Burcuna Göre Hangi Şehirsin?

Bir anda olduğunuz yere ait hissedemeyip tası tarağı toplayıp gitme hissini yaşadıysanız doğru yerdesiniz demektir! Bazen yaşadığımız şehir bizim seçimimiz sonucu varılan bir yer olmayabilir. Fakat bu dünyanın sonu mu demektir? Muhtemelen hayır! Şu koca dünyada sana uygun olan şehri bulmak, dahası hangi şehre benzediğini öğrenmek için parmaklarını aşağıda doğru kaydırman yeterli. Yıldızların sana söyleyecekleri var!

Koç – New York

Her zaman öncü, coşkulu ve canlısın, tıpkı hiçbir zaman uyumayan ve her zaman rengarenk olan New York gibi! Bitmek tükenmek bilmeyen enerjini yansıtacak en güzel şehir tabii ki New York’tan başkası olamazdı. Mücadeleci ve hevesli ruhunu asla kaybetme, çünkü herkes sana gıpta ile bakıyor!

Boğa – Paris

Sonunda ulaşacağın başarıyı bildiğin için hedefine odaklanıp kararlı bir şekilde ilerlemek senin işin. Tüm bu kararlılığının yanı sıra içinde kedi gibi tatlı bir insan yatıyor. Bu yüzden seni yansıtacak şehrin hem dayanıklı ve kararlı bir tarafı, hem de uysal ve sakin bir yanı olmalı. İşte bu yüzden sen tam bir Paris’sin.

İkizler – San Francisco

Sosyal çevrenin oldukça geniş olmasına rağmen etrafındaki tüm insanları fazlasıyla önemsiyorsun ve iletişim yeteneğin ilişkilerinin hep güçlü kalmasını sağlıyor. Aynı zamanda çok yönlü ve değişime her zaman açık olman da her daim gelişmene olanak tanıyor. Üstelik rengarenk bir ruhun var, tıpkı San Francisco gibi!

Yengeç – Kopenhag

Etrafındaki herkesle empati kurman, insanlara gösterdiğin bitmek bilmeyen şefkat ve merhametin zaman zaman yorucu olabiliyor. Modun düştüğü zaman ise yanında olan insanlardan ilham almayı ve onların varlığıyla mutlu olmayı istiyorsun. Bu yüzden seni tanımlayan şehrin de tıpkı senin gibi herkesi kucaklayan ve rahatlatan bir yer olması gerekiyor. Tıpkı Danimarka’nın minnoş şehri Kopenhag gibi!

Aslan – Barselona

Aslan Burcu - Barselona

Aslan denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri de tüm ihtişamı ve görkemiyle ben buradayım diyen şehirlerden biri Los Angeles olabilir. Ama yanıldınız, Aslan hiçbir zaman klişe olamaz! İçindeki ateşi ve tutkuyu yansıtacak şehir kesinlikle Barselona olmalı çünkü o da tıpkı senin gibi hem cana yakın hem de oldukça gösterişli ve keyfine düşkün. Büyüleyici mimarisinden bahsetmiyoruz bile!

Başak – Londra

Başak Burcu - Londra

Sadık, tertipli ve detaycı…Kalbinin kocamanlığını yansıtabilecek bir şehir var mı bilinmez ama buna en yakın olanlardan birinin Londra olduğu kesin! Hem böylesine sade ve düzenli, hem de güzelliği detaylarda saklı olan bu şehir, kesinlikle senin ruhunu ve ideallerini yansıtıyor. Bizden söylemesi!

Terazi – Floransa

Her zaman dengenin ve eşitliğin arayışında olman seni daha da çekici kılıyor. Ayrıca Venüs’ün koruması altında olman sanata olan bakış açını da nazik bir şekilde törpülüyor dersek yalan olmaz. Bu yüzden seni yansıtan şehir tarihi dokusu, yemekleri, kültürü ve tüm duruşuyla Floransa’dan bir başkası olamaz. Tıpkı senin kadar zarif ve uyumlu…

Akrep – Los Angeles

Seninle ne yapacağız biz böyle? Hem korkusuz hem dayanıklı, hem de bir o kadar gizemlisin… Cool tavırlarınla duygularını gizlemeyi çok iyi başarsan da zaman zaman içinde kopan fırtınalardan haberdarız. Stiline en yakın şehrin Los Angeles olduğunu ise kuşlar değil yıldızlar söylüyor! Çünkü o da senin gibi, biraz melek biraz vahşi…

Yay – Amsterdam

Yay Burcu - Amsterdam

Hayatı o kadar hızlı ve dolu dolu yaşıyorsun ki herkes sana uyum sağlamaya çalışıyor! Özgürlüğüne ölesiye düşkün olman yüzünden bulunduğun kaba sığamıyor ve taşıyorsun. Bu yüzden oldukça hareketli ve maceracısın. Her zaman değişiklikten yana olduğun için seni tanımlayan şehrin de sürekli bir değişim içinde olması gerekiyor. Tıpkı Amsterdam gibi! Üstelik öyle küçük durduğuna da bakma, içinde pek çok kültürü ve macerayı barındırıyor. Hık demiş burnundan düşmüş!

Oğlak – Tokyo

Oğlak Burcu - Tokyo

Planlı olmanın ve kişisel kontrolün en büyük örneği olarak arz-ı endam eden Oğlak, sen yok musun sen… Yapılacaklar listesini oluşturmak ve ajanda tutmak senin için bu dünyadaki en eğlenceli şeylerden biri olabilir çünkü sen sistematik bir şekilde hareket etmek için doğmuş gibisin! Sana yaraşır olan şehir de tıpkı senin gibi, adeta bir makine edasıyla hareket eden bir şehir olmalı ve bu Tokyo’dan başkası olamaz!

Kova – Berlin

İnsancıl ruhun ve sıra dışı kişiliğin ile partilerin aranan ismi haline gelmek senin için çocuk oyuncağı! Bağımsız ve bireysel hareket etmeyi sevsen de her türlü değişikliğe ve yeniliğe kolayca adapte olman ve uyum sağlaman herkeste hayranlık uyandırıyor. Senin de tıpkı Berlin gibi keşfedilmeyi bekleyen onlarca özelliğin var!

Balık – Sao Paulo

Fedakarlığın, hoşgörün ve sınırsız şefkatin seni harika bir arkadaş ve eş yapmak için yetiyor da artıyor. Etrafındaki herkese ve her şeye bitmek bilmeyen bir anlayış ile yaklaştığın için insanlar da sana karşı oldukça minnoş birer kediye dönüşüveriyor. Seni yansıtan şehir de güzel ruhuna ve kalbine uyacak ve sana her açıdan ilham verebilecek bir yer olmalı. Tüm bu ihtiyaçlarını San Paulo’nun karşılayacağından hiç şüphen olmasın!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.