Burcuna Göre Hangi Suça Yatkınsın?

Suçluların da bir burcu var ve burçlarının özelliklerini kötülük için kullanıyorlar. Yeteneklerini kötüye kullanırsan neler olabileceğini senin için yazdık. Yazının eğlence amaçlı olduğunu ve yazılanları en iyi ihtimalle bir uyarı olarak alman gerektiğini söylememize gerek yoktur, umarız.

Koç – Suikast

Cesur, atak ve adrenalin seven karakterine kriz anlarındaki soğukkanlılığın ve fiziksel çevikliğin de eklenince neden bir suikastçı olmayasın diye düşünüyoruz. Skor senin için her zaman önemli, iddialaşmaktan da hoşlandığın bir gerçek. Bir düşün bakalım sırf yapamazsın dedikleri için ne kadar saçma şey yaptın. Seni azmettireceklerin ortaya bir iddia atması ve yapamazsın demesi yeterli. İyisi mi sen çok gaza gelme, içindeki suikastçıyı ortaya serme.

Boğa – Banka Soygunu

Ağırkanlı ve temkinli Boğa’yı öyle herhangi bir suç için yerinden kaldırmak pek mümkün değil, böyle bir işe kalkışacak ve kendini riske atacaksa karşılığında eline büyük bir para geçmesi lazım. Genelde eşeğini sağlam kazığa bağlayan Boğa, mevzu bahis suç işlemek olunca büyük oynar. Pratikliği, sabrı, planlama yeteneği de ona bu konuda yardım eder. Boğa, çuval çuval para için kusursuz bir soygun planı hazırlar.

İkizler – Nitelikli Dolandırıcılık

Laf cambazlığı, kurnazlık, kıvraklık hep İkizler’de. Hal böyle olunca bin bir surat İkizler, dolandırıcılık için biçilmiş bir kaftan oluyor. Keskin zekası da onun dolandırıcılık konusunda bir ustalaşmasına yardım ediyor. Dolandırıcılık dediysek öyle basit bir şey değil, işin içinde İkizler varsa suçun adı nitelikli dolandırıcılık oluyor.

Yengeç – Tarihi Eser Kaçakçılığı

Eskiye rağbet edip bit pazarına nur yağdıran Yengeç’in maziye ve antikalara olan merakı, onu dünyanın en ünlü tarihi eser kaçakçıları arasına sokabilir. Sevgili Yengeç, dededen kalma gramofonunu satarak başladığı işi büyütecek kadar da azimli ama bu onun tarihe olan merakından geliyor. Bin bir çeşit tarihi eseri topladı, biriktirdi ama ne yapsın, hepsini saklamak için müze mi açsın?

Aslan – Yasa Dışı Örgüt Liderliği

Aslan dediğin öyle tek bir suçun faili olamaz, namına yaraşacak bir suç bulması lazım. Herhangi bir alanda krallığını ilan etmeye meraklı Aslan, kendi borusunu öttüreceği bir suç saltanatı kurmak ister. Bir örgüt kurar, başına geçer. Olmadı, mafya babası olur, racon keser. Anlayacağız Aslan’ı the Godfather’lıktan aşağısı kurtarmaz. Karşısında hizaya dizilin ve biat edin!

Başak – Belgede Sahtecilik

Detayların efendisi, evrak işlerinin sorumlusu Başak, bunca yıl özenle sakladığı, kronolojik olarak arşivlediği faturalara bakarken fark eder belgeler konusunda ne derece yetenekli olduğunu. Sahte kimlik mi lazım, sahte fatura mı düzenlenecek, adres belli. Kimse bir Başak kadar detaycı ve özenli olamaz sahte evrak düzenlemek konusunda. Onun düzenlediği sahte evrakları aslından ayırabilecek bilirkişi nerede?

Terazi – Muhbirlik

Elçiye zeval olmaz sözünün sahibi, diplomasi kavramının mucidi Terazi, insan ilişkilerindeki başarısı sayesinde her ortama girebilir, herkesle bağlantı kurabilir. Bu yeteneğini kötüye kullanmak istersen muhbirlik tam sana göre. Zira sen arabuluculuk özelliklerini de kullanarak çok rahat bir şekilde iki taraftan da bilgi toplayabilir, iki taraflı oynayabilirsin.

Akrep – Seri Cinayet

Kendisine yamuk yapanların sıralı tam listesini tutan Akrep’ten daha azını beklemek haksızlık olurdu. Olur da bir gün intikam aşkıyla gözün dönerse kara listene yazdıklarının vay haline. Bir iki ile durmaz tüm listenin üstünü çizene kadar devam edersin, kendini gizlemeyi yeteneğin ve stratejik bakış açın da sana bu konuda yardım eder. Ama yine de sen affetmeyi dene deriz, ne olsa affetmek büyüklüktür.

Yay – Kundakçılık

Macera deyince çantasını sırtlanıp yola düşen Yay, eğer bir suç işleyecekse muhakkak bu bol adrenalin içerecektir. İyi kalpliliğin ile binaların boş olmasına özen göstereceğin kesin ama tüm şehri aydınlatacak kadar büyük alevler seni tarifsiz heyecanlara gark edecektir. Alevlerin büyüsüne kapılıp kendini çok kaybetme, ateşle oyun olmaz, unutma!

Oğlak – Kara Para Aklama

Zodyak’ın CEO’su olmak kolay iş değil. İşleyeceğin suç bile yönetsel yetenekler gerektirecektir. Muhtemelen sen paravan bir şirket kurup hayali ihracat yapacak ve bu sayede para aklayacaksın ama aslını sorarsan senin gibi çalışkan ve yetenekli biri suça bulaşmadan da istediği kadar para kazabilir, o şirketi gerçekten ihracat yapmak için kullanmaya ne dersin?

Kova – Bilgisayar Korsanlığı

Teknolojiye olan merakının ve muhalif karakterinin Kova’yı günümüzün en gözde suçu olan bilgisayar korsanlığına yönlendireceği kesin. Kafanı attıran tüm kurumların web sitelerini hackleyip güvenlik altyapılarını çökertip gizli bilgilere ulaşabilirsin. Kafan zehir gibi çalışıyor, gel bilgisayar korsanı yerine yazılım mühendisi falan ol, efendi efendi paranı kazan!

Balık – Uyuşturucu Kaçakçılığı

Gerçek dünyaya uyum sağlamakta zorlanan Balık, kendine başka bir dünya yaratmak isteyebilir ama gerçeklerden uzaklaşmak istiyorsun diye böyle şeylere bulaşman hoş değil. Senin renkli hayal dünyan sana yeter de artar bile. Hatta başka insanlara bile ilham verebilirsin. Yeteneklerini kullan, şiir yaz, şarkı söyle. Hem kendine hem başkalarına faydan olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.