Burcuna Göre Hangi “La Casa De Papel” Karakterisin?

Son yıllarımıza bomba gibi düşen bir dizi var! “La Casa De Papel” adını duymamış olan var mı? Ya da İngilizce adıyla “Money Heist” desek? Hangi ismiyle bahsedersek bahsedelim, bu diziyi adın gibi bildiğini ve yeni sezonu dâhil her bölümünü, internete eklenir eklenmez izlediğini biliyoruz, bizi kandıramazsın! En akıllıca düzenlenen soygunun, en cesur kaçış planıyla sonlandırıldığı bu dizide, hangi karakter hangi burca mensuptur hiç düşündün mü? Gel bakalım, burcuna göre sen hangi “La Casa De Papel” karakterisin? Bu arada uyaralım, çeşitli açılardan ileriki sezonlar hakkında keyif kaçırıcı detaylar paylaşabiliriz, ona göre oku!

Mücadeleci Koç Burcu: Raquel Murillo

Raquel Murillo, dizinin ilk sezonunda aramızda katıldığında tam bir Koç burcu gibi kontrolsüz bir güçtü. Ne yapacağı, hangi taşın altından çıkacağı, neyin üstesinden geleceği, sıradaki adımı pek belli değildi. Gelişine vuruyordu. Agresifti ve zamanla yarışıyordu. Bu arada kim olduğunu bilmediği Profesör ile karşılaştı ve dünyası tersine döndü. Duyguları ile baş edemedi ve onlar yüzünden işini yarıda bıraktı. Aşkı seçerek Profesör’ün yanında olmayı tercih etti.

Sadık Boğa Burcu: İkizler Helsinki ve Oslo

Helsinki ve Oslo diziye girdiklerinde hikâyelerinin bu şekilde ilerleyeceğini hiç düşünmemiştik! Dışarıda Profesör’e, içeride Berlin’e sadık birer asker olan ikizlerimizden Oslo bize erkenden veda etti. Helsinki’nin hikâyesi ise gelişerek devam ediyor. Oslo’ya veda etmiş olsak da dayanıklı, güvenilir, pratik ve sağduyulu olan Helsinki her şartta ekibi bir arada tutmak için hayatı pahasına mücadele etmeye devam ediyor.

Becerikli İkizler Burcu: Berlin

Neredeyse hepimizin favorisi olan bir karakter var şimdi sırada: Berlin! Berlin’in becerikliliğini, sosyalliğini, şeytan tüylü oluşunu, bu planı bir araya getiren ince zekâsını ve birden fazla cephede çarpışabiliyor oluşunu düşününce zaten onun İkizler burcu olmaktan başka şansı kalmıyor! Her ne kadar, kendisini erkenden kaybetmiş olsak da daha fazla geçmişe giden sahnede, daha çok Berlin görmek istediğimizi de belirtmeden geçmeyelim!

Babacan Yengeç Burcu: Moskova

Geldik bir başka erken kaybettiğimiz karakter olan Moskova’ya. Moskova hem güzel hikâyesi, hem babacanlığı hem de oğlu olan Denver karakteri ile ilişkisi nedeniyle kendisini izlettiren bir karakterdi. Tam bir Yengeç burcu gibi korumacı ve merhametli bir ebeveyndi. Oğluna hem ana hem baba olmuştu ve kaç yaşına gelirse gelsin onun arkasını kollamaya da devam ediyordu. Soygunda onları izlememizin tam da nedeni buydu!

Egoist Aslan Burcu: Tokyo

Tokyo karakteri hakkında ne düşünüyorsunuz? Tüm dizi, dizide geçen tüm dünyası adeta onun oyun sahnesiymiş gibi değil mi? Bütün karakterler de onun oyuncakları gibi sanki. Tüm dünyasının kendi etrafında döndüğünü düşünüyor ve böyle olmadığı zamanlar da oyunu bu şekilde kurup pimi çekiyor. Tanıdık geldi mi? Evet bildiniz! Bu tam da kendini beğenmiş ve kibirli bir Aslan burcu özelliği.

Detaycı Başak Burcu: Nairobi

Sıra geldi bir başka sevilen ve şu an için akıbeti tam da belli olmayan bir karaktere. Nairobi karakteri, her daim ekibin arkasını toplamaya çalışması, gerektiğinde taşın altına elini koymaktan çekinmemesi, bir şekilde herkesle arasını iyi tutması nedeniyle tam bir Başak burcu insanı. Ayrıca böyle önemli bir görevde sahte paraların detaylarını sağlam bir Başak bundan daha iyi kim çözebilir?

Kibar Terazi Burcu: Angel Rubio

Raquel komiserin “en yakın arkadaşına” ama aslında en uzun friendzonenuna dönüyoruz şimdi. Sıradaki karakterimiz, Raquel Murillo’nun en yakın arkadaşı Angel. Angel de Raquel gibi bir komiser ve yıllarca beraber çalışmışlar. Angel onun evliliğini, mutluluğunu, kızına olan sevgisini, bir başka polis olan eşinden gördüğü şiddeti, hüznünü, acısını hepsini uzaktan izlemiş ve aşkını içine gömmüş bir adam. Ayrıca ona karşı sürekli dalganan duyguları ve zarifliği ile tam bir Terazi burcu!

Kinci Akrep Burcu: Arturo Roman

Tokyo karakterinden sonra sıralamada ikinci gelen, belki de zaman zaman en az sevilen karakterler sıralamasında birinci olan bir karakter, Arturo Roman. Arturo her hırslı Akrep burcu gibi, iyi bir pozisyonda çalışan ama soygun nedeniyle güzel günlerine elveda demek zorunda bırakılan bir adam. Bu nedenle de ekibi dağıtmak için canla başla, başına ne gelirse gelsin uğraşıyor. Tam bir kinci Akrep burcu değil de nedir?

Umursamaz Yay Burcu: Denver

Sevilmeyen karakterlerden sevilen karakterlere yapacağımız bu hızlı geçişi bize en iyi Denver yaptırabilirdi. Yaydığı eğlenceli gülüşüyle bile kalpleri çalabilen Denver, tıpkı bir Yay burcu insanı gibi nerede olduğunu ve ne yaptığını unutup bir anlık hülyalara kapılınca, soygunu bir kız arkadaş ve bir bebekle bitirdi. Odağını kaybeden bir Yay gibi kısa bir süre bocaladıktan sonra farklı bir yola giden Denver’ın yeni maceralarını hep birlikte bekliyoruz!

Planlı Oğlak Burcu: Profesör

En sevilen karakterler dedikten sonra Profesörden bahsetmesek olmazdı! Tam bir mastermind olan Profesör, tüm planı yapan, uygulayan ve uzaktan orkestra eden kişi olmasının yanında aktif olarak da planın gerçekleşmesine yardım etti. Bunun için kendisini kardeşi Berlin kadar feda etmemiş olsa da oda her şeyini bu işe yatırdı. Sonunda aşkı buldu, aşkla sınandı ama o hepsinin altından kalkabilecek kadar güçlü bir Oğlak burcuydu!

Teknoloji Ustası Kova Burcu: Rio

Sevimli gülümsemeye sahip olanlar takımının bir diğer üyesi olan Rio ise tam bir Kova burcudur. İşin teknoloji kısmı ondan sorulur. Tokyo’ya âşık olduğundan beri hayatı yolunda gitmese de o her zaman kendisini mutlu edecek bir şeye kavuşmanın yolunu bulmasıyla meşhurdur!

Duygusal Balık Burcu: Monica Gaztambide

İş yerindeki üstüyle birlikte olan Monica’nın duygusal bir Balık burcu olduğunu görmek için çok da uzağa bakmaya gerek yok. Bir aile olabilmek hevesiyle Arturo ile birlikte olmasından ve sonrasında Denver’ın ona sahip çıktığını görüp taraf değiştirmesinden, duyguları ön plana alan bir Balık burcu olduğunu çok net şekilde anlayabiliyoruz!

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.