Burcuna Göre Hangi Jean Modelini Giymelisin?

Dolabımızın vazgeçilmezi kot pantolonların bir stili oluştururken ne kadar önemli olduğunu bildiğin için bu içeriği okuduğunu düşünüyoruz. Eminiz ki senin de en az 6-7 tane jean modelin vardır. Peki, kaç tanesinin ismini ve modelini gerçekten biliyorsun. Jean pantolon seçerken rengine göre mi, trendlere göre mi ya da vücut tipine göre mi seçiyorsun? Bu sorunun cevabı hepsi olmalıdır. Jean pantolonu vücut tipine göre seçersen yanlış bir görünümün olmaz. Kısaca açıklamak gerekirse kısa boyluysan flare jean denilen model ve yüksek topuklu ayakkabı ile daha uzun boylu görünmen mümkün. Aşırı zayıf ve ince bacaklara sahipsen ve kendini biraz daha biçimli göstermek istersen palazzo jean, hamilelik sonrası göbeğini saklamak için de mom jean giyebilirsin.

Jean rengi aslında kot pantolon rengidir fakat günümüzde siyah, gri, buz mavisi  ve beyaz renkli jeanler de oldukça moda olduğu için tek bir renge bağlı kalmamalısın. En sevdiğin modelde birkaç farklı renk satın almanı öneriyoruz. Son olarak trendlere göre seçim yaparken de o senenin trendlerinden birini satın almanı öneriyoruz. Örneğin son birkaç yıldır mom jeans oldukça trend. Hala dolabında yoksa ve sana yakışacağını düşünüyorsan hemen satın al. Çünkü 90’ların modası mom jeanler oldukça zamansız bir kot pantolon.

Buraya kadarını ben de biliyorum diyebilirsin. Zaten bizde bilmediğini hiç iddia etmedik. Bilmediğin ve bizden alman gereken tüyo burcunun özelliklerine göre hangi kot pantolon türünü seçmen gerektiği. İşte sana skinny jeanlerden yırtık modellere, flare jean modelinden yüksel bel kot pantolona kadar tam 12 ayrı model. İncele bakalım senin burcun için seçtiğimiz modeli beğenecek misin?

Koç Burcu Kadını İçin Culotte Jean

Hızını kesen hiçbir pantolon ile rahat edemeyen Koç burcu kadını için kalçadan itibaren genişleyerek bitiş noktasına kadar kadar enine açılacak şekilde genişleyen Culotte jean modelini öneriyoruz. Bu jean çoğunlukla dizin biraz altında biter. Bu kot pantolon aslında giyilmesi kolay bir model değildir. Hatta biraz da cesaret ister. Çünkü doğru kombine etmezsen seni bir anda 10 kilo fazla gösterebilir. Ama Koç burcu kadınlarının bunu zaten bildiğini fakat yine de bir şeyi ilk yapan olmaya bayıldıkları ve cesur oldukları için hem rahat hem de şık olan bu kot pantolonu onlara öneriyoruz.

Boğa Burcu İçin Cropped Jean   

Uzunluğu dizin altı ile ayak bileği arasında biten ve bileği kot kumaşının kesilmiş gibi duran kot pantolonlara cropped jean adı veriliyor. Özellikle sivri topuklu ayakkabıdan vazgeçemeyen Boğa burcu kadını için çok doğru bir seçim olacaktır. Çünkü cropped jeanlere en çok yakışan ayakkabı yüksek topuklu stilettolardır. Zevkli Boğa burcu kadını bilekleri kesilmiş olan bu kot pantolon ile şık olabilmek için üzerine mutlaka şık bir bluz giyerek ne kadar zevkli olduklarını gösterebilirler. Günlük hayatın koşuşturmacasında ise sakin bir şıklık için kedi topuk ayakkabı, tişört ve şık bir ceket ile kombine etmeliler.

İkizler Burcu Kadını İçin Boyfriend Modeli

Mom jeanler gelene kadar ortalığı kasıp kavuran şimdilerde ise dolabın en dibine bırakılan boyfriend jeanler İkizler burcu kadınının vazgeçilmezi. Çünkü o trendlere bağlı kalmak yerine değişime açık tavrı ile kimsenin giymediği zamanlarda da düşük belli bol kot pantolonu giymeye devam eder. Eh, sen de bir İkizler burcu kadınıysan hareketli yapını en rahat ettirecek kot pantolonun bu olduğunu biliyorsundur. Yok bilmiyorsan artık öğrendin.

Yengeç Burcu Kadını İçin Bootcut Jean

Boru paça kot pantolon olan bootcut jeanler Yengeç burcu kadınların bir numaralı kot pantolonu olmaya aday. Çünkü modası hiç geçmez ve asla rüküş olamayacak bir kot pantolon. Özellikle tutumlu Yengeç burcu kadınları trendler ne olursa olsun boru paça pantolon ile kendilerini hem iyi hissedecekleri hem de şık olacaklarını bilir. Boru paça kot pantolon için zarif bir şıklık istersen blazer ve gömlek ile havalı bir görünüm için de deri ceket ve gömlek ile kombine etmelisin.

Aslan Burcu Kadını İçin Yırtık Kot Pantolon

Yırtık kot pantolon denince aklımıza ilk olarak Aslan burcu kadını geliyor. Çünkü yırtık pantolonlar iddialı ve etkileyicidir. Tek bacakta tercih edersen gizemli, iki bacakta tercih edersen de seksi olursun. Havalı ve gösterişli bir stil yakalamak için köpek ısırmış gibi büyük yırtıklardan tasarlanmış modelleri denemelisin. Beyaz tişört ve ceket ikilisi ile kombine edersen girdiğin tüm mekanlarda dikkatleri üzere çekersin. Son olarak mutlaka yüksek topuklu ayakkabı tercih etmelisin.

Başak Burcu Kadını İçin Cigarette Jean

Minimal ve sade tarzı ile herkesin taktirini toplayan Başak burcu kadını kot pantolon çok sevmese de tercih ettiği zaman ince bir yapısı olan ve dümdüz bileklere kadar inene, bilekleri de açıkta bırakan kot pantolon ile aşk yaşayabilir. Öyle ki tüm Başak burcu kadınlarının bu kot pantolon modeli ile kendilerini Fransız zarafetinde hissedeceğine eminiz.

Terazi Burcu Kadını İçin Flare Jean

Şık ve zarif olmaktan asla vazgeçemeyen Terazi burcu kadınları için dizin altından çan şeklinde büyüyerek genişleyen paçası ile Flare kot pantolon modelini öneriyoruz. Özellikle ayakları göstermeyen boyu ise olduğundan daha ince ve uzun gösteren bu kot pantolon modeli zarif ve zevkli Terazi burcu kadınlarının dolaplarına rahatlıkla yerleşecek.

Akrep Burcu Kadını İçin Skinny Jean

Seksi Akrep burcu kadınları için biçilmiş kaftan ararken karşımıza skinny jeanler çıktı. Vücudun tüm hatlarını tamamen saran, tayt gibi sımsıkı fakat kot pantolon olan bu modeli gizemli ve seksi olmaya ant içmiş Akrep burcu kadınları giymeli. Günlük hayatta kazak ile gece ise ipek bluz ve paltoyla geceye geçiş yapabilirler. Eğer vücuduna güvenen Akrep burcu kadınlarındansan diz üzeri çizmelerle kombine etmelisin.

Yay Burcu Kadını İçin Palazzo Jean

Pantolonun bacaklarının başladığı yerden paçasına kadar gittikçe bollaşan kot pantolonu modeli palazzo jeandir. Bu kot pantolon, gezgin, maceraperest Yay burcu kadınları için hareket özgürlüğü sağlarken, enerjik yapını bozmadan ve hareket kısıtlığı yaratmadan özgürce yaşamanı sağlayacak. Bu tip kot pantolonlar genellikle salaş şıklık seven burçlara hitap eder.

Oğlak Burcu Kadını İçin Mom Jean

Geleneksel Oğlak burcu kadınının barışamadığı tek şey; düşük bel pantolonlar olduğu için mom jeanler moda olur olmaz birkaç farklı renginde satın alarak tutarlı bir stilin fitilini yaktı. Stilinde pek fazla jeane yer vermeyen Oğlak kadını kot pantolon giyecekse mutlaka mom jean modelini giyiyor. Çünkü bu pantolon modeli, hem yüksek belli hem de oldukça rahat ve zamansız bir kot pantolon. Bu özellikleri de Oğlak burcu kadını için yeter de artar bile…

Kova Burcu İçin İki Renkli Kot Pantolon

İki renkli kot pantolonlara nasıl bakıyorsun bilemiyoruz ama eğer Kova burcu kadınıysan farklı tonlardaki kot pantolonlar ile barışma vaktin geldi demektir. Zira iki renk kot pantolonlar senin sıra dışı ve özgürlüğüne düşkün tavrına çok uyuyor. Çünkü sen kimsenin ne dediğini umursamıyor ve hoş bir görünüm sergilemek istediğin günlerde şık bir bluz ya da gömlek ile kombine ediyorsun. Diğer günler crop top ile ya da bol kazaklar ile salaş bir şıklık yakalayabilirsin

Balık Burcu Kadını İçin Yüksel Bel Kot Pantolon

Balık burcu kadınları yüksek belli kot pantolonlara dolaplarında her zaman yer açıyor. Romantik bluzlar ve gömleklerle kombine ederek artistik bir tavra bürünen burçların en romantiğinin Balık burcu kadınları, bu tarz pantolonlarla da daha zayıf gösteriyor. Eğer sen de dolabında jeanlere fazlasıyla yer veriyorsan bugünden itibaren senin için önerdiğimiz kot pantolonları da ekleyebilirsin.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.