Burcuna Göre Hangi Orange Is The New Black Karakterisin?

Netflix’in en başarılı işlerinden biri olan Orange is the New Black, ya da kısa haliyle OITNB, gerek konusu ile gerekse içinde barındırdığı kendine has karakterleri ile tüm dünya çapında takdir gördü ve ilgiyle takip edildi, tabii biz de burada bahsetmesek olmazdı… Diziyi ucundan kıyısından bile azıcık da olsa takip edenlerin gözünden kaçmamıştır, dizideki her karakter oldukça ilgi çekici ve birbirinden değişik özelliklere sahip. Eh, hal böyle olunca en sevdiğim karakter şu ya da içlerinden hangisine daha çok benziyorum acaba gibi cümleler kaçınılmaz oluyor, biliyoruz… Rahatla, çünkü birazdan bu merakını gidermek üzeresin. Hazırsan başlıyoruz, yıldızların söyleyeceği çok fazla şey var!

Koç – Red

Sen de tıpkı Red gibi patron olmayı seviyor ve bunun uğruna çalışmaktan kaçınmıyorsun. Önce can sonra canan diyerek kendini güvence altına almayı tercih ediyorsun. İtiraf etmemiz gerekirse oldukça akıllıca… Red gibi sen de gayretli, hırslı ve mücadelecisin. İnsanlara düşündüğün şeyi o an söylüyor ve bundan asla gocunmuyorsun. Üstelik insanlar senin yardımına ve desteğine çoğu zaman ihtiyaç duyuyor. Böyle devam et!

Boğa – Daya

Güvenilir, sadık ve temkinli… İşte bunlar seni ve Daya’yı tanımlamak için kullanılması gereken sıfatlardan sadece birkaç tanesi. Tarafını seçmek için acele etmiyorsun çünkü mümkün olduğunca sakin ve mantıklı adımlar atıyorsun. Bu da seni harika bir takım arkadaşı yapıyor. Zaman zaman kıskançlığına yenik düşsen de etrafındaki insanlar pamuk gibi bir kalbinin olduğunun farkında!

İkizler – Morello

Ah Morello ah… Sen de tıpkı onun gibi tahmin edilemez birisin, aklından geçenleri okumak neredeyse imkânsız çünkü bir bedende birçok insanı barındırıyorsun… Tabii tüm bunların yanında harika bir sohbet arkadaşısın ve insanlar seninle geçirdikleri zamandan asla pişman olmuyorlar. Sosyal çevren geniş olduğu için olası dedikodu söylentilerinin önüne geçmen gerektiğini unutma yeter, bizden söylemesi…

Yengeç – Taystee

Sen de tıpkı Taystee gibi aile kavramına bir hayli düşkünsün. Genellikle fazla düşünceli ve anaçsın ve insanlar bunu bildiklerini için kendilerini senin yanında daima huzurlu hissediyorlar. Duygusal olsan da etrafındakileri üzmemek ya da onları korumak için duygularını içinde yaşıyorsun ve dışarıya çok belli etmemeye çalışıyorsun. Ama bizden sana bir öneri, bu kadar içine atma!

Aslan – Nicky

Nicky gibi sen de ilginin odak noktası olmaya bayılıyorsun ve itiraf edelim öylesin de! Senin kesin bir tarzın var ve etrafındaki herkes de bunu biliyor. Zaman zaman sen de Nicky gibi patronluk taslayabiliyor ve sabit fikirli birine dönüşebiliyorsun. Ama tüm bunların yanı sıra özgüveninle ve karizmanla herkesi kendine hayran bırakıyorsun, hatta kendini bile!

Başak – Yoga Jones

Baştan söyleyelim sen de Yoga Jones gibi sağlık ve kişisel gelişim konularına kafayı biraz takmış gibisin… Meditasyon ve benzeri işlerle kendini meşgul etmekten inanılmaz bir haz duyuyorsun. Detaycı ve dikkatli olduğun için mükemmeliyetçisin ama kendini biraz rahat bırakmalısın yoksa bu gidişle hasta olacaksın!

Terazi – Piper

Doğru ve yanlış bu hayatta senin için en önemli iki kavram olabilir, Piper için olduğu gibi… Bu yüzden adalet anlayışın zaman zaman diğer insanların anlayışı ile ters düşebiliyor, ama yine de onların seni sevmesini istiyorsun. Kendini ahengin ve dengenin sesi gibi hissetmen de işte tam da bu nedenlerden kaynaklanıyor. Etrafındaki insanlar da seni bu yüzden seviyor. Ama sana küçük bir tavsiye: yalnız kalmaktan korkmayı bırakmalı ve bununla yüzleşmelisin!

Akrep – Alex

Biraz gizem biraz derinlik ve bir tutam da tutku… İşte Alex’i ve seni sen yapan şeyler… İkiniz de duygularını yoğun yaşayan, derinlikli kişiliklersiniz. Aynı zamanda cesur, kontrollü ve kararlısınız. Bu durum zaman zaman inatlaşıp sınırları zorlamanıza sebep olsa da genel olarak istediğinizi elde ediyorsunuz. Başkalarının sizi sorgulaması hoşunuza gitmediği gibi onları zor affediyorsunuz.

Yay – Poussey

Tıpkı Poussey gibi senin de ruhun biraz çocuksu ve neşe dolu. Oldukça meraklı ve girişken olduğun için yeni şeyler öğrenmeye ve onları deneyimlemeye her zaman hazırsın. Büyük hayallerin var ve bunlardan en önemlisi dünyayı gezmek çünkü özgürlüğüne düşkünsün. Zaman zaman patavatsız ve dikkatsiz olsan da harika bir arkadaşsın ve etrafındaki insanlar çok şanslı!

Oğlak – Sophia

Sen de etrafında Sophia gibi ağır başlılığın ve sakinliğinle biliniyorsun. Zor durumlara kolayca adapte olmanı ve en kötü durumları bile iyi bir şeylere çevirmeni sağlayan içten gelen ve oldukça derin bir güce sahipsin. Bardağın dolu tarafını görmeyi seviyor ve oyunu kurallarına uygun olarak oynamayı tercih ediyorsun. Bu yüzden muhtemelen etrafındaki insanları yöneten ya da liderlik eden pozisyonlarda olmayı tercih ediyorsun ve oluyorsun da!

Kova – Pennsatucky

Sen de Pennsatucky gibi toplumsal olaylar karşısında duyarlısın ve dünyanın değişebileceğine dair umutlarla yaşıyorsun. Bu yüzden de kabul edelim, biraz asi ve biraz da sıra dışısın… Etrafındakilere kolayca güvenemiyorsun, bu sebeple diğer insanlar seni zaman zaman mesafeli ve tuhaf buluyor. Fakat güvenini kazanan biri olduğunda da onun için yapamayacağın bir şey yok.

Balık – Crazy Eyes

Biri hayalperest ve duygusal mı dedi? Sen de tıpkı Crazy Eyes gibi kafanda kurduğun senaryolara göre hareket ediyorsun, çünkü oldukça yaratıcı ve artistik bir bakış açısına sahipsin! Arkadaşların seninle vakit geçirmekten çok hoşlanıyor, ama dikkat etmen gereken bir nokta var, o da zaman zaman onlara fazla bağımlı olman, bizden söylemesi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir