Burcuna Göre Hangi Mitolojik Tanrı ya da Tanrıçasın?

Birbiriyle yakından ilgili olan Astroloji ve Mitoloji’yi birlikte mercek altına tuttuk, burcuna göre hangi mitolojik tanrı/tanrıça olduğunu en belirgin özellikleriyle inceledik! Hazırsan hemen okumaya başla, karakteristik özelliklerinin hangi tanrı/tanrıçadan sana miras bırakıldığını keşfet!

Koç

Yunan Mitolojisi’nde Zeus ve Hera’nın oğlu olan, aşk tanrıçası Afrodit ile yaşadığı tutkulu aşk ile ve Yunan tanrıları arasında taşkınlıkları, kavgalarıyla göze batan Ares’in gezegeni Mars. Tıpkı senin burcununki gibi! Güçlü bir savaşçı olmasının yanı sıra aynı zamanda oldukça tutkulu bir aşık olan Ares, Afrodit’e sürekli hediyeler gönderirdi. Zeus, sık sık kavgalarına Ares’i yollardı, fakat sabırsız yapısı nedeniyle pek çok savaşta yenilir, bolca düşmanı olurdu!

Boğa

Zeus’un kızı olan Artemis, Ay tanrıçası ve vahşi hayvanların koruyucusudur. Güvenilir, doğayı seven, sağduyulu ve sahiplenici Boğa’nın da tüm bu özellikleri Artemis’inkilerle birebir örtüşüyor! Tanrıça Artemis’in torunu olarak zaman zaman sen de vahşi doğadan uzaklaşıp sakin kalmaya, ışığını dünyaya saçmaya ihtiyaç duyuyorsun.

İkizler


İletişim becerinin çok güçlü olduğu sürekli herkes tarafından söyleniyor ya? Her konuda mutlaka söyleyecek bir şeylerin var ve bilmediğin herhangi bir konu yok değil mi? İşte bu, Hermes tarafından sana miras bırakılmış! Hızlı karar değiştirsen de her ortama uyum sağlayabiliyor olman, ayaklarında kanatlar olan Hermes’in hızı sayesinde oluyor! Tanrıların habercisi olarak bilinen Hermes, sana iletişimdeki ve dildeki yeteneğini vermiş!

Yengeç

Anne baba ilişkisi, akrabalık bağları ve özellikle kadınlar için annelik duygusunu sembolize eden burcunun neredeyse tüm özellikleri Hera tarafından sana miras bırakılmış. Ailesi ve sevdikleri için yapmayacağı şeyin neredeyse bulunmadığı Hera gibi senin de hislerin ve ailesel bağların çok kuvvetli!

Aslan

Ortamların aranılan ismi, etrafına ışık saçıyor, eğlenmeyi ve eğlendirmeyi de en iyi sen biliyorsun. Sıcak, sevgi dolu ve karizmatiksin. Güneşin, ışığın, müziğin, şiirin ve bilginin tanrısı olan Apollon, sana yeteneklerini miras bırakmış! Sana verdiği güçlü ego ve kibre biraz engel olmalı, zaman zaman acımasız davranan yönünü törpülemelisin. Biraz daha alçak gönüllü olarak şahane bir insan olabilirsin!

Başak


Toprağın hasat ve bereket tanrıçası Demeter! Başak her ne kadar Merkür ile yönetilse de bu gezenin sorumluluk almayı öğreten yanını sembolize ediyor. Yunan Mitolojisi’nde Demeter, insanlara toprağı ekip biçmeyi öğretir. Sen de burcunla sorumluluk ve geleceği planlamayı temsil ediyorsun ve analizlerinle geleceğini inşa ediyorsun. Tıpkı Demeter gibi emin adımlarla yürümeyi tercih ediyorsun!

Terazi


Cinsellik, aşk ve güzellik tanrıçası Afrodit, sana oldukça benziyor! Yunan Tanrıçaları’nın en güzeli, en tatlısı, sana güzelliğini ve tatlı dilini miras bırakmış! Dünyaya iyilik ve güzellik yaymak isteyen Afrodit, mitoloji aleminin en sansasyonel karakteri desek yeridir. Ares gibi bir savaş Tanrısı ile bile denge kurar, aşk yaşar. Sen de tıpkı Afrodit gibi hayatın tadını çıkarmak istiyorsun ve sevgiyle kutsanmış bir karaktere sahipsin.

Akrep


Güçlü ve gizemli karakterin sana Hades tarafından miras bırakılmış! Gizemli ve karanlık olduğu için kötü bir Tanrı gibi görünen Hades, aslında en güvenilir Tanrılardan biri. Sözü sözdür, prensip sahibidir. Planlı hareket eder, zeki ve ahlaklıdır. Sen de tıpkı onun gibi benzersiz bir dost ve harika bir lidersin, fakat biraz daha açık sözlü olmalısın.

Yay


Tanrıların kralı olarak anılan Zeus, aynı zamanda bir gök tanrısı! En güçlü ve en önemli karakterlerden biri olmasına rağmen, çapkınlığı başına birçok dert açar. Herkese aşık olabilen Zeus, aşık olduğu kişileri elde etmek için şekil bile değiştirir. Sen de Zeus gibi oldukça değişkensin. Yemini koruyan kişi olarak görülürsün ve yalancıları açığa çıkarma özelliğine sahipsin. Yay, Jüpiter yani gerçek ve bolluk gezegeni tarafından yönetilir ve Zeus’un oku, Yay’ın okçusuna denktir!

Oğlak

Rakip tanımayan, inatçı ve güçlü bir tanrı; Kronos! Başarı, hırs, disiplin ve liderlik özellikleriyle öne çıkan, tanrılar aleminin en sert karakteri Kronos, iktidar ve bağımsızlık arzusu ile yanıp tutuşur. Şüpheciliği bir kenara bırakırsan hayatında her şeyin çok daha yolunda gideceğine eminiz. Dostların seni sarsılmaz bir kaya olarak görüyor, düşmanların ise resmen senden korkuyor!

Kova

İleri görüşlü ve kurnaz bir avukat olan Titan tanrısı; Prometeus! Tıpkı senin gibi, Prometeus da bir isyankardı. Onun yetenekleri ve kaosu da burcunun yönetici gezegeni Uranüs’e benziyor. Keskin zekası ve güçlü adalet algısını sana miras olarak bırakan Prometeus’un adının kökeninde yer alan Yunanca “matematik” anlamına gelen sözcüğüyle, tanrıların en zekisi olduğu işaret edilir. İnsanlara yardım edeyim derken beklenmedik sürprizlerle karşılaşmamak için biraz kendini önemsemeli ve keskin zekanı sadece başkaları için değil, kendin için de mutlaka kullanmalısın!

Balık

Denizin derinliklerindeki görkemli sarayında yaşayan Poseidon (Neptün), gizemli ruhunu ve hayal dünyasını sana miras bırakmış! Poseidon’un en büyük özelliklerinden biri dünyanın en güzel şehrini kurma hayaliyle yanıp tutuşması. Fakat bu hayali yüzünden Atlantis’i yok etmiştir! Ayakların daha fazla yere basmalı, hayal dünyan ile gerçeği birbirinden ayırt etmeyi öğrenmelisin. Derin ve renkli ruhunu dünyadan mahrum bırakmamalı, güçlü hayal gücün ile mutlaka bir şeyler üretmelisin.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.