Burcuna Göre Hangi Yarışma Programı Sana Göre?

Türk televizyon izleyicisinin akşam yemeğinden sonra televizyon karşısına kurulup seyretmekten büyük keyif aldığı programlardan biridir yarışmalar… Yerli dizilerden sonra en çok seyredilen yapımlardan olan yarışma programları, farklı formatlarıyla hemen hemen her yaşta izleyiciyi kendine çeker. Genel kültürünü arttırmak isteyeni de stresli geçen bir günün ardından eğlenmek isteyeni de kulağının pasını silecek müzikleri dinlemek isteyeni de kendini televizyonun başında bulur ve başlar kendisi için en uygun yarışmayı seyretmeye… Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan yarışma programlarından bahsetmişken; birbirinden renkli yarışmacıları anmadan geçmek olmaz. Büyük ödülü kazanmak için kendilerini yerden yere atanları mı istersiniz, bir adada günlerce aç kalanları mı? Hatta bir kase acı biberi gözyaşları içerisinde yiyenleri veya gözleri bağlı bir yılana dokunmak zorunda kalanları bile bulunur söz konusu yarışmayı kazanmak olduğunda. Kimi zaman maksadın sadece yarışmak olduğu kimi zamanda milyonlarca liranın iştahları kabarttığı bu programların hangisinin size en uygun olduğunu düşündünüz mü hiç peki? Gelin burcunuza göre hangi yarışmadan alnınızın akıyla çıkacağınıza bir bakalım.

Survivor Tam Koç Burcunun Kalemi

Hayatta kalmak için mücadele etmek, atlamak, zıplamak, koşmak söz konusu olduğunda akla gelen ilk yarışma Survivor, akla gelen ilk burç ise şüphesiz Koçtur. Ülkemizde 2005 yılında yayınlanmaya başlayan ve bu sene 12’inci sezonuyla ekrana gelen Survivor, birbirinden zorlu yarışma etaplarıyla en atletik yarışmacıları dahi zorluyor. Bunun yanında aç kalmak ve belirli bir süre medeniyetten soyutlanarak yaşamak zorunda kalmak da yarışmanın diğer zorlukları. Tabii saydığımız tüm bu zorluklar mücadeleci Koçlar için “çocuk oyuncağı.”

Boğa Burcu Ütopya’da Kendini Bulur

Çekimleri ıssız bir arazide yapılan ve 10 ay boyunca devam eden Ütopya’yı hatırlıyor musunuz? Dış dünya ile herhangi bir bağlantının olmadığı bu yarışmada yarışmacılar doğal hayatın içinde yaşayarak kendi medeniyetlerini kurmaya çalışmışlardı 2 inek ve 25 tavuk ile… Kişisel araç gereçleriyle tarım yapabilen yarışmacılar, bu şekilde kazanç da elde edebiliyorlardı. Isınma ihtiyaçlarını da kendi imkânlarıyla karşılayan yarışmacılar doğal hayatın hakkını vererek özel tuvalet ve banyodan da feragat etmek zorunda kalmışlardı bu süre zarfında. Peki, söz konusu bu denli doğal bir yaşam aynı zamanda zorlu bir yarışma söz konusu olduğunda hangi burçlar başarılı olabilir? Tabii ki doğayı seven, pratik kararlar verebilen ve sabırlı Boğalar.

Kelime Oyunu Tam İkizler Burcuna Göre

Sunuculuğunu Ali İhsan Varol’un yaptığı ve ilk kez 2009’da yılında yayınlanmaya başlayan Kelime Oyunu, o günden bugüne ekranlarda… Programda yarışmacılar sorulan sorular karşılığında belirli sayıda harflere sahip kelimeleri bulmaya çalışıyor. Günün birincileri haftanın birincisi olmaya çalışıp, ay sonu finalinde ise büyük ödüle ulaşmak için yarışıyor. Daha ilk sezonunda Türk Dil Kurumu tarafından “Türkçe’nin doğru kullanımı ve Türkçe’ye yaptığı katkılar” nedeniyle ödüllendirilen yarışma, bugün niş bir kitleye hitap ediyor. Sık sık zekâ dolu sorularıyla ve başarılı yarışmacılarıyla sosyal medyaya konu olan bu yarışmadan alnının akıyla çıkabilecek burcun ise dil konusunda yetenekli ve zeki İkizler olacağı muhakkak.

Yengeç Burcu Ailesiyle Aileler Yarışıyor’da

Televizyona çıkmak başlı başına bir heyecan… Bunun üzerine bir de yarışmalarda zor soruları cevaplamaya veya aşılması güç engelleri aşmaya çalışmak eklenince ilk kez kamera karşısına geçmiş kişilerin ecel terleri dökmesi imkân dahilinde… Bu nedenlerle çekingen ve içe dönük Yengeçlerin başarılı olabileceği yarışma bireyselden ziyade takım oyunundan oluşan bir formatta olmalı… Bu minvalde akla gelen ilk yarışma “Aileler Yarışıyor”un sunucu koltuğuna Erol Evgin, Beyazıt Öztürk, Ufuk Özkan, Burcu Esmersoy gibi ünlü isimler oturmuştu. Büyük finalde kazandıkları puanlarla sahip olacakları ödülün miktarı büyütmeye çalışan ailelerin yarışmasına sahne olan programın diğer yarışmalardan farkı stüdyoda tek başınıza değil ailenizle bir grup halinde yarışabiliyor olmanızdı.

Aslan Burcu Biri Bizi Gözetliyor’un Göz Bebeği Olur

Türkiye’de hatta dünyada fenomen olan “Biri Bizi Gözetliyor”da farklı özellikteki yarışmacılar 100 gün boyunca bir eve toplanarak onları seyreden seyircilerin ilgisini çekmeye ve ortaya koyulan ödülü elde etmeye çalıştı. Ülkemizde altı sezon yayınlanan ve reyting rekorları kıran bu yarışma kendi ünlülerini yarattığı gibi, dilimize yeni tabirler de kazandırdı: “02 Melih görüşme odasına” gibi… Göz önünde olmayı sevenlerin ve liderliği eline alabilen kişilerin başarılı olduğu yarışmanın galibi bizce Aslan burçları olacaktır.

Başak Burcu Kim Milyoner Olmak İster’den İyi Bir Ödülle Ayrılır

Kenan Işık’la özdeşleşen efsane bilgi yarışmasının sunucu koltuğunda uzunca bir süre Selçuk Yöntem otururken, şimdilerde ise bu isim Murat Yıldırım. Yarışmada, yarışmacılar kendilerine sorulan sorulara doğru cevaplar vererek bir milyon liraya sahip olmaya çalışıyor ve kimi zaman telefonla tanıdıklarından, kimi zaman stüdyodaki izleyicilerden joker haklarıyla yardım alabiliyor. Pek çok kez yarışmacıların verdikleri bazen veremedikleri cevaplarla gündem olan yarışma, televizyonların uzun soluklu yapımlarından. Dikkatli, rasyonel ve temkinli Başakların bu yarışmadan hatırı sayılır bir para ödülüyle ayrılmaları mümkün olabilir.

Terazi Klasını Bana Her Şey Yakışır’da Gösterir

Dış görünüşüne önem veren ve şıklık söz konusu olduğunda asla taviz vermeyen Teraziler hangi yarışmada birinciliği göğüsler? Tabii ki moda temalı bir yarışma olan “Bana Her Şey Yakışır”da… Her hafta farklı bir konseptin konu edildiği yarışmada yarışmacılar elbiseden, ayakkabıya, takıdan, çantaya, makyajdan saç tasarımına kadar kendilerince en güzel kombinelerini oluşturarak en şık kadın olabilmek için yarışıyor. Bir taraftan ünlü modacıların beğenilerini toplayan yarışmacılar diğer taraftan da para ödülü kazanıyor.

Akrep Burçları Yaşım Kaç’ta Sezgilerini Konuşturur

“Ben insan sarrafıyım, karşımdakinin yaşını benden daha iyi hiç kimse tahmin edemez diyorsanız para kazanmaya hazır olun” cümleleriyle seyirciyle buluşan “Yaşım Kaç” adlı yarışma programı Behzat Uygur’un sunuculuğunda ekranlara geliyor. Büyük ödülün 500 bin lira olduğu yarışmada, yarışmacılar karşılarına çıkan kişilerin yaşlarını tahmin etmeye çalışıyor. Tabii bu arada biraz yardım da alıyor. Sezgileri yüksek Akreplere göre bu yarışma çantada keklik…

Yay Burcunun Şansı Var mısın Yok musun’da Ortaya Çıkar

En şanslı burç hangisidir desek alacağımız cevap çok nettir: Yaylar… Bu nedenledir ki şans oyunlarının değişmez oyuncusu olan Yaylar için bir dönem ekranlarda fırtına gibi esen “Var mısın Yok Musun” adlı yarışmadan daha uygunu yoktur. Acun Ilıcalı, Halit Ergenç, Asuman Krause ve İlker Ayrık gibi isimlerin sunucu koltuğuna oturduğu yarışmada kazanabilmek için hiçbir soruya doğru yanıt vermeniz veya hendekten deve atlatmanız gerekmiyordu. İhtiyacınız olan tek şey şanstı ve bu da Yaylarda fazlasıyla mevcut.

En Zayıf Halka Kesinlikle Oğlak Değil

Her bölümünde dokuz yarışmacı, sunucunun sorduğu soruları bilerek bankada para toplamaya çalışır. Sekiz etaptan oluşan yarışmada her turda yarışmacılar kâğıtlarına elenmesini istediği kişiyi yazar ve en çok yazılan kişi elenir. Rakibin rakibi elediği “En Zayıf Halka” adlı bu yarışma, hırslı Oğlakların tam dişine göre. Önceleri Akademisyen Hülya Tufan’ın sunduğu arkasından Baybars Altuntaş’ın bayrağı devraldığı yarışma bir dönem yarışmacılardan çok sunucularının tavırlarıyla çok konuşulmuştu.

Kova Burcuna Epeyce Uygun: Büyük Risk

“Büyük Risk” adlı yarışmada yarışmacıların bildiği sorulardan kazanacağı puanları, yanlış cevap verme ihtimallerini düşünerek belirli meblağlarda riske atarak yarışma sonunda olabildiğince fazla miktarda para ödülüne sahip olmaya çalışıyordu. Bir dönem ekranlarda boy gösteren yarışmanın formatı alternatif yolları görme konusunda usta olan Kovaların mizacına epeyce uygun.

Milyonluk Resim Balık Burcunun Zihnine En Uygun Yarışma

Selçuk Yöntem’in sunucu koltuğuna oturduğu yarışma şu aralar ekranların en popüler programlarından. Toplam 12 soru karşılığında 1 milyon ödül veren programa televizyon başındaki izleyenler de katkıda bulunabiliyor. Yarışmacıların fotoğraf ve resimlere bakarak soruları cevaplamaya çalıştığı programda sezgileri ve görsel hafızası güçlü Balıklar evlerine yüksek bir ödülle dönebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.