Burcuna Göre Hangi Ünlünün Saç Modelini Taklit Etmelisin?

Özel günlerde her zaman ünlülerin saç modellerini kuaföre götürüp bu modelde yapar mısın diye rica ederiz. Bu bazen sade bir model bazen de abartılı bir topuz modeli olur. Bizim yüz tipimize uyup uymayacağını ya da yakışıp yakışmayacağını ise saç modeli bitene kadar öngöremeyiz. İşte o noktada bazı zamanlarda oldukça moralsiz kuaför çıkışlarına sebep oluyor bu seçimler. Halbuki her zaman saç modeli sana yakışan bir yıldızın kırmızı halı seçimlerinden birini seçip kuaförüne yaptırmaya götürsen asla böyle bir moral bozukluğu yaşamazsın. Bunun için ise uzun bir çalışma yapmanı öneriyoruz. Hata yapmamak için önce yüz şeklini belirlemelisin. Yüz şeklini belirledikten sonra ise saç boyunu dikkate almanı öneriyoruz. Biz ise tüm bunların dışında saçlarını, burcunun özelliklerinden yararlanarak modern mi, kısa mı, uzun mu, dalgalı mı, kadınsı mı, sade mi olacağının belirleyebileceğini düşünüyoruz. Şekli belirledikten sonra sıra taklit etmen gereken ünlüye geliyor. Saç rengine takılmadan önerilerimiz dikkate almanı öneriyoruz. Hatta kısacık da olsa önerdiğimiz saçları bir kere denemeni tavsiye ediyoruz. Ne de olsa kökü sende. Şimdi hazırsan burcuna göre hangi ünlünün saç modelini taklit etmen gerektiğini anlatmaya başlıyoruz.

Koç Burcu Kadını Lucy Boynton

Enerjik Koç burcunu kadını saçlarının onu yavaşlatmasını istemez. Bir kere sen sürekli hareketlisin ve bu harekete saçlarının da uyum sağlaması gerekiyor. Her ne kadar kendi kendini motive edebilen bir özelliğe sahip olsan da sürekli hacim gerektiren ve bozulan uzun saçlarla uğraşmak seni boğar. O yüzden sen güzeller güzeli Lucy Boynton’ın modern saç modelini denemelisin. Genellikle kulak altında tuttuğu saçlarını bazen sadece yıkayıp yarım toplayarak çıkıyor bazense dümdüz sakin bir görünümde kullanıyor. Çok şık gecelerde ise küçük volümler yaptırıyor. Denemeye değer değil mi?

Boğa Burcu Kadını İçin Gigi Hadid 

Boğa burcu kadını olarak sana doğal görünümlü dalgaları ya da arada dümdüz kullanacağın uzun saçları öneriyoruz. Çünkü sen değişime pek de açık değilsin kabul et. Dayanıklı, zamansız ve sakin bir görünüm senin için ideal. Böyle bir saçın en güzel temsilcisi de Gigi Hadid. Çoğu zaman sanki hiçbir müdahale yaptırmamış gibi omuzlarına sarkıttığı saçlarıyla, özenle düzleştirdiği ya da büyük dalgalar halinde doğal görünümlü saçları ile zevkli Boğa burcu kadını için mükemmel bir seçim.

İkizler Burcu Kadını İçin Cara Delevingne

Yerinde duramayan İkizler burcu kadını için monotonluktan uzak, kolayca şekil alan saçlarını bir modelin saçlarını önereceğiz. Cara Delevingne sürekli değiştirdiği saçlarıyla meşhur. Değişimi çok sevdiği için her kırmızı halı da onu başka renk ve modelle görmek mümkün. Üstelik ona henüz yakışmayan bir saç stili ile de görmedik. Tam İkizler burcu kadınına layık yani. Sen de Cara’yı takip et ve mükemmel saçlara kavuş.

Yengeç Burcu Kadını İçin Blake Lively

Yengeç burcu kadını için modern saçlar ile romantik örgüler arsında mükemmel bir çizgi var. Ruhunu geçmişe bıraktığında Hollywood dalgası, modern hissettiği günlerde ise romantik örgülü ya da at kuyruklu modellerini denemek tam da duygularına göre yaşayan Yengeç burcu kadınına göre. O nedenle senin taklit etmen gereken yıldız, saçları her kırmızı halıda farklı parlayan Blake Lively.

Aslan Burcu Kadını İçin Jennifer Lopez

Jennifer Lopez tartışmasız saç ve makyaj konusunda neredeyse hata yapmayan en ünlü yıldızlardan. Hatta onu henüz kötü bir saç ve makyajla göremediğimizi de iddia ediyoruz. Her zaman gösterişli, ihtişamlı, çekici bir model yaptırmasını başarıyor. Bunun için de uzun saçlarının boyunu pek kısaltmıyor. Özel gecelerde havalı topuzlar, gündüz doğal görünümlü dalgalar, öğlen toplantılarında salaş topuz tam sana göre Aslan burcu kadını. Haydi, daha fazla vakit kaybetmeden indir hemen tüm Jennifer Lopez saç modellerini…

Başak Burcu Kadını İçin Hailey Baldwin

Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz, ilk olarak Hailey Baldwin olarak tanıdığımız, bugünlerde ise Bieber soyadını alan ünlü model genellikle sade saç stillerini tercih ediyor ama her zaman bakımlı olmayı da ihmal etmiyor. Onun saçlarında aslında oldukça detay var. Her zaman kusursuzluğu yakalamayı biliyor. Üstelik bunun için de gösterişli saçlara ihtiyacı yok. Tüm bu saydığımız özellikler Başak kadınında da olduğu için Hailey sımsıkı topladığı saçlarıyla, tepeden ya da zarif ense topuzuyla veya dümdüz ama kusursuz biçimde ortadan ayırarak omuzlarına bıraktığı saç modeliyle tam sana göre.

Terazi Burcu Kadını İçin Jennifer Aniston

Jennifer Aniston “Friends” dizisinde oynadığı zamanlardan beri saçları ile meşhur. Henüz onun saçlarını bir kere bile taklit etmemiş bir insan dünyaya gelmedi. “Rachel” karakterinin saçlarını tüm dünya takip etti. Hatta Jennifer’ın kendisi bile. Onun saçları her daim bakımlı, modern ve havalı oldu. Tabii çoğunlukla da uzundu. Kısa olduğu zamanlar da oldu fakat bu uzun sürmedi. Çekiciliğin sırrının bakımlı saçlardan geçtiğini düşünen Terazi kadınları için Jennifer Aniston’ın saçları biçilmiş kaftan.

Akrep Burcu Kadını İçin Rosie Huntington-Whiteley

Kadınsı, yumuşak ve mükemmel şekilli saçları ile Rosie her zaman seksi ve gizemli bir duruş sergiliyor kırmız halıda. Günlük hayatında da tutkulu ve bakımlı saç modellerinden vazgeçmiyor. Bazen sımsıkı seksi topuzlar, bazen de dümdüz ıslak saçlar ile görülüyor. Saçının kusursuzluğu konusunda fazlasıyla takıntılı olan ünlü yıldızın saç modeli Akrep kadını için çok doğru bir seçim.

Yay Burcu Kadını İçin Jennifer Lawrence  

Uzun saçlarını da beğenirdik ama bob modelinde kestirdiğinden beri ona başka model yakıştıramaz olduk. Jennifer Lawrence düz, dalgalı ya da bazen kıvırcık yaptırdığı saçlarıyla eskisine göre daha modern ve enerjik bir görünüm sergiliyor. Enerjik ve hareketli yaşamında uzun saçlarla zaman kaybetmek istemeyen, jöle ve sprey kullanmayı sevemeyen Yay burcu için daha uygun bir ünlü düşünemiyoruz.

Oğlak Burcu Kadını İçin Kate Middleton

Oğlak burcu kadınının vazgeçilmez ölçülü duruşu saçlarına bile yansıyor. O her daim bakımlı ve yapılı saçlarla gezinmeyi seviyor. Hafta sonu stilinde bile asla dağınık bir topuzla ya da yıka çık şeklinde görmediğimiz için aslında koca bir alkışı da hak ediyor. Kraliyet ailesi mensupları için her daim bakımlı saçlara sahip olmak bir gereklilik. İşte bu nedenle senin saç stilinin peşinden gitmen gereken ünlü Kate Middleton…

Kova Burcu Kadını İçin Emma Stone    

Kova burcu kadınının soğuk ve mesafeli tutumunu saçları ile de yansıtması için yandan ayrılmış modern ışıltılı saçları öneriyoruz. Tabii bu soğukluk bir kere gülene kadar sabit kalacak. Çünkü Kova burcu kadını gülümsediğinde içindeki tüm arkadaş canlılığını yüzüne yansıtmayı başarıyor. Her ne kadar yandan ayırma modası geçmiş olsa da inatçı özelliği ile Kova kadını bu şekle devam edebilir. Eğer sen de böyle düşünüyorsan Emma Stone’un modern boylardaki saç stilini taklit edebilirsin.

Balık Burcu Kadını İçin Taylor Swift

Taylor Swift’in yüzündeki hüzün ve romantik bakışlarının sadece güzel mavi gözlerinden gelmediğini düşünüyoruz. Hatta naif duruşunun arkasında eşsiz kâkülleri olduğunu da biliyoruz. Romantik dalgalar verilmiş topuzları ya da sade fönlenmiş saçları ile hoşgörülü bir duruşu var ünlü yıldızın. Tıpkı Balık burcu kadınının sahip olmak istediği gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir