Burcuna Göre Hangi Netflix Dizisini İzlemelisin?

Güzel bir pazar sabahı uyanıp keyifle kahvaltını yaptın. Kahveni içip bir şeyler okudun peki sırada ne var? Tabii ki yatağın içine dolanıp sevdiğin dizinin birkaç bölümünü aralık vermeden izlemek! Peki onca dizi arasında hangisini izleyeceğine nasıl karar vereceksin? Şanslı günündesin, çünkü yıldızların senin için söyleyecekleri var. Hazırlan, pazar gününü şenlendirecek diziyi öğrenmene çok ama çok az kaldı!

Koç: Narcos

Bir Koç, bir şeyi ilk kez yapan olmaya bayılır ve bunun için her zaman gözü açıktır. Büyük hayalleri vardır ve bunları gerçekleştirmek için detaylara fazla takılmayıp hemen harekete geçmeye kalkar. Bu yüzden zaman zaman düşünmeden hareket eder ve kendini bir anda olayların içinde bulur. Fazla enerjisini nereye akıtacağını bilemeyen Koç için aksiyon dolu ve coşkulu bir dizi biçilmiş kaftandır. Bu yüzden bir Pazar gününü Narcos için boşaltmalısın!

Boğa Burcu - The Crown

Boğa: The Crown

Tercihlerinde ve izledikleri yolda oldukça kararlı ve sağduyulu adımlar atan Boğa, hayatındaki olayların tahmin edilebilir olmasından hoşlanır, sürprizler ve aksiyon pek de ona göre değildir. Aynı zamanda lüksü sever ve keyfine düşkünlüğü ile bilinir. Tıpkı The Crown dizisinde olduğu gibi oldukça büyük malikanede yaşama hayali vardır. Bu yüzden bu diziyi izleyen bir Boğa olayların merkezi kendini koyup istediği hayali kurabilir.

İkizler: Stranger Things

İkizler’in hem aydınlık hem de karanlık bir tarafı vardır, bu yüzden duygu durumlarında ani geçişler yaşamak onun için oldukça sıradanlaşmıştır. Keskin çizilmiş sınırlardan hoşlanmayan ve her zaman bir alternatif arayışı içinde olan İkizler için Stranger Things tam da aranılan kan gibi bir dizi olabilir. Bu dünyadan sıkılan bünyeye ilaç gibi gelecek bu diziye bir Pazar günü şans vermelisin!

Yengeç: Grace & Frankie

Duyguları tarafından ele geçirilen Yengeç, bir şeyler hissetmeden asla harekete geçmez. Şefkatli olduğu ve empati kurabildiği için herkesin derdine derman olmaya çalışan Yengeç, aslında sert kabuğunun altında küçük bir çocuk gizler. Bir Yengeç, kendini güvende hissetmek ister, son derece içe dönük ve kırılgandır. Kendini evinde ve ailesiyle mutlu hisseder. Bu yüzden Grace & Frankie ile aradığın aile sıcaklığını ve rahatlığı bulacaksın.

Aslan: The Messengers

İki kere iki dört eder ve Aslan ilgiyi sever. Bunlar su götürmez gerçeklerdir ve kimse inkar edemez. Özgüvenli ve lider ruhlu mizacını bir dizi ile bağdaştırmak gerekirse bu The Messengers’tan başkası olamaz, çünkü tıpkı dizideki gibi bir Aslan da istediği şeyin peşinden gider ve onu elde edene kadar çabalar. Hangi oyunu oynaması gerekiyorsa ona göre bir role bürünür ve istediğini alır.

Başak Burcu - Sherlock

Başak: Sherlock

Başak her zaman dikkatli ve düzenlidir. Etrafında gerçekleşen her olayı pek çok kez gözden geçirir ve tekrar tekrar kontrol eder. Öyle ki bazen bu huyu hastalık derecesine kadar gider, tıpkı Sherlock’ta olduğu gibi! Olaylara kuşkucu bir bakış açısı ile yaklaşması ve eleştirel tavrıyla gerçek hayattaki Sherlock olmaya aday bir Başak’san bir Pazar gününü Sherlock!a ayırmalısın.

Terazi: American Crime Story

Bir Terazi için denge demek her şey demektir. Etrafındaki dengeden huzur bulduğu için işleri yoluna koymak adına her türlü iş birliğini yapmaya hazırdır. Aynı zamanda yalnız kalmaktan pek hoşlanmayan Terazi için American Crime Story harika bir yoldaş olabilir. Olaylara objektif yaklaşarak sorunları çözmeye çalışırken zamanın nasıl geçtiğini hiç mi hiç fark etmeyeceksin.

Akrep Burcu - CSI

Akrep: CSI

Akrep sezgileriyle hareket etmekten hoşlanır çünkü duygularını hep doruklarda yaşar ama bunu etrafındaki insanların pek çoğu bilmez çünkü bazı şeyleri kendine saklamayı bilir. Etrafındaki insanlar için mükemmel bir sırdaş olmasının yanı sıra aynı zamanda kendi sırlarını da çok iyi tutar. Gözlem yapma yeteneğinden dolayı her şeyin bir kanıt olduğunun bilincinden olan Akrep için CSI gibi suç ve gizemin bir arada olduğu bir dizi harika bir Pazar gününe işaret eder.

Yay: A Series of Unfortunate Events

Büyük resmi görmek konusunda her zaman diğer burçlardan çok daha iyi olan Yay için her yeni yolculuk yeni bir macera demektir. Özgürlüğe düşkün olduğundandır ki özgürlüğü için savaşanların hikayelerini dinlemekten büyük keyif alır. Bu yüzden Yay’ların Talihsiz Serüvenler Dizisi’ni büyük bir keyifle izleyeceklerine hiç şüphe yok.

Oğlak Burcu - The 100

Oğlak: The 100

Oğlak için hayat kurallar ile belirlenmiş, sınırları keskin hatlarla çizilmiş bir şeydir. Onun için başarı disiplinli ve planlı olmaktan geçer. Bu özellikleri nedeniyle The 100 dizisindeki kontrolü ele alıp dünya üzerinde yeni bir halk yaratmak isteyen karakterlerle kolayca empati kuracak, onları izlerken kendini izliyor gibi hissedecektir. Hem kim kendinin dizi versiyonunu izlemek istemez ki?

Kova: Unbreakable Kimmy Schmidt

Belirli kalıpların dışında düşünmeyi seviyorsun ve alternatif çözümlerinle farkını ortaya koymayı her defasında başarıyorsun, helal olsun! Oldukça duyarlı ve rasyonel olmanın yanı sıra etrafındaki insanlar tarafından da seviliyorsun, tıpkı Unbreakable Kimmy Schmidt gibi! Bu yüzden güzel bir Pazar gününde kedini battaniyeyle bir oraya bir buraya atarken bu diziyi izlemeye bir şans vermelisin.

Balık: Black Mirror

Hayal gücünün yüksek olmasıyla nam salan Balık, aynı zamanda da sınırsızdır. Bu yüzden zaman zaman anlaşılması zor bir insandır. Etrafında olup bitenlere farklı bir bakış açısıyla yaklaşan Balık için sezgiler çok ama çok önemlidir. İşte bu yüzden her bölümüyle hayalperestliğin sınırlarını zorlayan Black Mirror dizisini kesinlikle izlemelisin. Ancak dikkat et, kendini bir anda oradaki distopik dünyanın içinde hayal kurarken bulabilirsin!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.