Burcuna Göre Hangi Hobinin İnsanısın?

Boş zamanlarını nasıl değerlendirdiğin sorusu pek çok yerde karşına çıkar değil mi? Müzik dinlemek, kitap okumak, resim yapmak, dans etmek; en sık duyulan yanıtlardan. Belki de en klişeleri! Peki ya sen bu soruya nasıl yanıtlar veriyorsun? Pek çok insan bir hevesle başladığı hobiyi kısa sürede sıkılıp bırakıyor. Oysa doğru hobiyi edinerek hem üretkenliğini artırabilir hem de eğlenirken fazla enerjini doğru değerlendirebilirsin. Sen de şimdiye kadar başladığın pek çok aktiviteyi yarıda bırakanlardan mısın? Belki de bunlar ne ruhuna ne de burcuna uymuyordur. Senin için en uygun hobilerin ne olduğunu bulmak için bizce bir de burcuna kulak vermelisin.

Koç

Yorulmak bilmeksizin aktivite ve heyecan peşinde koşuyorsun. Güçlü ve dinamik yapını ortaya çıkarabileceğin sörf, motor sporları ve binicilik gibi alanlarda başarılı olman kaçınılmaz. Üstelik bunlar maceracı ve cesur kişiliğine de oldukça uygun. Şehir hayatı bunları yapmanı mümkün kılmıyor mu? Üzülme! Yeniliklere açık yönünle paten ve kaykay da senin için biçilmiş kaftan. Kim bilir belki de senin yerin pistlerdir, ne dersin?

Boğa

Tuttuğunu koparıyor ve yaptığın her işi eninde sonunda nihayete erdiriyorsun. Yarım bırakmanın senin sözlüğünde yeri yok. Bunlara bir de bitmek bilmez sabrın eklenince üstesinden gelemeyeceğin iş yok. İhtiyacın olan tek şey başlamak için gerekli itici güç. Sonrası çorap söküğü gibi geliyor! Yoga yaparak kendi iç yolculuğuna çıkabilir, trekking ile doğayla bütünleşebilirsin. Dikiş-nakış gibi el işleriyle üretkenliğini arttırabilir, pastacılık atölyelerine katılarak hayal gücünü açığa çıkarabilirsin.

İkizler

Neyle ilgileneceğin konusunda fikirlerin hep değişiyor değil mi? Çünkü neşeli, enerjik ve dinamik olduğun kadar kararsızsın da. Ne bir yerde uzun süre kalabiliyor ne de öğrenme hevesinden vazgeçebiliyorsun. İşte tam bu noktada pratik ve hemen sonuç alabileceğin yemek kurslarının ya da trafiği çok yoğun olan zihnini sakinleştirecek seramik atölyelerinin yolunu tutabilirsin. Bunların yanı sıra seyahat etmek de senin ruhuna oldukça uygun. Gezerken gördüklerini yazmayı da ihmal etme.

Yengeç

Duyarlı ve yumuşak ruhunla sakin denizlerin insanı olduğunu söylesek yeridir. Kürek çekmek, balık tutmak ve kısa gezintilere çıkmak tam da sana göre. Ancak zaman zaman içinde fırtınalar da kopmuyor değil. Böyle zamanlarda; dekorasyon işleriyle ilgilenebilir ya da birbirinden lezzetli yemeklerinle tüm stresini mutfakta bırakabilirsin.

Aslan

Sen rafine zevklerin insanısın. Bir aktivitenin senin dikkatini çekebilmesi için öncelikle gösterişli olması şart. Mesela dans. Tüm gözleri senin üzerinde tutacak, yaşam enerjini yukarı taşıyacak ve estetik yönüyle de ruhuna hitap edecek farklı dans türleri içinden sana en uygun olanı seçip tadını çıkarabilirsin. Ayrıca seni bütünleyecek golf ve bowling gibi aktivitelerle de liderlik yönünü ileri çıkarabilir ve aynı anda eğlenmeyi garanti altına alabilirsin.

Başak

Matematiksel zekânla her şeyi doğru analiz ediyor, yaptığın her işi titizlikle sonuna kadar başarıyla götürüyorsun. Ayrıntılara olan muazzam düşkünlüğünle bir yapbozu tamamlamak senin için çocuk oyuncağı. Ayrıca tamirat ve tadilat işlerine olan ilgin ve kabiliyetinle küçük araba maketleri yapabilir; ya da kendin ve sevdiklerin için çeşitli kıyafetler tasarlayıp dikebilirsin. Seçenek çok, seçim ise senin.

Terazi

İnce zevklerin insanısın. Öyle ki yaşamını estetik kaygılar yönetiyor diyebiliriz. Bu yönün tüm sosyal yaşantında da etkisini gösteriyor. Sergilere gidebilir, sezon içerisinde oynanan tiyatro oyunlarını takip edebilir, sevdiğin sanatçıların konserlerine katılabilir böylece çok eğlenebilirsin. Gelişmiş bir renk bilgisine sahipsin. Henüz farkına varmayıp denemediysen moda tasarımı ile ilgilenmeyi düşünmelisin. Bu konuda başarılı olacağına eminiz.

Akrep

Hayatı bir deney sahası olarak görüyorsun. Bir şey senin gelişimine hizmet ediyorsa orası senin olmak isteyeceğin yer. Üst seviyedeki gözlemleme yeteneğini satranç gibi zihinsel aktivitelerle ortaya koyabilir; tango gibi sıcak Latin danslarıyla içindeki tutkunun ateşini her daim canlı tutabilirsin. Tutku ve aşk hep seninle olsun!

Yay

Sendeki öğrenme aşkı kimsede yok sevgili Yay. Gezgin ruhun ve maceracı kişiliğinle adeta dünya sana dar geliyor. Bir yolculuk bitmeden diğerinin planlarını yapmaya başlıyorsun. Yeni kültürler, yeni insanlar tanımak; merakını tatmin edecek ve her gittiğin rotada ceplerine yeni bilgiler doldurarak seni biraz daha ileri taşıyacak. Gittiğin yerlerde bungee jumping, yamaç paraşütü gibi ekstrem spor aktivitelerini yapmak için fırsatın varsa denemeden dönmemeni tavsiye ederiz. Dünya senin,yollar da!

Oğlak

İşkolik olduğun doğru ama planlama yeteneğinle sosyal hayatına da hobilerine de vakit ayırmak senin elinde. Pasta süsleme atölyelerine katılarak eğlenceli pastalar üretebilirsin. Alternatif olarak bir süredir oldukça popüler olan teraryum süslemesi ile ilgilenebilir ve kendi minyatür bahçeni oluşturabilirsin. Sosyal konulara olan ilgin ve yönetsel becerilerinle sosyal sorumluluk projelerinde etkin rol alabilir hem yeteneğini konuşturup hem de topluma yarar sağlayabilirsin.

Kova

Entelektüel yanın yaşamının tüm alanlarına yayılmış halde. Tabii hobilerin de bundan payına düşeni alıyor. Sinema ve tiyatro senin ilgini çeken alanlar arasında ilk sıralarda geliyor. Farklı bir şey mi denemek istiyorsun? Öyleyse açık hava sinemalarını denemeni tavsiye ederiz. Şimdiye kadar izlemediysen interaktif tiyatro oyunlarına da bir göz atmalısın. Daha fazlasını istersen astrolojiyle ilgilenip kendini keşfedebilirsin. Çünkü en yatkın olduğun alanlardan biri de astroloji!

Balık

Yaratıcılığın ve hayalperestliğin vücut bulmuş halisin. Üstelik hemen her sanat dalına yatkınsın. Özellikle de resim ve müzik. Şimdiye kadar denemediysen bu alanlara şans vermeni tavsiye ederiz. Hayata dair aradığın tüm anlam belki bir notada belki de fırça darbelerinin arasındadır. Picasso’nun da dediği gibi: “Sanat ruhlarımızdan günlük hayatın tozunu alıp götürüverir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.