Burcuna Göre Hangi Harry Potter Karakterisin?

Harry Potter ile büyüyenler burada mı? Ya da yaşına başına aldırmadan kendini bu büyülü dünyaya bırakanlar? Tüm gün kitaplarını okuyup filmi çıktığında en önden izleyen Potter Head’ler? Evet eğer hepiniz hazırsanız başlıyoruz, çünkü yıldızlar hangi Harry Potter karakteri olduğunuza dair harika önerilerle sizleri buluşturmaya hazırlar!

Koç – Ginny Weasley

Eğer insanlar senin tehlikeli büyülerinden korkmasaydı, kendi aralarında senden kavgacı ya da sinirli diye bahsedebilirlerdi. Az biraz asabi olsan da mücadeleci, cesur ve coşkulu kişiliğinle bu yanını telafi ediyorsun. Maceracı ve gözü kara yapınla altı tane abin olmasına rağmen kendini idare etmeyi iyi beceriyorsun. Konu ilişkilere geldiğindeyse, eğlencenin dozunu kaçırdığın için asla pişman olmuyorsun.

Boğa – Ron Weasley

Biraz inatçısın, itiraf et… Ama aynı zamanda da harika bir arkadaşsın! Rahatına düşkünsün ve bu yüzden insanlar zaman zaman senin tembel ve biraz da bencil olduğunu düşünebiliyor. Ama gerçekler hiç de öyle değil! Konu aşk ya da arkadaş ilişkilerine geldiğinde yakınındaki herkes senin güvenilir olduğunu biliyor, bu da senin için yeterli. Ayrıca her ne kadar inatçı bir Boğa olsan da gittiğin yere eğlenceyi de beraberinde götürmeyi biliyorsun!

İkizler – Draco Malfoy

İkizler, üzgünüz. Biliyoruz Weasley ikizlerinden biri olmayı umut ediyordun, ama yanıldın… Weasley ikizleri de en az İkizler burcu kadar eğlenceli ve hareketli olsalar da bugün senin için çabuk değişken ruh hali ve birçok işi aynı anda yapabilme yeteneği sayesinde Draco Malfoy’dan bahsedeceğiz. İkili bir hayat yaşıyorsun ve duruma göre uygun olan maskeyi takmak senin için çocuk oyuncağı! Diğer burçlar seni bu özelliğin yüzünden yermek isteseler de aslında bitmek tükenmek bilmeyen enerjini kıskanıyorlar!

Yengeç – Rubeus Hagrid

Ortamın en yumuşak kalplisi hep sensin! Aileni, arkadaşlarını ve evcil hayvanlarını tüm kalbinle seviyorsun. Evet bazen huysuz ve aşırı hassas olabiliyorsun ama seni sevenler oldukça şefkatli ve merhametli olduğunu biliyorlar. O yüzden sorun yok! Dışardan kendini korumak için kabuğuna çekilsen de içinin yumuşacık olduğu da bir gerçek. Hem öyle olmasa çocuklarından birine senin adını vermeyen Harry ile nasıl hala konuşuyor olabilirdin ki?

Aslan – Harry Potter

Sen baş karaktersin, çünkü sen sensin! Egomanyak biri falan değilsin yanlış olmasın, yani çoğu zaman… Doğuştan lidersin ve insanlar senden onlara yol göstermeni bekliyorlar. İlginin odak noktası olmanın en iyi yanı da ömür boyu sadık olabileceğin insanların dikkatini çekiyor ve onlarla hemen arkadaş hatta dost oluyorsun. Kötü yanı ise her şeyin bir tek senin başına geldiğini düşünüyorsun. Neyse ki sorunların üstesinden gelebilecek yaşama sevincine sahipsin!

Başak – Hermione Granger

Mükemmeliyetçilik seni tanımlamaya bile yetmez! Genel olarak etrafındakiler arasında en düzenli olan hep sensin. İnsanlar bazen sana huysuz ve eleştirel diyebilir, ama aslında hiç de öyle değilsin. Derinde bir yerlerde yaptığın her şeyi en iyi şekliyle yapmaya çalışan bir insansın sadece… Diğer insanların ilgiyi ve alakayı çekmesi ile ilgili hiçbir problemin yok. Ama iş sana düştüğünde ışığınla herkesi etkilemek de yine senin işin. Aldığın A-‘leri kafana takıp hastalık hastasına dönüşmediğin sürece harikasın, böyle devam et!

Terazi – Remus Lupin

Bulunduğun yere dengeyi getiriyorsun ve insanlar seni bunun için çok seviyor. Hayatın umduğun gibi ilerlemese de her zaman ahenk peşindesin ve her zaman etkileyici olmayı başarıyorsun. Özetle bu hayattan beklediğin şeyler: Barış ve huzur. Bu yüzden aklına yatan her türlüğü iş birliğe hazırsın. Mutlu olmak için dikkat etmen gereken tek nokta, insanların dediklerini kafana takmaktan vazgeçmek!

Akrep – Bellatrix Lestrange

Önce anlaşalım, burada sana, korkunçsun tam bir ölüm yiyensin gibi şeyler söylemiyoruz. Demeye çalıştığımız şey gözlemci, kontrollü ve oldukça güçlü olduğun. Sevdiğin insanları tam sevip duygularını son derece yoğun yaşıyorsun ama öyle herkese de güvenemiyorsun. Güvendiğin insanların sırlarını ise ölene kadar tutabilirsin. İnsanlar seni her zaman tam olarak anlamasa da kesinlikle sana hep saygı duyuyorlar.

Yay – Sirius Black

Partilerin aranan insanısın çünkü içinde bitmek tükenmek bilmeyen bir enerji var. Hayatının yarısından çoğunu Büyücüler Hapishanesi’nde geçirmiş olsan da yaşama karşı oldukça güzel hisler bekliyorsun ve ironik bir şekilde özgürlüğüne de oldukça fazla düşkünsün. Maceracı ruhun sayesinde yeni şeyler denemeye her an açıksın ve bu yüzden her şeyin mümkün olduğunu düşünüyorsun. Dikkatli ol, bu her zaman iyi bir fikir olmayabilir…

Oğlak – Severus Snape

Ağırbaşlı, olgun ve ölçülü… Zamanını iyi yönetip kendine vakit ayırmayı çok iyi biliyorsun, bu yüzden her türlü durumda kendini korumayı beceriyorsun. İnsanlar çoğu zaman aklından neler geçtiğini anlayamıyor ama bu durum seni hiç de rahatsız etmiyor. Azmin ve disiplinli oluşun zaman zaman insanlara soğuk gelse de derinlerde oldukça sevecen ve duygu dolusun, biliyoruz.

Kova – Albus Dumbledore

İnsanlar sana eksantrik, garip falan diyebilir ama bu senin umurunda değil. Yaratıcı ve açık fikirlisin ve düşmanlarını alt etmek için her zaman büyük resme bakıyorsun ve iyi haber, görüyorsun da! Tüm bunların yanı sıra tamamıyla hümanist bir insansın ve kendini hep iyi bir şeyler yapmaya adıyorsun. Korkutucu derecede entelektüel olman ise insanları hiç korkutmuyor çünkü egolarından sıyrılmış minnoş bir kalbe sahipsin!

Balık – Luna Lovegood

Hayalbazsın, başka bir açıklaması yok… Duygusal, gizemli ve hayal gücü yüksek bir insan olarak her zaman dünyanın büyülü tarafının peşindesin. İnsanlar çoğu zaman seni anlamakta zorluk çekebilir, ama yine de artistik ve yaratıcı ruhuna hayranlık duymaktan kendilerini alamıyorlar. Böyle olmaya devam et!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.