Burcuna Göre Hangi Kadın Film Kahramanısın?

Filmlerin büyülü dünyasına kapılmak ve olayları kendimiz yaşıyormuş gibi hayal edip değerlendirmek oldukça eğlencelidir. Herkesin örnek aldığı bir film kahramanı vardır ve herkes kendinden bir şeylerle bağdaştırarak bir köprü kurar karşısındaki karakterlerle. Peki filmlerdeki kadın kahramanlar aslında hangi burçlara hitap eder? Yıldızlara sorduk!

Koç: Arya Stark

Game of Thrones’da neredeyse ilk bölümlerinden beri cesur ve bağımsız kişiliğiyle dikkatleri çeken Arya Stark, sevdikleri uğruna her türlü şeyi yapabilecek bir kahraman. Hem bu yüzden hem de kendi bildiğini okumaktan geri durmadığı için başını derde sokabiliyor. İstediği şeyin gelip onu bulmasından bekleyecek kadar sabrı yok! Üstelik o istediklerini elde edene kadar mücadele etmekten keyif alıyor, tıpkı senin gibi! Rekabetçi olduğunu söylemeye gerek var mı?

Boğa Burcu - Katniss Everdeen

Boğa: Katniss Everdeen

Açlık oyunları üçlemesinden tanıdığımız Katniss; sadakati, kararlı duruşu ve gerçekçi oluşuyla biliniyor. Fakat tüm bu iyi yönlerinin yanı sıra zaman zaman bencilliği ve inatçılığıyla işleri yokuşa sürebiliyor. Etrafında çok fazla arkadaşı ve yakını olmasa da, sevdikleri için her şeyi yapacak kadar güvenilir ve onları mutlu görmek için dünyaları verebilecek kadar da sahiplenici. Katniss Everdeen bir Boğa’dan başkası olamaz!

İkizler Burcu: Daisy Buchanan

İkizler: Daisy Buchanan

Great Gatsby’den bildiğimiz Daisy, kararsızlığı ve değişken ruh haliyle dillere düşmüş durumda. Fakat kendisi aynı zamanda hızlı düşünen, rasyonel ve oldukça zeki bir kadın. Bu yüzden mutsuz bir ilişkinin içinden çıkmak için verdiği savaş ve özgür olma mücadelesi karşısında resmen ayakta alkışlanıyor. Yerinde duramayan, oldukça sosyal olan Daisy aynı zamanda da lafı gediğine oturtmayı başarıyor. Eh entelektüel olmak da bunu gerektirir…

Yengeç: Arwen Eveningstar

Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde arz-ı endam eden güzeller güzeli Arwen Eveningstar, tıpkı bir Yengeç gibi anaç, ailesi için her şeyi yapabilecek derecede sadık. Öyle ki hem sevdiği adam hem de kendi halkı için her türlü fedakarlığı göze alıyor, yüzük kardeşliği için elinden geleni yapıyor. Bu merhametli ve duygusal tutumunun karşısında doğal olarak zaman zaman duygularına göre karar veriyor ve hemen kendini ve çevresindekileri savunmaya geçiyor.

Aslan: Elizabeth Swann

Karayip Korsanları serilerinden bildiğimiz, bir evin bir kızı korsanların asil yıldızı Elizabeth Swann, gururlu ve kendinden emin duruşuyla kesinlikle bir Aslan’dan başkası olamaz. Aynı zamanda cesur ve inatçıdır, üst sınıfa mensup olması nedeniyle naif bir leydi gibi yetiştirilmiş olsa da kendini korumak için dövüş sanatları öğrenmiş, kimseye ihtiyacı olmadığını cümle aleme kanıtlamıştır.

Başak: Hermonie Granger

Harry Potter serisinin üç ana karakterinden biri olan Hermonie, çalışkanlığı, düzen hastalığı ve mükemmeliyetçiliği ile bilinir. Hatta bu yüzden çoğu zaman arkadaşları arasında alay konusu olmuştur. Fakat başları sıkıştığında her zaman ona koşarlar çünkü içlerinde hem analitik düşünen insandır hem de her probleme gerekli dikkati ve özeni gösterebilen tek kişidir. Zaman zaman eleştirel ve zor beğenen biri gibi gözükse de, etrafındakiler onun bunu fayda odaklı yaptığını bilirler, tıpkı bir Başak’tan bekledikleri gibi.

Terazi: Hazel Grace Lancester

Pek çok kişiyi duygulandıran Aynı Yıldızın Altında adlı filmden tanıdığımız Hazel, genelde kendi mutluluğunu yaşamak yerine dışarıdaki insanları mutlu etmek için kendinden ödün verir. Kendi duygularından taviz verdiği ve başkalarını mutlu etmek adına hislerini sakladığı içinse zaman zaman mutsuzdur. Sorun çözücü olduğu için insanlar tarafından oldukça çekici bulunan Hazel Grace Lancester, kesinlikle bir Terazi’den başkası olamaz!

Akrep Burcu: Holly Golightly

Akrep: Holly Golightly

Tiffany’de Kahvaltı filminin ikonik karakteri Holly Golightly, anlaşılmaz güç ve zor bir kadındır. Bu yüzden ilişkileri uzun soluklu ve anlamlı olmaktan çok uzaktır. Fakat özünde duygularını çok yoğun yaşayan birisidir, bu yüzden daha içe dönük kalmayı tercih eder, tıpkı bir Akrep gibi. İyi bir sırdaş ve kötü gün dostu olduğu için gerçek arkadaşları tarafından her zaman aranan bir isim olduğunu da unutmamak gerek!

Yay: Violet Baudelarie

Talihsiz Serüvenler Dizisi’nin sevimli Violet’ı, yaşadığı onca korkunç olaya rağmen bir gün bile iyimserliğini ve inancını kaybetmez ve mücadele etmeye devam eder. Oldukça meraklı olması nedeniyle başına türlü türlü işler gelse de dünyayı daha yaşanabilir bir yer haline getirebileceğine inanır ve pek bu nedenle pek çok keşfe imza atar. Her zaman yeni bir maceraya hazır oluşu ile adeta ben Yay’ım diye bağırır.

Oğlak: Elizabeth Bennet

Aşk ve Gurur’un güzeller güzeli Elizabeth’i her zaman ağır başlı, olgun ve temkinlidir. Hayattan beklentileri fazla olsa da onlar için çabalayıp gerçekleştirmesi gerektiğini bilecek kadar da rasyoneldir. Sevdiklerinin başı bir derde sıkıştığında onlara yardım etmek için her zaman yanlarındadır ve sorumluluk almasını çok iyi bilir. Bu yüzden herhangi bir durumda kontrolü ele almaktan hiç gocunmaz, hatta bu hoşuna bile gidebilir. Zaman zaman fazla acımasız davranması ise olaylara hep bir Oğlak gibi profesyonel yaklaşmasından kaynaklanır.

Kova: Margo Roth Spiegelman

Kağıttan Kentler filmi ile karşımıza çıkan Margo, kesinlikle özgürlüğü için her şeyi yapabilecek kapasitede bir insandır. Buna karşı gelen bir olayın içinde kendini bulduğunda ise çareyi hemen ortadan kaybolmakta bulur. Oldukça sıra dışı ve tuhaf olduğunu ona yanlış yapanları cezalandırış şekline bakarak anlamak pek de zor olmaz. Aykırı olmasının nedenlerinden biri ise istediklerini ancak bu şekilde elde edebileceğinin farkında olmasıdır. Açık sözlülüğü ve muhalif duruşuyla çevresindeki insanların kendisinden çekinmesi oldukça muhtemeldir. Ne diyelim, kendisi tam bir Kova’dır.

Balık Burcu - Amelie

Balık: Amelie

Filme ismini veren Amelie karakteri iflah olmaz bir Balık desek kimse itiraz etmez herhalde. Amelie, kelimenin tam anlamıyla hayalperesttir. Adeta gerçeklerden kaçmak istercesine hayal kurmakta, dünyasını bu paşa gönlünce renklendirmektedir. Hayalperestliğinin yanı sıra yardımseverliği ve romantikliği ile de bir Balık kadını olduğunu kanıtlar sevimli Amelie. Merhametli ve naif mizacı yüzünden bazıları tarafından garip bulunsa da o aslında herkese kucak açan çok şefkatli ve duygusal bir insandır, tıpkı bir Balık gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.