Burcuna Göre Hangi Yıldız Tilbe Şarkısı Seni Anlatıyor?

Bir sanatçı düşünün ki; aşka dair en içten sözler onun dudaklarından dökülsün, ayrılık sonrası yaralara ilk onun şarkıları basılsın ve hatta o sanatçı insanlar intihar etmesin diye bestelerini yırtıp atsın… Aşkından kanser olacak kadar yürekten seven, tüm deliliğiyle kimselere aldırmadan çılgınca dans eden ve kendini otorite sanan şeytanların karşısında korkusuzca aslan kesilen tek bir sanatçı var, o da Yıldız Tilbe! E boşuna dememişler “Çare Yıldız Tilbe” diye. Peki, hangi şarkısı senin burcuna göre?

Koç

Bir Koç her zaman yürekten sever. Sevgi kırıntısı uğruna kaçak güreşmeyi kendine yedirmez. Birini sevdi mi kendini olduğu gibi tanıtmaktan çekinmez “Bir deli aşkperest” olduğunu söyler, sevgisi için gerekirse dağları deler. Aşkının hakkı verilmediğinde ise “Uğraşamam, sıkıntıya gelemem. Fazla yorma, sıkma canımı” der, sonra da arkasında bakmadan çeker gider.

Bir deli aşkperestim, seninleyim, al da gel kendini
Anlayamaz seni başkası, biliyorsun gerçeği
Başlamadan biter sahte titremeler
Seni sadece ellerim çözer
Öyle küser gibi sevmelerini hapset öyle gel

Boğa

Romantizm konusunda Boğalara ders verebilecek bir burç daha yok. Zodyak’ın gözü kara aşıkları, sevdiklerine tutkuyla bağlanır, “Sen bana yar ol, ben öleceğim uğruna” bile der. Aşklarından emin olduktan sonra yatak odasının kapısını kapar, partnerinin vücudunun kurak kalan her bir noktasını keşfeder, dokunuşları ve öpüşleri ile eşsiz bir vaha eyler.

Ocağı yakacağım
Suyu ısıtacağım
Tan yeri ağarırken
Seni kapatacağım
Adını alacağım
Çatlasın el alem

İkizler

Bir İkizler aşık olduysa ne el alemin sözlerine takılır ne de çevresinde dönenlere aldanır. Sabırla elde etmek bir yana “Bak geriye sayıyor hızla bu ömür azalıyor yıllar” der aşklarına kalpten bağlanır. Sevdiklerine “Sonu gelmez uyduruk dedikoduları” takma derken, tek aşkının o olduğuna sahiden inandırır. Sonra da ne dün kalır ne yarın.

Salla gitsin dertlerini, kötü dünyanın gidişi
Söyle bilsin cümle âlem seni nasıl sevdiğimi
Sorma sonunu yık gururunu, kâbusu hayra yor aşka sarıl
Âlemi boş ver sıkma canını, yarını yok bugün aşka sarıl

Yengeç

Yengeçler aşklarını herkes gibi sözlerde aramaz. Onlar sevdiklerini kalplerinin en derinine buyur eder, ne yaşanırsa yaşansın kolay kolay sesini çıkarmaz. Bam teline basıldığında ise dayanamaz, sonrasında kim ne derse desin teselli bulmaz. Merhameti öyle büyüktür ki “Şansım yok aşktan yana, sevgiye rastlamadım” derken kalbinden uğurladıklarının bile mutsuz olmalarına dayanmaz.

Olsun mu olmasın, dert sana uğramasın
Gitsin ve gelmesin bir daha ayrılık hiç
Mevlam sakınsın seni her türlü gözden
Bit dersin bitmez ki, aşk laftan anlamaz ki

Aslan

Aşık olduğunda bir Aslanı, karanlık bir köşede sessizce beklerken göremezsiniz. Aslanlar kimselerin partnerine kendinden daha fazla ilgi göstermesine müsaade etmez, “Yanında her yerim evim, sanki kesik ayaklarım yerden” diyerek sevgisini ispat edene kadar aşkından vazgeçmez. İki gönül bir oldu mu, alır eline megafonu aşklarını “Dillere destan, dağlara ferman” eyler!

Dillere destan, dağlara ferman
Bir sihir aşkın, kapı duvar tanımayan
Dillere destan, dağlara ferman
Şarkıdır aşkın, ilahi aşk makamından

Başak

Başaklar, hâlâ mükemmel aşkın varlığına inanlardan. Bu yüzden de genelde onlar aşkta en çok yara alanlardan. Ne yapıp ne ettiyse düzelmiyorsa bir ilişki ne volümü yüksek kavgalar eder ne de uzun uzun dert dinler. “Şşşt! Kenara çekil, biter burada” der, kapıyı arkasından çarpar gider. Gönül rahatlığıyla suçun kendinde olmadığını bilir, yazıverir hasreti de tarihe.

Kime böyle dalıp gitmelerin
Son bakışıydım ya gözlerinin
Dağıttığın bu ev ve ben şahidim
Seni vuracak yeminlerin

Terazi

Teraziler, destansı aşkların korkusuz neferleri. Bir kere aşık olmayagörsünler öyle bağlanırlar ki sevdiklerine o olmadan hayatın bir anlamı kalmadığına bile kanaat getirebilirler. Abartıyoruz sanmayın, “Nereye istersen sür köle diye, sensiz ölürüm cennette” diyebilecek kadar ileri gidebilecek bir burç varsa onlar kesinlikle Teraziler!

Seni seven kalbim
Sana deli oluyor anlasana
Sana dayanamıyorum, inan ki
Sensiz mutlu olamıyorum

Akrep

Akrepler her duygu gibi aşkı da ayrılığı da en uçlarda yaşar. Çokları onları dışarıdan soğuk ve yıkılmaz kişiler olarak görse de onlar her duyguyu içinde yaşar, kimselere malzeme vermezler. Gerekirse çabuk geçmesi için yaralarını dağlar, hasretle sevişmeyi öğrenirken gözyaşlarını içine içine akıtırlar özgürce. Aşklarına öyle bağlıdırlar ki ayrılık sonrasında bile içlerindeki o güzel aşkı kirletmezler çekip gidenlerle.

Dayan yüreğim, dayan
Dayan, yarına inan
Gün gelir acılar ezberlenir
İyileşir zamanla yaran

Yay

Yaylar aşk kapısını çaldığında kabına sığmaz, yerinde durmaz. Dolu dizgin severken kimselerin lafına göre hareket etmez, özgürlüğünden de kolay kolay vazgeçmez. Tüm yaşananlar zamanla bir bir günaha dönüşse bile gerekirse bütün yasakları yasaklar, aşkından ödün vermez. Coşkuyla severken yarınları aklına bile getirmez. Sonu mutsuz bitse bile bugünleri kendine zehir etmez.

Zaten aşklar hep yalan dolan
Sonu hep sızı, hüsran
Geriye kalan ardından
Yalnızlık olsa da
Sana değer

Oğlak

Bir Oğlağı aşıkken görmedikten sonra onu tanıdım demeyin. Her adımını iki kere düşünerek atan ve ölçülü tavırlarıyla duygularını kolay kolay dışarı vurmayan Oğlaklar, söz konusu aşk olduğunda kimselere göstermediği samimi yönlerini teker teker ortaya koyar. Karşısındaki onu ne kadar zorlarsa zorlasın “Kendini bırak artık benim cennetime der” aşkı için tüm gücüyle mücadele eder.

Ayrı iklimsin ne çare
Ben sana vurgun biçare
Sarardım soldum hasretinle
Ayrı iklimsin apayrı
Sert soğuk mağrur sevdalı
Kavrulur yanarım ben niye

Kova

Karakterleri özgürlük olan Kovalar, en büyük aşklarında bile kimselere kul köle olmayı kendilerine yediremez. Sevmek için rasyonelliğini bir kenara bırakıp pembe gözlüklerini takmaz, sevilmek için başka rollere bürünmeyi seçmez. Açık yüreklilikle sınırları en başından çizer, “Yalnızlığın kadınıyım, alma beni el adamı” diyerek ne kendilerini ne de başkalarını mutsuz bir sahne içinde bırakmayı sindiremez.

Gönlüm isterse gelirim
Bitmeyen aşkla sevişirim
Seyret bak uçurum dağımdan
Dümdüzdür vadim
Ruhum isterse gezinirim
Dipsiz uçurumlarda
Aşk düzlükte yaşanıyor
Düzlük tek aşkta

Balık

Aşk geliyorum demeye başladığı an Balıkların her zerresini kaplamaya başlar tatlı bir telaş. Yolun sonunda kalplerinin çıra gibi yanacağını tahmin etseler de her şeyi göze alır, mutluluk için ödenmesi gereken bedel neyse aşklarıyla öderler. Varsın el alem aşk yok olmaktır desin, onlar için aşk olmadan yaşamak neye yarar zaten?

Her ayrıntım sayıklıyor
Sükûnetim deliliğimden
Aşk yok olmak diyor biri
Yar ben yokum yok zaten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.