Burcuna Göre Hangi Tür Sitelere Sık Giriyorsun?

Astroloji aleminde herkes gününün büyük bir kısmını internette geçiriyor. Burçlar, zevkleri ve yaşam tarzları doğrultusunda belli siteleri daha fazla tıklıyor. Bu kanalların bir kısmı ihtiyaçlar, bir kısmı da hobiler için tercih ediliyor. İşte burcuna göre sık sık tıkladığın site türleri:

Koç (Oyun)

Yıllar geçse de içinde bir çocuk yatıyor. Hayat dolu ve dilediği gibi hareket eden birisin. Seni eğlendiren mecralarda zaman harcamayı seviyorsun. İnternete girdiğinde en fazla tercih ettiğin platform oyun siteleri. Yaşamdaki rekabetçi tavrını sanal alemde de sürdürüyorsun. Hırsla oynadığın bu oyunları kazandığında büyük bir tatmin hissi yaşıyorsun. Başarısız olduğunda yenilmeye doymayan pehlivan gibi güreşe devam ediyorsun. Ayrıca içindeki enerji ve aksiyon tutkunu bu sitelere kanalize ederek deşarj oluyorsun.

Boğa (Dekorasyon)

Dışarı pek çıkmayan biri olarak evle ilgili uğraşlarla ilgileniyorsun. İnternette lüks tüketim ürünlerine ilişkin siteler ilgini çekiyor. En sık dekorasyon konulu web siteleri ziyaret ediyorsun. İhtişamlı koltuk takımları, biblolar, kaliteli perdeler, gösterişli evleri incelemeye bayılıyorsun. Bazen hobi için bazen alışverişine ilham vermesi için bu ürünlerdeki eşyaları inceliyorsun. Sanatsal zevklerin geliştiği için evini nelerin şık ve göstereceğini kestirebiliyorsun. İç mimar inceliğinde ürünleri seçip kombine edebiliyorsun.

İkizler (Haber)

Her gün yeni bilgiler edinmeyi, merakını gidermeyi, gündemi takip etmeyi alışkanlık edindin. İnternete girdiğinde ilk yaptığın şey haber sitelerini tıklamak oluyor. Bazen kendini gündeme o kadar kaptırıyorsun ki saatlerini aynı sitede geçirebiliyorsun. Sosyal medyada gördüğün haber linklerini ilk tıklayanlar arasındasın. Magazin sayfalarından siyasete, ilginç bilgilerden üçüncü sayfa haberlerini birçok sayfada geziniyorsun. Bunları okuduktan sonra etrafındakilere de whatsapp’tan iletmeyi seviyorsun.

Yengeç (Yemek)

Burçlar dünyasının annesi olarak nitelendiriliyorsun. Çocuklarına ve evine kendini adamış ebeveyn gibi hobiler ediniyorsun. Mutfakla arası iyi olan burçlar arasındasın. Haliyle yemek tariflerinin olduğu bloglar ve siteler, bilgisayarının sık kullanılanları arasında bulunuyor. Sitede gördüğün tarifleri ustalıkla uyguluyorsun. Enfes yemeklerini pişirirken aldığın keyfi tatmayan bilemez. Sadece bilindik yemekler için değil, sıra dışı tarifleri öğrenmek için de sitede geziniyorsun. Yazıları okumaktan ziyade videoları izlemeyi verimli buluyorsun.

Aslan (Alışveriş)

Zodyak’ın en çok para harcayan burçları arasında hatırı sayılır bir yerin var. Akla gelecek her konuda alışveriş yapmayı seviyorsun. Gönlü zengin bir burç olarak sadece kendin için değil, sevdiklerin için de kesenin ağzını açıyorsun. Biraz tembel bir yapın olduğu için dışarıda vitrinleri gezip yorulmak yerine sanal alışverişi tercih ediyorsun. Makyaj, giysi, tüketim eşyası, tekstil ürünü, ayakkabı gibi akla gelecek her konuda e-ticaret sitelerini tıklıyorsun.

Başak (Sağlık)

Hastalıklar konusunda pimpiriklisin. Ufacık bir yarada panikliyor doktor öncesi sanal alemi kurcalayıp bilgi almaya çalışıyorsun. Hatta bunu alışkanlık haline getirdin. Dolayısıyla en fazla sağlık ve sağlıklı yaşam sitelerini tıklıyorsun. Bilgisine güvendiğin web sitelere girip belli konularda araştırma yapıyorsun. Şüphelendiğin hastalıkların belirtilerini okuyunca gereksiz yere evhamlanıyorsun. Ayrıca hangi gıdalar organiktir, zararlı ürünler hangileri, nasıl bir beslenme programı uygulamalıyız gibi konular da ilgi alanına giriyor.

Terazi (Moda)

Astroloji dünyasının en bakımlı burçları arasındasın. Giyim kuşama, güzelliğe verdiğin önemi başka konulara vermiyorsun. Modayı takip etmeyi çok seviyorsun. Bu alanda birçok site ilgini çekiyor. Favori moda bloggerlarını düzenli olarak okuyorsun. Makyaj ağırlıklı siteleri de takip ediyor, vloggerların videolarını izleyerek uygulamaya çalışıyorsun. Estetik konusundaki yeteneğini bu sitelerin önerileriyle pekiştiriyorsun. Nerede nasıl giyilir, son trend kıyafetler, tasarım takılar, yeni kozmetikler, yeni sezon ürünler hakkında bilgi alıyorsun.

Akrep (Gizemli)

Karanlık sularda gezmek sana heyecan veriyor. Kapalı kapılar ardındaki esrarlı olayları öğrenmeyi seviyorsun. Başka insanları ürküten, korkutan hikayeler seni eğlendiriyor. Gizemli olayların anlatıldığı içerik sitelerine sık sık giriyorsun. Metafizikle ilgili, esrarlı, sürükleyici konulara ilgi duyuyorsun. Dünyanın farklı noktalarındaki,  tarihin tozlu sayfalarındaki enteresan hikayeleri okurken mistizm deryasında açıldıkça açılıyorsun. Bunları sosyal medya hesaplarında da zaman zaman paylaşıyorsun.

Yay (Gezi)

Kaşif ruhunu kültürel ve felsefi bilgilerle beslemeyi seviyorsun. Hayatın yaşamaya değecek kadar güzel olduğunun farkındasın. Seyahat etmeye, keşfetmeye çok düşkünsün. Hobilerinle alakalı internet sitelerine sık giriyorsun. Bunların başında da gezi blogları geliyor. Gezilecek yerleri, tarihi mekanları, önemli yapıtların hikayesini, turizm bölgelerini buralardan öğreniyorsun. Hem okuma, hem de seyahat amaçlı gezi sitelerini tıklıyorsun. Öğrendiklerin seni mutlu ediyor.

Oğlak (Kariyer)

Birçok kişinin aksine çalışmayı sosyal yaşamdan daha çok seviyorsun. Üretmek, projeler geliştirmek, kazanmak sana haz veriyor. Özel yaşamında bile aklın işlerinde kalıyor. En sık gezindiğin platform ise kariyer siteleri. Mesleğinde kendini geliştirmek adına düzenli olarak bu sitelere giriyor, makaleleri okuyor, work shopları takip ediyorsun. Ayrıca yeni iş fırsatlarını değerlendirmek için zaman zaman ilanlara başvuruyorsun. Sektörünle ilgili gündemi de öğrenip değerlendiriyorsun.

Kova (Teknoloji)

Toplum içerisindeki en akıllı kişiler genelde bu burçtan çıkar. Öngörülü düşünüp insanların önünü açacak alanlarda işler yapacak potansiyeldesin. Teknoloji de bunlardan biridir. İlgili ve yetenekli olduğun bu sektörü takip etmekten keyif alıyorsun. Yaşamın daha çok sanal ortamda akmasıyla birlikte teknoloji haber ve içerik siteleri artış gösterdi. Bu platformların sadık bir ziyaretçisisin. Teknoloji odaklı bir iş yapıyorsan sektördeki gelişmeleri de takip etmek adına bu siteleri tıklıyorsun.

Balık (Film)

Zodyak’ta en sanatçı ruhlu burç olarak gösteriliyorsun. Gelişmiş hayal gücünle yaratıcı konularda çok başarılısın. Sanat kişiliğinin bir parçası olduğu kadar hobilerin arasında da yer alıyor. İnternete girdiğinde film sitelerini sık sık ziyaret ediyorsun. Sinemanın büyülü dünyası tüm sıkıntılarından uzaklaştırıyor. Çok başarılı projelerin üretildiği yabancı diziler de ilgini çekiyor. Abonesi olduğun kurumsal film siteleri sayesinde, abur cubur eşliğinde doya doya sinema keyfi yapıyorsun.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.