Burcuna Göre Hangi Yabancı Dili Öğrenmelisin?

Kendine yeni bir hobi arayanlar ya da her daim sıkıldım diye dolanıp yeni bir şeyler arayanlar… Bugünkü konumuz hepinizi oldukça fazla ilgilendiriyor olacak çünkü içinde bulunduğunuz bunalımlara mükemmel bir öneri ile geldik: yeni bir dil öğrenmek! Fakat kimse kendisi için uygun olmayan bir dili öğrenmek için onca zaman harcamayı istemez… Bu yüzden enerjinizi bu yazıya saklayıp sizin için uygun olan yabancı dili öğrenmek için aşağıya doğru kaydırmaya devam edin. Tabii bir de bir dil bir insansa birkaç tanesi ile ne kadar mükemmel olacağınızın hayalini kurmaya başlamadan önce hatırlatmamızda fayda var. Yeni bir dil öğrenme fikri kulağa her ne kadar müthiş gelse de oldukça disiplin ve özveri isteyen bir iş olduğunu asla unutmayın. Hazırsanız başlıyoruz!

Koç – Japonca

Hareketli ve hevesli olan Koçlar, kendilerini mücadele etmeye sevk edecek bir dil öğrenmek isterler. Sen de tek başına kültürüne dair en ufak bir fikrinin olmadığı, hiçbir şey bilmediğin bir ülkeye gidip oraya kolay bir şekilde uyum sağlayabilir, dahası uyum sağlamak için mücadele edebilirsin. Bu yüzden senin öğrenmen gereken yabancı dil kesinlikle Japonca olmalı! İster tarihi yapı ister popüler kültür, istersen de yöresel yemekler… Herhangi biri ya da hepsi için günün birinde Japonya’ya gidersen, Japoncanın sana sunacağı çok fazla güzellik olacak. Hadi yine iyisin…

Boğa – İtalyanca

Bir Boğa olarak sanata ve estetiğe olan bakış açın pek çok insanla karşılaştırıldığında çok daha spesifik ve derin, kabul edelim… Bu yüzden İtalya kültürü ve İtalyanca tam senin kalemin, bizden söylemesi. Eğer pek çok dönemin oldukça önemli sanat hareketlerine ev sahipliği yapan İtalya hayalindeki mükemmel tatil yeri, ya da yaşamını sürdürmek istediğin yerse bir an önce İtalyanca pratiklerine başlasan iyi edersin!

İkizler – Çince

Sosyal kelebekliği ve cana yakınlığıyla tanıdıkları tarafından bonus puanları bir bir toplayan İkizler… Evet evet senden bahsediyoruz. Dil konusunda yetenekli olduğun böylesine aşikarken ve insanlarla olan iletişimin de oldukça gelişmişken, sence de dünyada en çok konuşulan dillerden biri olan Çinceyi öğrenmenin vakti gelmedi mi? Evet, Çince zor oluşuyla nam salmış olabilir, ama senin elinden de her iş geldiğini unutmayalım. Yeterince pratik yaparsan şirinleri bile görebilirsin!

Yengeç – İspanyolca

Kelimenin tam anlamıyla minnoş, duyarlı ve duygusal bir Yengeç olarak kendini istediğin gibi, derinlemesine ve tutkuyla ifade edebileceğin bir dil öğrenmelisin ve bu İspanyolcadan başkası olamaz. Dünyada en çok konuşulan ikinci dil olmasının yanı sıra oldukça da eğlenceli bir dil olan İspanyolca, çok zor olmayan gramer yapısıyla seni kendine hayran bırakacak. Kendine şimdiden güzel bir İspanyolca şarkı listesi yapsan iyi edersin!

Aslan – Latince

Kendini göstermeyi ve dikkat çekmeyi seven bir Aslan için Latinceden daha doğru bir seçim olamaz. Artık kullanılmadığı için ölü bir dil olsa da bu senin için olumsuz bir durum yaratmamalı çünkü Latince öğrenirken kelimelerin kökenine indikçe diğer diller daha mantıklı gelmeye başlayacak ve pek çok şey arasında mantıklı ve doğru bağlantılar kurabileceksin. Eski metinleri okuyup anlayabileceğini de unutmamak lazım. Arkadaş ortamında yaratacağın etkiyi bir düşün ve hemen kağıdı kalemi kap!

Başak – İzlandaca

Öğrenilebilecek en zor diller arasında yer alan ve dünyada sadece tek bir yerde konuşulan bir dil olan İzlandaca öyle herkesin dikkatini çeken ve öğrenmek için can attığı bir dil değil, kabul. Ama bir Başak olarak sen de herkes değilsin, doğruya doğru… Detaycı ve çalışkan kişiliğinle en zor dillerin bile üstesinden gelebilecek bir kapasiteye sahipsin. Bu zorlu dili öğrenirken zorlansan da bundan keyif alacağından hiç şüphemiz yok.

Terazi – Arapça

Denge ve ahengin gücüne inanan bir Terazi için farklı perspektifleri görmek, olaylara çeşit çeşit pencereden bakabilmek oldukça önemli ve değerlidir. Bu yüzden Arapça öğrenmek senin için önem arz eden bu değerleri fazlasıyla karşılayacak ve daha önce hiç düşünmediğin bir şekilde düşünmeni sağlayacak. Tek yapman gereken tembelliği bir kenara bırakıp bol bol pratik yapmak olacak…

Akrep – Portekizce

Gizemli olup kendini belli etmemek ve açık vermemek için elinden geleni yapıyorsun. Bu yüzden kolay yoldan İspanyolca öğrenmek yerine kendini zorlayıp Portekizce öğrenmek tam da senin yapacağın bir iş. Dünyada en çok konuşulan ilk beş dilden biri olmasına rağmen, İngilizce bilen pek çok kişi Portekizce konuşmayı bilmiyor, bu da seni bu dili öğrenmek için daha da heveslendiriyor, itiraf et…

Yay – Fransızca

Duygularını coşkulu yaşayan ve gezmeyi seven bir Yay için Fransa’dan daha güzel bir destinasyon olamaz. Farklı kültürlere olan merakın sayesinde Fransızcayı sular seller gibi öğrenebilir ve Fransa’ya gittiğinde oranın yerlisi bile sanılabilirsin! Aynı zamanda dünyada konuşulan popüler yabancı dillerden biri olduğunu da unutmamalısın, hadi yine iyisin…

Oğlak – Almanca

Çalışkan ve gerçekçi kişiliğinle hayatına bir fayda sağlayacak olan dili öğrenmek senin için oldukça önemli, ama aynı zamanda bu durumun seni asıl hedeflerinden alıkoymamasını tercih ediyorsun. Bu yüzden Almanca senin için biçilmiş kaftan. İngilizce ile olan benzerliği ve kendine özgü uzun kelimeleriyle Almanca senin için harika bir seçim olacak. Dankeler bizden…

Kova – Korece

Açık fikirli ve bağımsız biri olarak Korece ile şahsına münhasırlık seviyende level atlamaya hazır mısın? Cevabın evet ise sıra dışı bir dil deneyimi yaşamaya hazırlıklı ol çünkü Korece yenilikçi ve entelektüel kişiliğinle oldukça örtüşecek.

Balık – Hintçe

Artistik ve naif bünyeli Balık için Hintçe oldukça yerinde bir seçenek olacak çünkü bu dil sanat ve yaratıcılıkla iç içe. Aynı zamanda dünyada en çok konuşulan dördüncü dil. Yani kısacası Hintçe senin için içindeki sevgi ve şefkati dünyadaki pek çok insanla paylaşabileceğin bir köprü olacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir