Burcuna Göre Hangi Süper Kahramansın?

Güçlerini mitolojik tanrılardan alan astrolojik kahramanlarda sıra! Hazırsanız taytlarıyla müsemma, kaslı vücutlarıyla akıllara rüya, doğa üstü yetenekleri ya da süper güçleriyle bir harika olan süper kahramanların burçlarını ya da burcuna göre senin hangi süper kahraman olduğunu açıklıyoruz.

Koç       

Ellerinin üzerinde öfkesiyle eş zamanlı beliren, aslında kemikten oluşan ancak üzeri adamantiyumla kaplı olduğu için metal görünümünde olan keskin pençeleriyle tanınır, saç sakal kesimiyle ortamların serserisi olarak anılır! Öfkelendiğinde önünde dağlar durmayan Wolverine aslında bir mutanttır. Normalde de pek sakin olduğunu söyleyemeyeceğimiz Wolverine gücünü tümüyle öfkelendiğinde gösterir! Tıpkı sinirden pancar gibi kızaran, öfkesi gözlerini mühürleyip kontrolünü kaybettiren Koç gibi!

Boğa    

Boğa’nın sabrını yedi düvel bilir ancak sabrının sonunda muradına eremez, şansını zorlayanlara daha fazla dirayet gösteremezse, fışkıran öfkesinin alevi de dünyanın bir ucundan izlenir! Tıpkı öfkelendiğinde yeşil dev bir canavara dönüşen Hulk gibi Boğa da tersini gösterir! “Yavaş atın çiftesi pek olur” misali, Boğa’nın durup durup taşan siniri de azgın olur! Sabrının sonunda taş üstünde taş bırakmayan Boğa, Hulk’ı aratmaz!

İkizler  

Hızlı düşünür, seri hareket eder, derhal öğrenir; tıpkı İkizler gibi zamanı lehine çevirir, zaman Flash’ı değil Flash zamanı yönetir. Zodyak’ın en süratlisi İkizler ile kahramanlar diyarının zamanda yolculuğa kalkışan, boyut değiştirmeyi çocuk oyuncağına çeviren genç yeteneği Flash bir arada, kim durabilir karşılarında. İkizler hem düşüncesinin hem de hareketinin tek rakibi ışık hızı olan Flash’dan başkası olamaz!

Yengeç

Küçük kızının kendisiyle gurur duymasını isteyen, ölen eşinin yasını tutmayı bir an olsun bırakmayan, sadece iyi bir insan olduğu ve ailesi için eğlenceli bir süper kahramana dönüşen Ant-Man’in ekstra bir nedene ihtiyacı yok! Aslına bakarsanız süper kahramandan çok günlük yaşamının içine serpişen koruma içgüdüsünün abartılı halini izlediğimiz Ant- Man hikayesinde sıradan bir vatandaş kahramanlığa soyunuyor. Aslında tüm istediği evinin direği olmakken kendini kahramanlık peşinde bulan, eşinin yasını bırakmayan Ant-man tam bir Yengeç’tir.

Aslan   

Karizmasıyla kahramanlar diyarının popülaritesini artıran, ışıltısıyla göz dolduran, gücüyle şovun kralını yapan Thor, elinde çekici, başında tacıyla, tam bir krallık varisidir. Aslan kahramanların en güneş saçanı olmayı hak eder! Zira Thor tüm tanrıların ve insanların en güçlüsüdür, uzak bir gezegende tümüyle altından inşa edilmiş krallığın da en iddialı varisidir! Sarı saçlarından Marvel sorumlu! Karizması, gücü ve çekiciliği ile Thor, Aslan burcu ile birebir uyumlu!

Başak  

Süper kahramanların en süperi, sonradan olma değil anadan doğma olup kırmızı donu ve taytıyla dünyaya gözlerini açan Superman; sade vatandaş kılığına giren bir Kriptonludur! Semtin çocuğu olmadığı halde kendini dünyalı insanların kurtarıcısı olaya adayan, toplumun refahı için mücadele eden Superman oldukça prensiplidir. Saçının şekli bozulmaz, bulduğu en mükemmel uçuş pozisyonu hiçbir aciliyette bozulmaz. Superman perçemini alnına düşürmeden kahramanlığa soyunmaz ?

Terazi  

Black Widow diğer süper kahraman serilerinden aşina olduğumuz bir casusken, solo hikayesine hayat veren Scarlett Johansson ile yeni bir soluk kazanmış, Terazi’nin zarafetini, alımını, duruşunu pekala yansıtmıştır. Güzelliği ile kahramanların dahi başını döndüren Black Widow iki yönlü düşünebilme yeteneği ve muhakeme kabiliyetiyle tam bir Terazi’dir!

Akrep  

Kötülük duvarlarıyla örülü kokuşmuş şeytanlıklar şehri Gotham’ın gece yargıcıdır Batman! Nasıl ki ölü ruhların karanlık yolculuğu Hades’in kılavuzluğunda gerçekleşir, kötülere cehennem yolunda eşlik etme görevi de Batman’a aittir. Yine en karanlık dehlizlerden Akrep, suç batağına dönüşen bu şehrin gecelerini aydınlatarak adalet dağıtmaktan ise Batman sorumludur. Akrep acımasız bir adildir, affetmeyi bilmez, hiçbir suçun cezasını hafifletip görmezden gelmez tıpkı karanlığı mesken tutan gizemli kahraman Batman gibi!

Yay       

Kahramanlık yapmak umurunda olmayan, aslında komedi ağırlıklı bir anti-kahramanlık öyküsünün başkarakteridir Hancock! Canının istediği gibi yaşamış, süper kahramanlık görevine istifayı basmış, sınırlarından çoktan taşmış, tanımlar içinde sıkışıp kalmak yerine sevilmeyen bir kahramana dönüşmüş, sakarlıklarıyla herkesin ödünü patlatmış, gücünün kontrolünü ele alamayıp türlü delilikler yapmış bir süper kahraman düşünün, kulağa nasıl da Yay gibi geliyor değil mi? Cesur, güçlü ama umursamaz, işi gücü gırgır olan, gevşek kahraman Hancock!

Oğlak   

Kaptan Amerika olarak bilinen süper askere dönüşmek için, gönüllü olarak deneysel bir programa katılan, vatan millet Amerika temasıyla taşıdığı bayrağını Thor’un kılıcının dahi kesemediği kalkanından düşürmeyen, disiplinli, yetenekli ve hırslı bir asker Kaptan Amerika, oğlak burcu olduğu ise kulislerde gezen dedikodular arasında ? Pes etmeyi bilmeyen, asker disiplininden ödün vermeyen Kaptan Amerika başka hangi burç olabilir ki zaten!

Kova    

İleri düzey zekasıyla kendini baştan yaratan, dev bir şirketler zinrinin koltuğunda topluma faydalı olduğunu düşünerek otururken, değirmenin suyuna pis işler bulaştığını fark eden, teknolojik bir kahramana dönüşen, mizah yüklü, çapkın Iron Man tam bir Kova! Teknolojinin nimetleri ve zekasıyla kapitalizme savaş açan İron Man sürekli kendini yeni teknolojite adapte etmeyi, son sürüm kalmayı da ihmal etmiyor ama!

Balık    

Kader kurbanı şapşal aşık Spiderman pirinç tanesi kadar örümcek kendini ısırmadan hemen önce, sevdiği kızın kendisine kanka demesine gülümseyecek kadar pısırıkken birden dünyalar güçlüsü bir süper kahramana esasen süper örümceğe dönüşür! Başına gelenler, engel olamadığı kayıplar ise Balık’lığına vurgu yapar, kaderin önüne geçemeyen Balık ruhuna atıfta bulunur! Kaderin ağlarını elleriyle ören maskeli aşık Spiderman tam bir Balık’tır!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.