Burcuna Göre Hangi Sosyal Medya Kanalı Sana Daha Uygun

Dijital dünyanın hayatın merkezinde olduğu günümüzde herkes günün önemli bir kısmını sosyal medyada geçiriyor. Çok sık güncellenen bu sitelerde her burcun kişiliğine uygun yansımalar görmek mümkün oluyor. Aslında astroloji dünyası, sosyal medya kanallarının neredeyse tamamını deneyimlemişse de bu mecralar herkesin zevkine uymaz. Her burcun karakterine ve yaşam tarzına uyan sosyal medya platformu farklıdır.

Yengeç

Geçmişle bağını koparamayan Yengeçler, ilk göz ağrısı olan Facebook’tan vazgeçemez. 15 yıla yaklaşan bir geçmişi olan sitede çok sayıda eski fotoğraflarını ve hatıralarını barındırırlar ne de olsa. Duyarlı kimliklerini siteyi kullanım tarzına yansıtan Yengeçler, sosyal sorumluluk kampanyalarına yönelik etkinliklere katılım gösterir. Yardıma ihtiyacı olan insanlara yönelik postları sık beğenir ve paylaşırlar. Aileleriyle ve özel yaşamlarıyla alakalı çok sayıda kişisel paylaşımlar da yaparlar.

Boğa

Alışkanlıklarını kolay kolay değiştirmeyen bu burçlar, doğal olarak en eski sosyal medya mecrası olan Facebook’u daha fazla kullanırlar. Arkadaş listesinde çok sayıda akraba olup, onların her türlü paylaşımını jest olsun diye beğenirler. Zevkli Boğa burçları genellikle müzik, fotoğraf veya etkinlikler üzerine paylaşım yaparlar. Ayrıca Facebook’un gelenekselleşen doğum günü kutlamalarını da asla atlamazlar.

Balık

Balık su grubunun duygusal bir burcu olarak Facebook’un sadık bir kullanıcısıdır. Çok sayıda hatıralarını biriktirdikleri bu siteye sık sık uğrar. Romantizm damarının tuttuğu zamanlar aşk şarkısı postları havada uçuşur. Balıklar üzerinde duygusal satırların yer aldığı şiirleri de paylaşmayı severler. Kırıldıkları zamanlar, karşısındakine imalar içeren aforizma cümlelerini sık sık görürsünüz sayfalarında. Sanatla alakalı postları da zaman zaman paylaşırlar.

Terazi

Gün boyu telefon kamerasıyla fotoğraflarını çeken biri olarak en sevdiği sosyal medya kanalı Instagram’dır. Fotoğraflarını filtreyle çekip, bol miktarda efekt uyguladıktan sonra hesabında paylaşır. Makyajsız fotoğraf koymaz, kötü çıktıklarını yok eder. Modayla arası iyi olan Teraziler, genelde makyaj, stil, cilt bakımı üzerine sayfaları takip eder. Arkadaşlarıyla buluşunca sık paylaşım yapar, her gün story kısmını doldururlar. Estetik özelliği yüksek güzel paylaşımlarından ötürü çok sayıda takipçi toplamaları muhtemeldir.

Aslan

Terazilerle benzer sebeplerden ötürü kişiliğine en çok hitap eden site Instagram’dır. Beğendiği, nitelikli bulduğu birçok fotoğraf ilgisini çeker. Aslanlar; eğlence, moda, güzellik, mekân, magazin gibi ruhunu okşayan birçok konudaki hesapları takip eder. Kendine olan hayranlığından ötürü sık sık selfie paylaşır. Eşinin, dostunun neredeyse her fotoğrafını beğenir ki onlar da kendisininkileri beğensin. Paylaşımlarının beğenilmesi onun için gurur meselesidir. Fotoğraflarının etkileşim almamasına çok bozulur.

Yay

Bu pozitif burç, birbirinden çok farklı sosyal medya sitelerini takip etse de de favorisi Instagram’dır. Dünyanın görsel anlamda nabzını tutan bir platform olduğu için Instagram’ı zevkle kullanır. Farklı kültürlere olan ilgisiyle coğrafya dergilerinin, belgesel ve tarih konulu sitelerin hesaplarını takip ederler. Doğaya ve keşfetmeye olan tutkularıyla kültür, gezi, mekân görsellerini beğenirler. Kişisel fotoğraflardan ziyade mekanların ve objelerin görsellerini paylaşırlar.

Koç

Her konuda olduğu gibi sosyal medya kullanımında da aktiftir. Bu kanalların çoğunda kendini göstermekle birlikte, kişiliğiyle en çok örtüşen site Twitter’dır. Asabi ve tartışmacı yönü başını ağrıttığı için genelde sahte isimlerle kullanmayı tercih eder. Sitenin gündeminde önemli bir konu varsa geri planda duramaz, fikir beyan eder. Koç burçları, genelde tansiyonun yükseldiği, tartışma modunda diyaloglar kurarlar. Tweetlerine gelen eleştirilere tahammül edemez, klavye başında olmanın da avantajıyla aklına gelen her ifadeyi yazar.

İkizler

İletişim yeteneği gelişmiş bir burç olarak diyaloğun, bilgi paylaşımının olduğu her alanda kendisini gösterir. Hal böyle olunca Twitter onların ruhuna en fazla hitap eden sosyal medya kanalı olur. Meraklı yapılarından ötürü sık sık siteye girer, gündemi oradan takip ederler. Taze haberler konusunda gazete ve televizyonlardan daha hızlı olan Twitter, İkizler için renkli bir platformdur. Günün trendy topic konularını inceleyip ilgisini çeken bir konuda uzun uzun tweetler sıralar.

Kova

Zeki ve marjinal kişiliğiyle sanal ortamda bile karizmasının konuşturur. Entelektüel ve özgürlüğüne düşkün karakteri için Twitter bulunmaz bir mecradır. Esprili ifadeleri ve akıllıca tespitleriyle çok sayıda takipçi toplayacak potansiyeldedir. Sosyal medyayı kişisel paylaşım alanı olarak değil, bilgi paylaşım platformu olarak görür. Teknolojiye ilgisinden ötürü sitenin güncel uygulamalarını kaçırmaz.

Oğlak

İşkolikliğiyle bilinen bu burçlar kariyeriyle ilintili her platformda yer almak isterler. Linkedin de onlar için önemli bir sosyal medya ve iş iletişimi aracıdır. Oğlak burçları eğlence odaklı diğer sosyal medya kanallarını zaman kaybı olarak görür. Faydacı düşünüp Linkedin’in fırsatlarından yararlanmak ister. Bu sitede imaj onlar için oldukça önemli olduğundan, paylaşımlarını son derece özenli seçer. Kullandığı dil ve diğer insanlarla yazışmalarında kurumsal bir tarz benimser.

Başak

Toprak grubunun çalışkanlığıyla bilinen bu burç insanları Oğlaklardan sonra Linkedin’e en çok zaman ayıran kişilerdir. Sitenin her türlü avantajını değerlendirmeye gayret ederler. Çalışmayı sevdikleri için iş dünyasının sanal anlamda kalbinin attığı bu kanalda zaman geçirmeyi de severler. Çok sayıda kişiyle bağlantı kurup ağlarını genişletirler. Eğer iş arayışındalarsa üşenmeden tek tek ilanları incelerler. Hali hazırda bir işleri varsa Linkedin’deki paylaşımlar ve tartışma diyaloglarıyla mesleklerinde kendilerini geliştirmeye çalışırlar.

Akrep

Tuttuğunu koparmasıyla bilinen bu insanların kariyer anlamında şansı yaver gider. Ayaklarına gelen fırsatları keskin zekâsı ve hisleriyle çok iyi değerlendirirler. Mesleğinde kendilerini besleyeceklerine inandıkları konularda Linkedin’i aktif olarak kullanırlar. Sitede stratejik yaklaşımlarla iş kapmayı başarırlar. Seminerler, atölye çalışması, kurs, fuar gibi mesleki etkinliklerin duyurularını takip edip iştirak ederler. Dikkat çekmek ve bağlantılarını genişletmek için paylaşımlara yorum yapar ve sohbetlere dahil olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir