Burcuna Göre Hangi Konuda Tatmin Olman Zor?

Astroloji dünyasında kimse mükemmel değildir ve burçların belli konularda hassasiyeti vardır. Bunlarla ilgili zaaflarını bir şekilde belli ederler. En tamahkâr burçların bile tatmin olmasının zor olduğu durumlar ve konular vardır. Soğukkanlı görünen burçların da kafasını kurcalayan meseleleri, can sıkıntısı yaratabilir.

Koç: İktidar Hırsın     

İktidar hırsın senin en büyük zaafın olarak gösterilebilir. Bununla ilgili konularda yetinmeyi bilemiyorsun. Her zaman daha fazla kontrolü eline almak istiyorsun. İyi bir lider olacağını düşünüyorsun. Yöneticilik konusunda bir adım daha öne çıkmak için basamakları azimle tırmanıyorsun. Bu dünyaya kesinlikle bir amaç için geldiğini düşünenlerdensin. İş ve özel hayatında çıtayı hep yüksek tutarsın. Hak etmediğini düşündüğün alt seviye bir makamda olduğun sürece tatmin olamazsın. Emir almaya tahammül edemiyorsun.

Boğa: Lükse Olan Zaafın

Kendini fiziksel anlamda tatmin etmeye bayılıyorsun. Zahmetli ve yoksunluk içeren bir hayata tahammül edemezsin. Lüks bir yaşam için vazgeçmeyeceğin değer yok gibidir. Alıştığın refah hayatından ödün vermen mümkün değil. Maddiyat konusunda tatminsizsin. Konforlu ve pahalı bir hayatı deneyimledikçe daha fazlasını istiyorsun. Paranın mutsuzluk getireceğini düşünenlerden değilsin. Haz arayışını mümkün olduğunca doyurmaya çalışırsın. Araban varsa bir üst modelini, evin varsa daha konforlusunu istersin.

İkizler: Merak Duygun

Sendeki merak açlığı etrafındaki kimsede yok. Sorduğun sorular yeni soruları da beraberinde getirir. Bu durum karşı taraf için bazen sıkıcı olsa da yine de sorgu sual etmekten kendini alamıyorsun. Gıybet sezdiğin ortamlara gayri ihtiyari balıklama atlıyorsun. Bilgiye açlığın geçmiyor bir türlü. Merak ve öğrenme tatmini isteğinle tehlikeli sularda gezinmekten çekinmiyorsun. Senin için doğuştan gazeteci demek haksız bir tabir sayılmaz.

Yengeç: Kırılganlığın

Zodyak’ın en alıngan burcu olduğun söylenebilir. Moral bozukluğun yüzüne yansıyor. Küçük bir çocuk gibi başını koyacak bir omuz arayabiliyorsun. Canının yandığı, kırıldığın konularda ne kadar gönlünü alsalar da tatmin olman zordur. Sana yapılan haksızlıkları sitem ederek dönem dönem dillendiriyorsun. Kriz anları sonrası olayın etkisiyle sık sık ağlayarak deşarj olmaya çalışıyorsun. Seni üzenleri, alıngan tavırlarınla pişman ediyorsun.

Aslan: İltifat Açlığın

Özgüvenini yeni tanıştığın insanlara bile kısa sürede belli ediyorsun. Değerli ve özel olduğunu herkese kanıtlamak istiyorsun. En büyük zaafın iltifat duymak. Beğeni içeren sözleri düzenli olarak işitmek seni memnun ediyor. Öte yandan bu konuda son derece tatminsizsin. Güzel/yakışıklı gibi iltifatları aynı kişiden bile sürekli duymazsan canın sıkılır. Sadece dış görünümünle değil aklın ve yeteneklerinle de beğenilmek istiyorsun. Bunları duymadığında kendini tutamayıp neden ilgi gösterilmediğinden yakınıyorsun.

Başak: Yapılan İşler

Her anlamda eleştirel ve beğendirmesi zor birisin. Bu konudaki takıntıların su götürmez bir gerçek olmuş. En çok da yapılan işler konusunda tatminsiz birisin. Önüne getirilenleri “Olmamış bir daha dene” diyerek sık sık geri çevirirsin. Sadece başkalarının değil kendini yaptığın işleri de hunharca eleştiriyorsun. Afiyetle yediğin yemekler için bile biraz daha lezzetli olabileceği konusunda yorum yaparsın. İş yaşamında önüne sunulan projeler de seni kolay kolay tatmin etmiyor.

Terazi: Dış Görünüm

Fiziksel güzellik senin için birinci planda geliyor. Kendini bu konuda çok yoruyorsun. Ne kadar şık görünsen de biraz daha şık olmak için çaba sarf ediyorsun. Bu yüzden ayna karşısından uzun zaman geçiriyorsun. İkili ilişkilerinde de dış görünüm olarak kendini sana beğendirmek güç. Fiziği ve yüz güzelliğiyle son derece çekici ve iddialı adayları tercih ediyorsun. Aradığın kusursuzluk değil ama dış görünüm olarak çok yakışıklı veya güzel insanlardan etkileniyorsun.

Akrep:  Aşırı Şüpheciliğin

Paranoyak tarafın zaman zaman sinirlerini geriyor. Ufacık hadiseler bile seni kuşkulandırabiliyor. Soru işaretlerinin çözülmüş olması seni rahatlatmıyor. Bu sebeple kimseye güvenemiyor, kendin tamamen teslim edemiyorsun. Kuşkularına ilişkin tatminsizlik zaman zaman uykularını kaçırıyor. Etrafındakiler kafanda ne gibi şüpheler taşıdığını tahmin bile edemez. Canını sıkan konularla ilgili duyduğun cevaplar seni tatmin etse bile bir süre sonra kafanda yeni kuşkular doğurabiliyorsun.

Yay: Keşfetme Tutkun

İyimser yapına karşın maceracı ruhunun çabuk sıkılan bir tarafı var. Uzun süre aynı işle oyalanıp anı yerde kalmayı sevmiyorsun. Özellikle gezmek konusunda bu yönün öne çıkıyor. Ara ara dolaşmak seni tatmin etmiyor. İstiyorsun ki sürekli bir keşif halinde olasın. En mutlu olduğun yer aşındırdığın yollar. Atlar koşarken nasıl kendini özgür hissediyorsa sen de yolculuk ettiğin sürece kendini özgür hissedersin.

Oğlak: Tasarruf Alışkanlığın

Günlük yaşamında her daim temkinli davranıyorsun. Bu özelliğin maddi konularda da kendini gösteriyor. Tasarruf ve birikim anlamında ne kadar kemerleri sıksan da tatmin olman güçleşiyor. Planlı ve az masrafla yaşayarak güvende hissetmek istiyorsun. Giderler için ölçüyü kaçırmamaya gayret ediyorsun. Mümkün olduğunca paranı biriktirmeye ve geleceğini garanti etmeye çabalıyorsun. Kazancını gezmek, eğlenmek, alışveriş gibi harcamalar için kullanmayı gereksiz buluyorsun.

Kova: Zeka Göstergesi

Mükemmel bir zihnin ve öngörü yeteneğin var. Mantığına göre hareket ederken başkalarından da aynı yaklaşımı bekliyorsun. Herhangi birinin aklıyla seni tatmin etmesi güç oluyor. Onların önünde olma hissi bir süre sonra seni yalnız hissettirebiliyor. Birinin seni fikirleriyle etkilemesi için senden çok daha akıllı olması gerektiğini düşünüyorsun. Bu beklenti fiziksel ilişkilerini de etkiliyor. Seni ruhuyla cezbetmemiş biriyle uyumlu bir cinsel hayatın da olmuyor.

Balık: Yaratıcı İşler

Bu dünyanın dışında ve duygusal ruh halinden ötürü genel olarak tatminsiz birsin. Mutlu olduğun konular bile bir süre sonra büyüsünü yitirebiliyor. Dışarıdaki insanlar seni anlamakta zorlanıyor. Sevdiğin insanlar arasındayken daha pozitif oluyorsun. En çok da artistik ve estetik konularda tatmin olmakta zorlanıyorsun. Gelişmiş yaratıcılık kabiliyetin, sanatsal anlamda seni zor beğenen bir konuma taşıyor. Bundan çok daha zengin öğeler görmek istiyorsun.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir