Burcuna Göre Hangi Star Wars Karakterisin?

Hikâye uzun zaman önce çok çok uzak bir galakside de geçse biliyoruz ki seride yer alan her karakter bir şekilde içimizde. Darth Vader gibi bir zamanların en iyisiyken kendini kötü tarafta bulanlar da aramızda Yoda gibi engin bilgeliğiyle yol gösterenler de Han Solo gibi korkusuz maceraperestler de… Eminiz bu efsane seride bir favori karakterin var, bakalım burcun da seninle aynı fikirde mi?

Koç

Cesur doğası ve mücadeleci ruhu ile gerektiğinde “Ben tek siz hepiniz” diyebilecek kadar yürekli Koçlar, korku kelimesini bünyelerinde barındırmazlar. Hayatlarını kazanmak için en zorlu işleri üzerlerine almaktan da geri durmazlar, sevdikleri söz konusu olduğunda kahraman olmaktan da. Tanıdık geldi mi? Serinin en mangal yüreklilerinden Rey, kuşkusuz seni en iyi anlatan karakter.

Boğa

Uzaktan tanıyanların sert ve mesafeli biri olarak tanımladıkları Boğaların gerçek yüzünü sadece dostları bilir. Doğru bildiğinden şaşmaman, yolundan kolay kolay dönmemen ve çelik bakışlarının bunda etkisi olduğu muhakkak. Güven söz konusu olduktan sonra sadakatinden sual olunmayacak Boğaların, soğuk görünümün altında altın gibi bir kalbe sahip olduğunu da eklemek gerek. Tıpkı Star Wars serisinin unutulmaz karakterlerinden Chewbacca gibi!

İkizler

Sıra dışı bir görünüm, eğlenceli bir karakter ve etkileyici iletişim becerisi, İkizleri İkizler yapan başlıca sac ayakları. Gelişmiş uyum yeteneği ile birlikte olduğu insanlarla harika bir takım oluşturan ve en sevdiklerine destek olmak noktasında kimselerin gerisinde kalmayan İkizler, seride gülümsenerek hatırlanan karakterlerden biri. C-3PO, 6 milyonun üzerinde lisan, lehçe, kod ve her kültürdeki nezaket kurallarını hatmeden ve hoşsohbetiyle herkesi etkileyen kişiliğiyle İkizlerden başka hangi burç olabilir ki?

Yengeç

Sıkı sıkıya bağlı olduğu içgüdüleriyle gideceği yolu adeta hisseden Yengeçler, doğru ortamda Pollyanna olabildiği kadar, yanlış bir zeminde iflah olmaz pesimistlere de dönüşebiliyor. Duygularını merkeze alıp hareket ettiğinden kırılmamak adına kabuğunu zırh gibi üzerine geçirdiği de oluyor. Nereden geldiğini unutmadan köklerinin peşinde koşan ve hassaslığını sert görünümüyle gizlemeye çalışan Kylo Ren, Yengeçlerin tipik temsilcilerinden biri.

Aslan

Eşine güç rastlanır karizmaları ve imrenilecek özgüvenleri ile Aslanlar, bir şekilde spot ışıklarının altında kendini bulmayı başarıyor. Zekâ kokan esprileri ve sağlam karakteri ile güçlü arkadaşlıklar kurmada da doğuştan yetenekli olduğunu söylemeye gerek yok. Özenle kurulan arkadaşlıklarının ömürlük olması bundan belli ki. İmkânsız gibi kelimelere sözlüğünde yer vermeyen, serinin gururlu ve karizmatik karakterlerinden Han Solo, alışıldık bir Aslan tabii ki.

Başak

Mantığının aydınlattığı yolda mükemmeliyetin peşinden ilerleyen Başaklar, yoluna çıkan engelleri teker teker kaldırmada en çok eleştirelliklerinin ekmeğini yiyor. Kendileri de dahil herkesi eleştiri filtresinden geçirdikten sonra harekete geçen ve sorumluluklarından asla kaçmayan Başaklar, gerektiğinde kurtarıcı rolüne de bürünebiliyor. Küçük bir kız çocuğu olarak oturduğu tahttan halkının kaderinin tayin eden yırtıcı bir kaplan olarak kalkan Kraliçe Padme, istediklerini elde etmede bir Başaktan farksız.

Terazi

Hayatlarında her zaman ahenk ve denge arayan karakteriyle Teraziler, geride ne anlaşmazlık bırakıyorlar ne de dert tasa. Doğuştan gelen yeteneklerinin üstüne koyup geliştirmedeki azmi ve verdiği doğru kararlarla günün sonunda kendisi ve çevresi için doğru tarafta yer almayı da biliyorlar. Barıştan ve uyumdan yana olan tavrıyla seride Terazi olsa olsa bir kişi olabilir. O da Darth Vader gibi bir karakteri kendi safına çekerek, gücün iyi ve kötü adına şaşan terazisinde dengeyi yeniden sağlayan Luke Skywalker!

Akrep

Güçlü ve gizemli yönleriyle Akrepler, üzerine onlarca kitap yazılsa çözülemeyecek karakterler. Çekici yanları ve yoğun duyguları ile de etkileyici bireyler. Ellerinde tuttukları potansiyellerini sonuna kadar kullanan Akrepler, içten içe yenilmez olduklarını bildiklerinden girdikleri mücadeleleri birer savaş değil yoluna çıkanları temizleme operasyonu olarak görürler. Bu anlamda kişiliklerinin etkileyici yönü olduğu kadar korku salan bir karanlık tarafı da var. Siyah pelerininin ve başlığının altında gizemli bir karakter taşıyan ve öfkesini kolay kolay dizginleyemeyen Darth Vader, Star Wars’ın Akrep karakteri.

Yay

Bilinmeyenin ardından gitmeye ve yeni olanı keşfetmeye karşı koyamayan Yayları yerinde tutabilene aşk olsun! Çevresinden gelen yorumlara ya da genel kanılara uymaktansa doğru bildikleriyle yanlış yapmayı seçen Yaylar, “Benim güzel hatalarım var” diyebilen insanlardan. Dolayısıyla Star Wars evreninde bir Yay için en uygun adaylardan biri kesinlikle bağımsız ve maceraperest kişiliğiyle Poe Dameron. Her şeyin en iyisini bildiği konusunda kendine duyduğu sonsuz güvenle kendi hikayesini yazan Poe Dameron, Yayların serideki bire bir karşılığı.

Oğlak

Hayata dair farkındalığı ve olgunluğu ile çevrelerine güven aşılayan Oğlaklar, hedeflerine ulaşma yolunda da girdikleri her işten alınlarının akıyla çıkmayı başarıyor. Lafa gelince kimse mangalda kül bırakmıyor ama günü kurtaran genelde Oğlaklar oluyor. Tüm bu özelliklerle birlikte seride senin gibi geleneklerine bağlı olan ve sevdikleri için geleceği adım adım hesaplayan bir karakter var ki, o da gizli kahramanlardan: Obi-Wan Kenobi.

Kova

Sürünün bir parçası olabilmek adına susup herkes gibi davranmayı en başta kendilerine hakaret olarak gören Kovalar, uçuk kaçık olarak nitelendirilse de zamanının ilerisindeki fikirlerini dillendirmekte bir an olsun tereddüt etmezler. Hele ki özgürlüklerine en ufak bir gölge düşsün, işte o zaman çıkıverir birden içlerindeki panter. Galaksideki kara bulutları dağıtmak üzere koca bir direniş örgütleyen ve hayatını bağımsızlığa adayan Prenses Leia kim olabilir diye düşünmeye pek de gerek yok öyleyse.

Balık

Kimileri Balıkları garip ve hayalperest karakterler olarak görüyor. Oysa onlar sadece gerçekliklere farklı bir açıdan yaklaşıyor ve herkesin görebildiği şeylerden ötesini görüyor. Şaşırtıcı derecede güçlü sezgiler de işe dahil olduğunda karşılaşılan çok sayıda sorun kolayca uçup gidiyor. Bilgeliği ve huzur veren dinginliği ile Star Wars serisinin en sevilen karakterlerinin başında gelen Yoda, neredeyse seninle aynı özellikleri taşıyor. Gelişmiş sezgileri ve anlaşılması güç devrik cümleleri ile şıp demiş, burnundan düşmüş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.