

Gizemli kişiliğin sana ayrı bir çekicilik katıyor. Aslında çok fazla bir çaba sarf etmeyecek, kendine has tavırlarınla onun gönlünü fethedebileceğini düşüneceksin. Öncelikle beden dilini kullanarak onu etkilemeye çalışacaksın. Gözlerini kısarak anlamlı bir ifadeyle bakacaksın. Seksapeliteni ve tutkulu kişiliğini hareketlerine doğallığında yansıtacaksın. Ayrıntıları gözden kaçırmayan yönünü vurgulayarak ne kadar da zeki olduğunu hissettireceksin.

Yay

Maceraya olan zaafın onu da etkileyecek diye düşünebilirsin. Dünyanın öteki ucuna yaptığın geziler ve orada kazandığın eşsiz deneyimleri öyküleştirmeye başlarsın. Farklı coğrafyaların bilinmeyen kültürlerini, ilginç geleneklerini anlatarak onu şaşırtmaya çalışırsın. Kendine has tarzın ve üstün niteliklerin bunlarla sınırlı değil. Ne kadar eğlenceli bir insan olduğunu o da bilmeli. Ortamları kırıp geçiren ince esprilerini ondan esirgemeyeceksin. Yüzünü güldürdün mü kalbini de güldüreceksin demektir.

Oğlak

Sevgili adayını etkilemek için iş dünyasındaki başarından daha iyi malzeme mi var. Kariyerini nasıl hızla tırmandığını göze sokmadan laf arasında anlatabilirsin. İşyerinde sevilen-sayılan biri olduğunu, terfi edişini, yöneticilik yeteneğini vurgularsın. Büyük markalarla çalıştığını, sorumluluklarını büyük bir disiplinle yerine getirdiğini yansıtırsın. Bu kadar hırslı ve başarılı biri olarak gelirin de yüksektir. Geleceğinin garanti altında olduğunu bir şekilde belli edersin. İlişkilerde itibara ve maddiyata bakıyorsa seni kaçırmak istemeyecektir.

Kova 

Senin en büyük silahın kıvrak zekan ve sıra dışı kişiliğin. Yürüyüşünden bakışlarına karizmanın vücut bulmuş halisin. Üstüne bir de teknolojiye olan ilgin ve yeteneğinle, bilgi çağında eşsiz bir adaysın. Onun akıllı telefonuyla ilgili problemlerini şak diye çözeceksin. Yapay zekanın gelişiminden bahsedecek, bu konudaki alternatif bakış açısını yansıtacaksın. Özgürlükçü ve marjinal fikirlerinle ne kadar aura sahibi olduğunu hissettireceksin. Sinema, müzik, hobiler ve spor dallarındaki zevklerinle ideal aday olduğunu belli edeceksin.

Balık

Zodyak’ın en yaratıcı ve sanatçı ruhlu burcu olarak romantizm ateşini yakabilirsin. İlgili olduğun sanat dalında çaldığın bir enstrümanla kalbine hitap edeceksin. Yeteneğin karşısında sana hayranlık bile besleyebilir. Sadece müzik değil, edebiyat da senin uzmanlık alanın. Daha önce çıkarmış olduğun bir öykü kitabını ona hediye ettiğinde yazar sevgili fikri kulağa hoş gelecek. Ona yazdığın şiiri gözlerinin içine bakarak okurken, sevilmenin sarhoşluğuyla sana kayıtsız kalamayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.