Burcuna Göre Hangi Su Sporu Tam Senlik?

Yazın olmazsa olmazlarından biri de kesinlikle su sporları! Kimi burç yerinde durmayıp hepsine el atmak istiyor, kimisi de sahilde tembellik yapmayı en büyük spor olarak görüyor! Ama n’olursa olsun hepsi su sporlarının bir ucundan tutuyor, yazı fit ve dolu dolu kapatıyor. O halde sen de öğren bakalım burcuna uygun eeennnn güzel su sporu hangisi?

Koç

Enerjik ve maceracı Koç, adrenalini içeren her sporu deneyebilir! Hız ve tehlikeye olan ilgin yaşamı hissetmeni sağlıyor. Rekabetçi doğan gereği, çok iyi olmadığı sporlardan hemen soğuyorsun! Odaklanma, güç ve kararlılık senin temel varlıkların! Bu nedenle yüksek enerjili sporlar resmen senin için bulunmuş. Dalga, rüzgar ve uçurtma sörfü heyecan arayan ruhuna çok iyi gelecek!

Boğa

Hız ve tehlikeden çok hoşlanmayan Boğa, eğlenmek, sosyalleşmek ve doğa ile iç içe olmak için yaşar. Sahilde tembellik yapmak bir spor olsaydı senin için mükemmel olurdu! Ama yine de dayanaklılığının çok kuvvetli olduğunu hatırlamakta fayda var. Aklına bir şey koyduğunda azim ve sabırla hedefine ulaşmak için tüm gücünü harcayabilirsin. Kürek yarışları, uçurtma sörfü, rüzgar sörfü ve rafting senin için harika aktiviteler!

İkizler

Kolayca sıkılabilen İkizler, farklı sporları denemeli ve hatta zaman zaman bunları değiştirmeli! Esnek ve hızlı olabildiğin için el becerilerini ve zekanı gerektiren dinamik sporlarda çok başarılısın. Sörf, kürek çekme, kano ve rafting tam senin ruhuna göre! Ama her birini kısa süreli yapacağın için kendine sürekli olarak yepyeni sporlar bulmalısın!

Yengeç

Suya ve içerdiği tüm aktivitelere bayılan Yengeç’in favorileri; balıkçılık, kano ile ilgili her şey, sörf, dalış, şnorkelle yüzme olacak! Keyif aldığın bir spor bulduğunda, çok uzun bir süre boyunca ona sadık kalarak devam edebilirsin. Fakat bu senin bir rutine bağlı kalman anlamına gelmiyor! Bu yüzden senin için su sporları kısa süreli olmalı.

Aslan

Aktif sporları seven Aslan, hemen hemen herhangi bir atletik aktivite, karada veya suda olsun onun için yeterli! Aynı zamanda, dikkatleri üzerine çekmeyi seviyorsun bu yüzden kendini ön plana çıkarabileceğin, bol bol iltifat alabileceğin sporları tercih ediyorsun. Dalga sörfü, uçurum dalışı, rüzgar sörfü, derin su soloları gibi macera sporları seni adeta hayata bağlıyor!

Başak

Mükemmeliyetçi, rasyonalist, sakin ve birazcık içine kapanık olan Başak, ilgi odağı olmaktan kaçınır ve içsel benliğiyle bağlantı kurmasına izin veren bireysel sporları tercih eder. Kaya tırmanışı, eğlence amaçlı hızlı yürüyüşler gibi açık hava sporlarını tercih ediyorsun. Su sporları söz konusu olduğunda ise yüzme, su kayağı ve kürek sörfünden büyük keyif alacaksın, bizden söylemesi!

Terazi

Herhangi bir şeye yoğun çaba harcamak hiç Terazi’ye göre değil! Bu yüzden spor yapmak sende pek heyecan yaratmıyor doğrusu. Ancak rüzgar sörfü, yelken, yamaç paraşütü, parasailing gibi sporlar çok hoşuna gidebilir! Günlük yaşamının içinde denge bulma ihtiyacın sörf gibi bir denge sporuna oldukça uyum sağlayabilir.

Akrep

Zodyak’ın tutkulu burcu Akrep, rekabet etmeyi, dalış gibi dayanıklılık ve güç sporlarında üstünlük elde etmeyi asla bırakmaz! Doğa ile iç içe olmak istediğinde kendine mutlaka bir spor dalı arıyorsun. Sörf, rafting, kayak, kürek sörfü senin için harika bir seçim! Ayrıca bungee jumping, gökyüzü dalışı, kaya tırmanışı ya da uçurum dalışı gibi ekstrem sporları çok seveceksin!

Yay

Her zaman hareket halinde olan Yay, macera sporlarını çok sever! Doğuştan gezgin ve kaşifsin, bu sayede her yeni macera için hevesli ve iyimser oluyorsun. Ayrıca her ne kadar ateş tarafından yönetiliyor olsan da, deniz sporları aslında senin için inanılmaz heyecan verici! Özellikle dalga sörfü, uçurtma sörfü, rüzgar sörfü ve rafting gibi adrenalin dolu su sporları tam senlik!

Oğlak

Yalnız başına vakit geçirmekten büyük keyif olan Oğlak, tam anlamıyla disiplinli ve sorumluluk sahibi bir karaktere sahip! Herhangi bir sporda kendini rahatlıkla kanıtlayabilecek yapın var ve açık havaya, dağlara bayılıyorsun. Kış sporları tam sana göre, ancak bu, su sporları konusunda heyecanlanmadığın anlamına gelmiyor! Tüple dalış ve kürek sörfü günü geçirmek için mükemmel bir spor!

Kova

Açık havaya ve maceraya bayılan Kova, yamaç paraşütü ya da paraşütle atlama gibi ekstrem sporları çok sever. Ama önce, korkularının üstesinden gelmelisin 🙂 Hava ve gökyüzü ile özel bir bağın var, bu yüzden rüzgarı kontrol altına almaktan çok hoşlanacaksın! Uçurtma sörfü ve rüzgar sörfü senin için mükemmel bir seçim olacak. Uçurum dalışı, serbest dalış, mağara dalışı gibi yaygın olmayan aktiviteler de senin için iyi bir seçenek!

Balık

Rutinden nefret eden ve yeni şeyler denemeyi seven Balık için spor; dengesini bulmanın ve hayal güçlerini harekete geçirmenin en güzel yolu! Suda doğal olarak kendini çok rahat hissediyorsun ve yüzmekten büyük bir keyif alıyorsun. Kesinlikle keyfine varacağın diğer huzurlu su sporları; yelkencilik, şnorkelli yüzme, serbest dalış ve rafting! Ayrıca her türlü kürekli aktiviteler de tam sana göre!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir