Burcuna Göre Hangi Gülşen Şarkısısın?

90’lı yıllardan bu yana müzik piyasasından kimler geldi kimler geçti. Bir hitle patlayıp silinenler de oldu, çıkışının gölgesinde kalanlardan da. İlk kez 1996 yılında “Be Adam” albümüyle müzik listelerini alt üst eden Gülşen ise yıllar geçse de müziğindeki yükselişinde bir kez olsun teklemedi. Şarkılarıyla, imajıyla, magazinsel yaşamıyla adından sıkça söz ettirdi. Ve bugün Türkiye’nin en büyük kadın pop yıldızlarından biri. Herkesin şarkılarına aşina olması ve en azından birini ezbere bilmesi de bunun göstergelerinden biri. Senin burcunun favorisi hangisi?

Koç: Ezber Bozan

En büyük aşklarında bile gizli saklı köşe buluşanlar, ağırdan almaya çalışanlar, olur olmaz kurallar koyanlar… Hiçbiri Koçların tahammül edebileceği şeyler değil. Böylesi bir ilişkinin içine hapsolduysa isyan bayrağını çok geçmeden açabilir. Karşısındaki kişiyle açık açık “Sen hep tedbirler aldın, ben gözü karaydım, sen kadere razı dünden, ben ezber bozandım” diyerek, hayatına tek tabanca devam edebilir.

Boğa: Canın Sağ Olsun

Boğaların huyudur, sevdikleri şeylere kısa sürede bağımlılık geliştirir. Bir gün yokluklarında bile boşluğa düşüp, krize girebilir. Bir de hayatı beraber paylaştığı birinin yokluğunda nasıl bir hal alabileceğini düşünün. Böyle bir acıya nasıl dayanılabilir? İstese de vazgeçemediği aşkına “Dünümü, bugünümü, geleceğimi çaldın. Bak, yine de kızamıyorum. Canın sağ olsun” deyip her zaman açık bir kapı bırakmasının asıl sebebi de bu aslında.

İkizler: Irgalamaz Beni

İkizler aşkta hiçbir bariyere takılmayan burçlardan biri. Karşısındakinin ne düşündüğü, ne istediği, kalbinin kimde olduğu… Hepsi boş, onu ırgalamaz ki!  Önemli olan kafasına ne koyduğu. Açık açık niyetini belli edip, “Çok kötü şeyler olacak, beni durdursan mı?” bile diyebilir. Yüzüne karşı ister “Git kimin olursan ol” densin isterse terslensin. “Hay hay, seni mi kırıcam, tabii ki senin olucam” deyip, bildiğini okumaya devam edecektir.

Yengeç: Büyük Hatırın Var

Aile, arkadaşlık, aşk… Fark etmez. Yengeçlerin hayatında uzun süre yer etmiş herkese karşı büyük saygısı var. Saygıdan da öte asla koparamadıkları türde bir bağlılıkları var. Bir türlü bitmek bilmeyen aşk acılarının çıkış noktası tam da burası. Bütün ömrü, sevdiğiyle geçirdiği birkaç kısa günün gölgesinde bile kalabilir. Ne derse desin, unutamadığı aşkının bir sözüyle yeminlerini de tövbelerini de bozabilir.

Aslan: Bangır Bangır

Aslan ve özgüven yan yana anılmaması mümkün olmayan iki kelime. Aşkı sırasında da ayrılık sonrasında da süngüsü düşmüş görünemez. Kendisini çantada keklik sayana da dersini vermeden içi rahat etmez. “Garanti bildin beni havalandın. Yürek yemiş sanki mübarek, neyine güvendin, evlâdım?” diyerek tavrını açık açık belli edecektir. Sevdiğinin adı Aslan olmadan etkisiz elemanken hele! Yüreği biraz soğusun evin yollarını öptürecektir yine.

Başak: Bir İhtimal Biliyorum

Başakların, hayatına girip de faydasının dokunmadığı bir insan daha yok. İlişkide en ufak bir kusur bile işlemez, sevdiğine yardımcı olmak için saçını süpürge eder, gönlünü hoş tutmak için yeri geldiğinde prensiplerinden bile vazgeçer. Karşılığını alabilse keşke ama nerde! Ayrılık konuşmasında “Harcayıp attın. Sen bizi sattın, inanamıyorum” diye şaşırsa da karşısındakini ondan sonra kimsenin kesmeyeceğini, er ya da geç pişmanları oynayacağını iyi bilir. Değmeyecek biri için kendini paralaması da abesle iştigal tabii.

Terazi: Of… Of…

Terazilerin aşka dair en büyük kırgınlıkları, ilişkilerinde kendilerinden bile vazgeçseler de bir türlü istediklerini alamamaları. İçlendiği, bozulduğu şeyler olsa da bir gün bile yansıtmamalarına rağmen konuşmanın hayal olduğu bir noktaya geldikten sonra üzülmesin mi, bozulmasın mı, kırılmasın mı, darılmasın mı? Of! O saatten sonra “Kadersiz miyim neyim, oyuncağın mıyım neyim” diye düşünmesinden daha doğal ne olabilir?

Akrep: Dillere Düşeceğiz Seninle

Akreplerin söz konusu yoğun duygular olduğunda ne kadar kuralsız olduklarını hatırlatmaya gerek var mı? Onlar sevdikten sonra insanlar nasıl bir gözle bakmış, arkalarından neler konuşulmuş sanki umurlarında mı? Asla! Aşkına açık bir dille söyler hatta “Dillere düşeceğiz seninle” diye. “Tadım tuzum olacaksın benim. Tadım tuzum olacak. Yatağıma gireceksin benim. İlle de sen yatacak” deyip niyetini belli edecektir.

Yay: Yatcaz Kalkcaz Ordayım

Yaylar, en sıradan günlerinde bile olabildiğince sabırsız, olabildiğince hareketli. Aşk gibi bir tetikleyiciyle hele dengelerinin şaşması işten bile değil. Sevdiği insanla arasına uzun yollar girse de fark etmez. 3 günlük ayrılık 300 bin yıl gibi geldiğinde arabasına atlayıp koyulur yola. “Yatcaz kalkcaz, yatcaz kalkcaz, yatcaz kalkcaz. Hop ordayım! Dağlar bayırlar o uzun yollar hepsi hikaye firardayım” diyerek varacaktır sevdiğinin yanına.

Oğlak: Önsöz

Oğlakların hayatlarındaki yüksek standartlar, sevdiklerinin başına bela! Ayak uydurmaları çok kolay olmayabilir. Aşkları için de benzer bir yorumda bulunmak mümkün. Vasat aşklardan geçenleri, aşkının şiddeti sarsabilir. Uyum sağlayamayanları ya da sorun çıkaranları ise gözünün yaşına bakmadan müsait bir yerde indirir. Hatta dua etseler yeri, yaptıkları göreceklerinin yanında önsözü bile kalabilir!

Kova: Yurtta Aşk Cihanda Aşk

Özgürlüğüyle nam salmış Kovaları, adına aşk diyerek sınırlamak ya da altından bir kafese koymaya çalışmak akıllı işi değil. Aşkından gözü dönmüş bile olsa o saatten sonra her şeyi tek kalemde silip atabilir. “Elimi de kolumu da bağla hadi. Bir odaya bir ömür hapset hadi. Becerebilirsen zapt et hadi” deyip tavrını belli edecektir.

Balık: Dan Dan

Ne kadar hassas ve kırılgan görünürlerse görünsünler, Balıklar sevdikleri için gözü kapalı ölüme gidebilecek kadar sınırsız insanlar. Sevdiklerini kendilerine bağlamak için hiçbir yoldan kaçınmayacakları da söylenebilir. Güzellikle veya zorla! Sonuçta duyguları en güçlü silahları. Sıkça “Ya beni gelip alırsın buradan ya da bir ses duyarsın oradan. Öldürürüm kendimi. Dan dan dan dan dan dan” deyip duygusal manipülasyona başvurmaları da bunun bir kanıtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.