Burcuna Göre Hangi Kraliyet Ailesi Üyesisin?

Birleşik Krallık’ın başında bulunan Windsor hanedanı, bugün sembolik bir nitelik taşısa da tüm dünyada ilgiyle takip ediliyor. Yönetim merkezi Londra’daki Buckingham Sarayı olan Krallık, belli başlı kurallar çerçevesinde yürüyor. Hanedan mensupları siyasi faaliyetlerinden ziyade özel hayatlarıyla ilgi çekiyor. Hepsinin burçlarını biliyor olsak da doğum haritalarındaki etkilerden ötürü kamuoyuna yansıyan bir imajları var. Aşağıdaki listeyi inceleyerek burcuna göre hangi kraliyet ailesi üyesi olduğunu öğrenebilirsin.

Koç (Kraliçe Elizabeth)

Ailenin ve krallığın en tepesindeki insan olarak tüm dikkatler Elizabeth’in üzerinde toplanıyor. Kuralları değiştirme yetkisi buluna Kraliçe, ilerleyen yaşına rağmen büyük bir hırs ve girişkenlikle tahtı yönetiyor. Çok fazla kuşak ve dönemler görmüş olup, çağa her anlamda ayak uydurmasını biliyor. Sen tüm bu özellikler bir araya geldiğinde Kraliçe Elizabeth’in Koç burçlarına göz kırpan ruhunu yansıtıyorsun. Onun gibi yöneticilik hatta kraliçelik vasfı taşıyorsun.

Boğa (Elizabeth Bowes-Lyon)

Kraliçe’nin annesi olan Elizabeth Bowes-Lyon kızıyla aynı adı taşıyordu. VI. George’un defalarca teklif ettikten sonra evliliğe ikna ettiği Bowes güzelliği ile dikkat çekiyordu. Tedirgin ve özgüveni düşük kocasının aksine son derece sakin ve soğukkanlı bir kraliçeydi. Eşine her anlamda destek oluyor, ailesine ve geleneklere sahip çıkıyordu. Senin de kendini bulacağın anne Elizabeth, güçlü karakterinden olsa gerek 1900 yılında doğup 102 yaşında ölmüştü.

İkizler (Prens Charles)

Tahtın ilk sıradaki varisi olan Prens Charles, rahmetli Prenses Diana’nın büyük aşkı olarak anılıyor. Gelenekler gereği Diana ile evlenmiş ama ona tam olarak ısınamamıştı. Bazı dönemler sıcak bir eşe dönüşse de bu ilgili anları kısa sürüyordu. Bekarlık döneminde hızlı özel hayatı, evliliği süresince ise kaçamakları medyaya yansıyordu. Diana’nın duygusal ve hassas karakterine karşın akılcı ve umursamaz bir tavrı vardı. Sen tüm bu kareler bir araya getirildiğinde Charles’ın portresini yansıtıyorsun.

Yengeç (Prens Harry)

Sarayın son 1 yıldır en popüler kişilerinden olan Prens Harry, eşiyle yaptıkları ziyaretlerle medyada yer buluyor. Oğullarını kucağına alan ikili bu aralar bebek pışpışlıyor. Genç Prens, eşi Meghan’a büyük aşk, ailesine ise derin bir sevgi ve saygı besliyor. Annesinin hatıraları gözünden gitmezken, Diana gibi yardım kampanyalarını destekliyor. Sen duygusal ve merhametli bir burç mensubu olarak Prens Harry ile aynı yöne bakıyorsun.

Aslan (Meghan Markle)

Buckingham’a gelin gittiği ilk dönemden beri hakkında enteresan bilgiler verildi. Baskın ve inatçı bir karakteri olduğu söylenen Meghan Markle, asırlardır süregelen kuralları çiğniyormuş. Özellikle mutfak hizmetlilerinin genç kadının otoritesine dayanamayıp istifa ettiği basına yansımıştı. Gururlu ve kararlı tavırlarıyla öne çıkan Meghan, her anlamda geleneklerin dışına çıkmaya çalışıyor. Bazı kuralların demode olduğunu düşünüyor. Sen otoriter ve gururlu yapınla kraliyet ailesinde Meghan’ı temsil ediyorsun.

Başak (VI. George)

Kraliçe Elizabeth’in babası olan ve krallığı kısa süren VI. George, “Zoraki Kral” filmiyle günümüzde popülarite yakalamıştı. Ağabeyinin aşkı için tahtı bırakmasıyla, isteksiz de olsa Kral olmuştu. Takıntılı ve huzursuz bir mizacı olan George yine de aldığı sorumluluğun bilincindeydi. Elinden geldiğince kuralları ve gelenekleri uygulamaya çalışıyordu. 40’lı yaşlarında yakalandığı akciğer hastalığı onu çok üzmüştü. Çalışkan, kuruntulu ve sağlığına dikkat eden mizacınla VI. George’u anımsatıyorsun.

Terazi (Camilla Parker)

Onu tüm dünya Charles’ın büyük aşkı olarak tanınmıştı. Prensin bekarlık yıllarında başlayan aşkları, Diana ile evliyken de devam etmiş ve asla sönmemişti. 14 senedir Charles ile evli olsalar da Diana’yı üzdüğü için Camilla halk tarafından hala eleştiriliyor. O ise bu konuyla ilgili asla konuşmuyor ve dengeli bir tutum takınıyor. Kraliyet ailesiyle ilişkilerini iyi tutup kraliçe unvanından da vazgeçti. Sen de kibar, ılımlı ve yapıcı karakterinle Camilla ile özdeşleşiyorsun.

Akrep (VIII. Edward)

Günümüz kuşağı tarafından fazla tanınmayan bir isim VIII. Edvard. Kraliçe’nin amcası olup bir zamanlar tahtın başında oturuyordu. O dönem gönlünü Amerikalı olan evli Wallis Warferd Simpson’a kaptırmıştı. Bu yasak aşk Edward için bir tutkuya dönüşmüştü. En sonunda onunla evlenebilmek için tahtı bırakmıştı. Hadise, ailede şok etkisi yaratmış ve yerine kardeşi geçmişti. Edward’ın geçmişte gizemli ittifaklar kurduğu da ortaya çıkmıştı. Sen tutkun ve esrarlı kişiliğinle Edward’ı yansıtıyorsun.

Yay (Prens Philip)

Birleşik krallığın en yaşlı üyesi olan Prens Philip Kraliçe’nin biricik eşi. Çocukları ve torunları kadar kamuoyuyla fazla teması olmayan Prensi, “The Crown” dizisiyle daha yakından tanıma fırsatı bulduk. Güler yüzlü ve şakacı olan Philip gençlik yıllarında hızlı bir hayat yaşamış. Dünyanın tümünü gezme fırsatı bulmuş, doğayla iç içe aktiviteler gerçekleştirmiş. Özel hayatında çok sayıda kaçamak ve partiler yaptığı için Elizabeth’i kızdırmıştı. Yay burcu olarak ortak paydalarda buluştuğun Prens Philip senin ruhunu yansıtıyor.

Oğlak (Kate Middleton)

Geleceğin kraliçesi olmasına kesin gözüyle bakılan genç kadın, uyumlu ve geleneksel tarzıyla dikkat çekiyor. Buckingham’ın geçmişten bugüne süregelen tüm kurallarına büyük bir disiplinle uyuyor. Halktan gelen eleştirileri dikkate alırken, Kraliçe ve diğer aile büyüklerine hürmette kusur etmiyor. Makamının gerektirdiği sorumlulukları üstlenerek adımlarını doğru atmaya gayret ediyor. Sen de Oğlak burcunun disiplinli, alışkanlıklarına bağlı ve ağır başlı bakış açısıyla Kate’in iklimiyle bütünleşiyorsun.

Kova (Prens William)

Cambridge dükü olan William, katı geleneklerin dışına çıkan sempatik ve rahat tavırlarıyla dikkat çekiyor. Kraliyet ailesi Whatsapp’a karşı olsalar da William ve kuzenleri uygulamayı severek kullanıyor. Eşi ile genel olarak uyumlu görünüp sık sık birbiriyle şakalaşıyorlar. Öte yandan William birkaç ay önce Kate’in kendisini çok kıskandığını belirtmiş ve kısıtlanmaktan hoşlanmadığını ima etmişti. Bir süre önce de özel hayatında kaçamak yaptığı iddia edildi. Sen de William gibi bağlanmayı sevmiyor, özgürlüğünden vazgeçmek istemiyorsun.

Balık (Lady Diana)

İngiltere’de ve tüm dünyada ailenin en fazla sevilen ve konuşulan mensubu Lady Diana oldu. Rüya gibi görünen düğünü, arkasından dramı getirecekti. Charles’e büyük bir bağlılıkla âşık olmasına rağmen eşinden ilgi görmüyordu.  Gülen yüzünün arkasında acı çeken, aşırı duygusal ve kırılan bir kadın yatıyordu. Mütevazı ve merhametli mizacıyla halkla bütünleşti, kısa ömründe çok sayıda yardım kampanyası düzenledi. Bu listenin en duygusal, merhametli yüzü olarak Lady Diana ile özdeşleşiyorsun.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.